Penktadienis, spalio 20, 2017
Pradžia Archyvas Lietuvoje Žiniasklaidos „cenzorių“ trejetuke – du parlamentarai iš Dzūkijos

Žiniasklaidos „cenzorių“ trejetuke – du parlamentarai iš Dzūkijos

12
Seimo nariu valstiečių sąraše R. Šarknickas buvo išrinktas Alytuje, jis – buvęs konservatorius, dabar yra judėjimo „Už Alytų“ rėmėjas. Dovilės Balčiūnaitės nuotr.

Seimo nariai atstovai Zenonas Streikus, Dovilė Šakalienė ir Robertas Šarknickas ėmėsi Lietuvos žiniasklaidos cenzūros. Šie valdančiosios valstiečių daugumos atstovai siūlo, kad pozityvi informacija turi sudaryti ne mažiau kaip 50 procentų viso turinio, o pozityvios žinios būtų pateikiamos informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose.

„Aš noriu, kad Šakalienė, Streikus ir Šarnickas nebūtų Seime, nes jie yra laisvės priešai. Jie yra tie vilkai, kurie apsitaisę ėriukų kailiais bando Lietuvą grąžinti sovietų sąjungai“, – kalbėjo komentatorius Rimvydas Valatka, Z. Streikų ir D. Šakalienę pavadinęs  „propagandos pasekėjais“, R. Šarknicką – „kažkokiu“, o visus kartu įvardijęs ar ir „marksistiniais-fašistiniais genijais“.

„Seimas privalo pradėti apkaltą Šakalienei, Streikui ir Šarknickui, kaip žmonėms, sąmoningai ir iš anksto susitarus pasikėsinusiems į Konstitucijos 25 ir 44 str. garantuotas spaudos ir žodžio laisves“, – paragino R. Valatka.

„Ar tai būrys nesusivokusių žmonių, ar matome čia sistemingą veikimą ir norą apriboti žiniasklaidos veiklą ir laisvę?“, – apie tai, kas tapo parlamentarais, teiravosi Delfi.lt vadovė  Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

„… Kyla klausimas: ar kai kurių politikų kvailumas  –neišgydoma liga? Kvailiai nepavojingi. Bet ar tikrai Seimo nariai Dovilė Šakalienė, Zenonas Streikus ir Robertas Šarknickas nežino ar nesupranta, ką daro?“, – klausė Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gintaras Vaičekauskas.

„…aš esu 100 proc. už laisvę. Ką jūs rašėte, tą rašysite, jokių apribojimų šitoje demokratinėje valstybėje negali būti”, – teisinosi R. Šarknickas. Jis aiškino, kad parlamentarai tik nori užtikrinti vaiko teisių apsaugą, ypač kai kalbama savižudybių tema.

Seimo nariu valstiečių sąraše R. Šarknickas buvo išrinktas Alytuje, jis – buvęs konservatorius, dabar yra judėjimo „Už Alytų“ rėmėjas. Z. Streikus – buvęs socialdemokratas, esamas judėjimo  „Už Druskininkus“ narys, parlamentaru jis tapo su valstiečiais, kai buvo išrinktas Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardoje. D. Šakalienė seimūne taip pat tapo su valstiečiais.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija (LVŽS) informavo, kad pateiktos pataisos yra šių politikų asmeninė nuomonė ir neatspindi frakcijos pozicijos. „Tai – nesusipratimas. Cenzūros laikai baigėsi prieš 27 metus“, –  valstiečių trijulės iniciatyvą pokomentavo Lietuvos Respublikos prezidentė  Dalia Grybauskaitė.

Komentuoti

12 Komentarai

  1. Na jau pripratome-jei tik kokia nesąmonė visada iš Dzūkijos.O apie sostinę Alytų tai ir kalbėti nesinori-mirštantis bažnytkaimis visomis prasmėmis….

  2. Kita vertus, ko tikėtis iš žmonių, save valstiečiais vadinančių? Valstietis ir mokslas, intelektas, išsimokslinimas yra tarpusavyje nesuderinami dalykai.

  3. sarmata mums dzūkeliams,,carų užvaldytoje Dzųkijoje Brežnevo sąstingis,patys kalti,nekeliaklupsčiaukite

    • gėda dzūkeliams ką jie išsirenka į seimūnus ir vietos valdžią, negi taip lengvai nuperkami plepalais.

  4. tai gal gerbiami seimunai galetu pradet dirbt tiek seime tiek svietejiska darba kad to negatyvumo butu kuo maziau ,o ne uzdraust.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here

%d bloggers like this: