„Miesto centre duris atvėrė nauja galerija” - toks pristatymas
Alytaus rotušės aikštėje veiklą pradėjusiai galerijai, rodos, netinka. „Miesto centre sienas užėmė nauja galerija” – šis pristatymas Alytaus fotografų klubo (AFK) iniciatyvą atspindi tiksliau.
Rotušės aikštės pastate, buvusiame „buitiniame“, nepilnų 2-jų metrų pločio koridorius, pro laikrodžių taisyklą, vedantis į AFK prezidento Stasio Šmigelsko studiją „Vizija“, virto galerija.
Pirmoje jos parodoje – 26-i Dzūkijos sostinės fotografų kūriniai. Iš daugiau nei 200 kadrų atrinkti, į debiutinę parodą pateko šešių AFK narių darbai – paties S. Šmigelsko, Zenono Šilinsko, Viliaus Kuchalskio, Daliaus Mažeikos, Dariaus Minsevičiaus (Minsės) ir Mariaus Putono „sugautas“ Alytus – nuo griūvančios, pasak miesto valdžios – „užkonservuotos“ - senosios autobusų stoties iki naujausio miesto tilto ir pan.