Trečiadienis, gegužės 23, 2018
Pradžia Visos naujienos Dzūkija Užgavėnių šventėje buvo galima paskanauti ir „Verygos draustinės” (VIDEO. NUOTRAUKOS)

Užgavėnių šventėje buvo galima paskanauti ir „Verygos draustinės” (VIDEO. NUOTRAUKOS)

0

Tampa tradicija Užgavėnes švęsti Alytaus pašonėje esančiame nuotykių parke „Tarzanija”.

Užgavėnės tai – metas, kai bandoma išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį.  Tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus.

Gerai pasistiprinti būtina,  mat tuoj prasidės pasnikavimo metas. Išmėginti skrandžio talpą galėjo ir šventės dalyviai. Tradiciškai vyko blynų valgymo varžybos.

Kaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių užgavėnių šventės atributų.

Svarbiausia, kad Užgavėnių drabužis nebūtų kasdienis, jis turi būti kažkuo išsiskiriantis, neįprastas. Šiais metais gražiausios kaukės rinkimuose nugalėjo ožio kaukę dėvėjęs vyras.

Svarbi šventės dalis Lašininio ir Kanapinio dvikova. Kaip ir kasmet – nenugalimas Kanapinis. Liaudies šventėje buvo galima paskanauti ir „Verygos draustinės”.

Morės egzekucija simbolizuoja pavasario pergalę prieš žiemą. Iš Turkijos ir Kongo demokratinės respublikos atvykę Alytaus kolegijos studentai tai pamatę nepaleido iš rankų mobiliųjų telefonų ir amžino jiems neįprastą veiksmą. Persirengėlės, pamatę užsieniečius, juos ėmė šokdinti skambant lietuviškai polkai.

Kaip jūsų šokių partnerė?  „Ji – nuostabi. Pati šventė paliko įspūdį. Nesu nieko panašaus iki šiol matęs”, – sakė studentas iš Kongo.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here