Trečiadienis, rugsėjo 20, 2017
Pradžia Visos naujienos Alytausgidas.lt rekomenduoja Teatrų festivalyje Alytuje – Europos komedijos titulu įvertintas spektaklis apie europaramos „įsisavinimo“...

Teatrų festivalyje Alytuje – Europos komedijos titulu įvertintas spektaklis apie europaramos „įsisavinimo“ ypatumus (VIDEO)

0

„Užtenka piktintis vietinės politikos absurdiškumu ir Europos Sąjungos (ES) paramos keistenybėmis – pagaliau iš viso to pasijuokime!“, – kviečia nacionalinis Kauno dramos teatras, Alytuje pristatantis Europos komedijos apdovanojimu įvertintą komediją „Tegyvuoja Bušonas“. Joje šmaikščiai žvelgiama į Europos sąjungos paramos įsisavinimo gudrybes. Kokių tik diplomatinių ir biurokratinių fokusų nesigriebia Bušono meras Žakas, kad išgelbėtų savo kaimelį nuo išnykimo.

Aukščiausio lygio humoro, sąmojo ir absurdiškų situacijų kupiną pjesę apie komiškąją ES diplomatijos pusę parašė prancūzų komedijos meistrai – komikas aktorius Jean Dell ir rašytojas, dramaturgas Gérald Sibleyr, už geriausią metų komediją apdovanoti „Moljero” premija.

Bušonas (pranc. bouchon – „kamštis”) – kaimelis Pikardijoje. Per 2006 m. gyventojų surašymą jame registruota vos 150 gyventojų Jo meras Žakas kaip įmanydamas gudrauja ir vagia Europos Sąjungos teikiamą paramą. Padedamas ištikimos sekretorės Odetės ir brolio Nikolia, jis bando kamšyti vis didėjančias finansines miestelio skyles. Viskas klostosi puikiai, kol į jų atkampią gyvenvietę atvyksta ES valdininkas Roberas Flapi. ES parama, nepriklausomybės paskelbimas, karas, paliaubos – spektaklyje vyksta visi įmanomi politiniai pokyčiai ir diplomatinės gudrybės. Spektaklis Lietuvoje apdovanotas „Fortūnos“ premija – įvertintas už režisūrą ir nepagrindinį vaidmenį, režisavo pats aktorius Ričardas Vitkaitis. Su juo vaidina Vilija Grigaitytė, Artūras Sužiedėlis ir Dainius Svobonas. „Tegyvuoja Bušonas“ muzikos autorius – Antanas Jasenka, dailininkė – Neringa Keršulytė.

Lapkričio 11 d., antradienį, 18 val.

Alytaus miesto teatre (Rotušės a. 2)

Europos komedijos apdovanojimu įvertinta komedija –

nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis

„Tegyvuoja Bušonas“

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here