Trečiadienis, spalio 18, 2017
Pradžia Dzūkija Alytaus rajonas Silantams draugiškų klasių daugėja Butrimonyse, Dauguose, Punioje ir Simne

Silantams draugiškų klasių daugėja Butrimonyse, Dauguose, Punioje ir Simne

0

Šais mokslo metais Alytaus rajono savivaldybės ugdymo įstaigose – jau keturios pirmokų „klasės-šimtukininkės“, kuriose silantinėmis medžiagomis padengti visų mokinukų dantys. Tai – Daugų Vlado Mirono ir  Simno gimnazijų IA klasių mokinukai bei Butrimonių gimnazijos ir Punios pagrindinės mokyklos – daugiafuncio centro pirmokai.

Prieš daugiau nei trejus metus atrodė, kad Alytaus rajono gyventojams vaikų dantų padengimas silantinėmis medžiagomis – vaikų dantų sveikatą padedanti užtikrinti, nemokama, tačiau nereikalinga priemonė.

Priemonė ne tik pasiteisino, tačiau už tai, kad silanto medžiagos saugos pirmokų dantis nuo ėduonies, mažieji sulaukė ir siurprizo – šimtu procentų padengtų dantukų savininkai (klasės) mokslo metus pabaigs nuotykių parke.

Nors ši paslauga priskiriama asmens sveikatos priežiūros įstaigų kompetencijai, tačiau Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis ir mokyklomis, nutarė prisidėti prie šios programos vykdymo ir šiais mokslo metais jau trečią kartą vykdė akciją „Silantams draugiškiausia klasė“.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Silantai – tai ėduonies profilaktikos priemonė. Tai – dantų vagelės, kurios ypač neatsparios ėduoniui ir kuriose „mėgsta“ kauptis mikrobai, hermetizuojančios medžiagos, gerai apsaugančios vaikų nuolatinius dantis nuo žalojančio mikrobinio dantų apnašo bei burnoje susidarančių rūgščių. Tai tartum skysta plomba, kuria užliejamos vaikų dantų vagelės, taip užkertant kelią ankstyvam ėduoniui. Silantai apsaugo natūralius danties netolygumus nuo žalingų faktorių (mikroorganizmų bei jų gaminamų rūgščių), o silantuose esantis fluoras papildomai skatina emalio mineralizacija. Silantinė medžiagos nėra naujiena pasaulyje. Didžioji dalis vakarų Europos valstybių jau nemažai metų jų pagalba sėkmingai kovoja su vaikų dantų ėduonimi. Gaila ir kartu keista, kad Lietuvos gyventojai turėdami puikią progą nemokamai padengti savo vaikų dantis silantu, taip vangiai tai daro. O tereikia tiek mažai. Gydytojas odontologas arba burnos higienistas, nemokamai padengs vaiko dantis silantinėmis medžiagomis. Procedūra yra visiškai neskausminga. Danties gręžti nereikia. Mažajam tereikia apie dvidešimt minučių kantriai išsižiojus pasėdėti. Šiuo metu  silantuoti dantis galima visiems 6 – 14 metų vaikams.

Silantai – tai ėduonies profilaktikos priemonė. Nuotraukoje – dantys prieš ir po silantavimo. Alytausgidas.lt iliustracija

Komentuoti

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here