19 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 9d.
DzūkijaAlytus
2015 Balandžio 17d.
0

Tarptautinė plagiavimo diena prie Alytaus dailės mokyklos – su transžmogiškuoju fantomu ir kitais perfomansais

title

Kaip skelbia pasaulio psichodarbininkų proletarinis kalendorius, balandžio 23 diena yra tarptautinė plagijavimo diena, skirta William Shakespeare mirties metinėms. Reikia pabrėžti, kad XVII a. originalumas nebuvo laikomas privalumu, ir todėl W. Shakespeare yra puikus ikimodernistinio požiūrio pavyzdys. Šiandien kiek drastiškai skamba, kad nieko originalaus jis nesukūrė: siužetus, veikėjų charakterius jis susirinko iš kur panorėjęs ir net nenurodė šaltinių, bet atvirai siūlė bet kokį tolimesnį jo tekstų panaudojimą, jeigu kam to reikia. Svarbu pabrėžti, kad individualaus „genijaus“ ir „mistiškų“ sugebėjimų „kurti“ mitas užgimė kartu su XX a. modernistais.

Balandžio 23 d. taip pat ir Akatlo (nendrės) diena – ją valdo ir šešėlio sielos gyvybine energija ją aprūpina Tezkatlipoka. Akatlas – tai valdžios skeptras, kuris yra paradoksaliai kiauras. Šią dieną likimo strėlės krenta iš dangaus kaip žaibai, kad sukurtų chaosą iš tvarkos. Tvarka ir protas atgyveno ir turi būti pakeisti naujomis, netikėtomis, nenuspėjamomis galimybėmis. Šis žaibas būtent ir trenkia į pačią tvarkos širdį. Karys apsisprendžia atsisakyti bendravimo, jeigu vienintele galimybe telieka blogas bendravimas: įsigali vagystės ir niekas nuo jų neapsaugotas. Tai gera diena būti visų reiškinių priešakyje, ir bloga diena slėptis pakampiuose (t. y. likti namuose ir daryti meną).

Mums belieka laisvai plagijuoti viską, kas papuola po ranka ar mums priklauso – įskaitant ir mus pačius. Mes privalome sugriauti trukdančias pilnaverčiam bendravimui kliūtis ir iš naujo kolektyviai su(si)kurti savo įvaizdžius, simbolius, bendravimo priemones. Idėjos nebepriklauso jokiam individui ar jų grupei. Laivai leisk sau plagijuoti kitus darbus, transformuodamas juos taip, kad šie atitiktų tavo paties nuostatas.

Paimk populiarius vaizdus, suteik jiems tau priimtiną prasmę ir paskleisk visuomenei. Panašiai leisk ir kitiems transformuoti tavo paties idėjas. Svarbiausia yra ne individualizmas ar unikalumas, bet kolektyvinis saviorganizacijos ir autonomijos nuotykis.  Arėjo laikas atsikratyti atgyvenusio ir eurocentristinio „mąstau, vadinasi egzistuoju“ ir priimti animistinį- plagiatorišką „jaučiu ryšį, vadinasi egzistuoju“!

Performansai – balandžio 23 d., ketvirtadienį,15 val. prie Alytaus dailės mokyklos. Dalyviai:

Antibody Corporation (Čikaga, JAV)
Nina Yhared (Meksika)
Mathieu Sylvestre (Vokietija/Prancūzija)
Xiao Yurong (Kinija)
Mélodie Duchesne (Prancūzija)
Anonymous Boh („Non grata“)
StormPrint – „Silk Screen Live Print!“ (Estija)
Ott Piibeman & Hannes Paldrock
Terho Sulkala (Suomija)
Jaras Ramūnas ir Alytaus dailės mokyklos performanso klasės mokiniai: Dovydas Adomaitis, Mantas Žukauskas, Povilas Avižienis ir kt.
Tae Ateh (transžmogiškasis fantomas)


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt