16 c Alytus
Antradienis, Birželio 19d.
DzūkijaAlytus
2017 Liepos 17d.
0

„Tarškutis“ Lietuvos neužmiršo ir koncertuodamas Bulgarijoje (NUOTRAUKOS)

title

Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ grįžo iš Sozopolio (Bulgarija), kur atstovavo Alytaus miestui ir Lietuvai.

12-asis  tarptautinis jaunimo menų festivalis „Mūzos“ ant Juodosios jūros kranto sukvietė įvairius meno atstovus iš tokių žanrų, kaip šokiai, muzika, cirkas, teatras, kinas  ir kt. Kartu su alytiškiai pasirodė  kolektyvai iš Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Kinijos, Latvijos, Makedonijos, Rumunijos, Rusijos, Ukrainos Vengrijos ir kitų šalių. Prieš pasiekiant kelionės tikslą – Bulgariją, ansambliečiai aplankė Slovakiją ir  Serbiją. Sužavėjo Košice miesto senamiesčio aikštė su Šv. Elžbietos gotikinė katedra, Šv. Mykolo koplyčia ir Šv. Urbano bokštu. Teko nakvoti ir trečiame pagal dydį Serbijos mieste Niše, pamatyti Osmanų imperijos laikų statinį -  Kaukolių bokštą, kuriame  turkai įmūrijo serbų sukilėlių galvas. Pasiekus Bulgariją pro autobuso langus atsivėrė Bulgarijos sostinės Sofijos miesto centro grožis. Sozopolyje buvo aplankyta Ravadinovo pilis, laivu plaukta Ropotamo upe. Festivalio „Mūza“ Sozopolyje vertinimo komisijos sprendimu dainų ir šokių ansambliui „Tarškutis“ atiteko specialusis prizas, taurė ir diplomai už programą. Alytiškiai Lietuvos neužmiršo ir koncertuodami Bulgarijoje, kur atliko ir Tautišką giesmę. Grįžtant į Lietuvą apsistota Serbijos sostinėje Belgrade, o prieš pasiekiant Lenkijos miestą Krokuvą, pravažiuota Vengriją ir Slovakija. Pastarojoje pamatyta Oravos pilis šiaurės Tatruose, stovinčią ant 112 m aukščio skardžio. „Ansambliečiai grįžo kupini prisiminimų bei naujų įspūdžių ir noro keliauti kitais metais“, - teigia Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ narė Ineta Pikūnaitė. „Tarškutis“ dėkingas  bendrovės „Kautra“ vairuotojams Romualdui ir Arūnui, ansambliečių tėveliams, vadovams ir Alytaus miesto savivaldybei, šiai kelionei skyrusiai dalinį finansavimą.

Pasak ansamblio narės Svajos Romanovaitės, šiais metais „Tarškučio“ dar laukia  kelionė į Pietų Prancūzijoje esantį Bedarieux miestą. Jeigu norite prisijungti ir jūs – rugsėjį ateikite į ansamblio namus Alytaus jaunimo centre.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!

Naujausios žinios

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Dainavos šalies muzikos festivalis
  • Joninės Pivašiūnuose
  • Joninės Alovėje
  • AKKC Joninės
  • Joninės Tarzanijoje
  • Joninės Miroslave
  • Simno Joninės

Apklausa