Trečiadienis, rugsėjo 20, 2017
Pradžia Dzūkija Alytus „Signalo“ viešbučio istoriją mėgina keisti „Santaikos slėnio“ projektas (NUOTRAUKOS)

„Signalo“ viešbučio istoriją mėgina keisti „Santaikos slėnio“ projektas (NUOTRAUKOS)

1
Alytausgidas.lt nuotr.

„Išsirinkite butą ir svajones apie kokybišką bei patogų gyvenimą paverskite savo gyvenimo istorija“, – skambių žodžių negaili nekilnojamojo turto (NT) Alytuje pardavėjai.

NT pardavėjai buvusį „Signalo” viešbutį perkrikštijo į „Santaikos slėnį”. Alytausgidas.lt nuotr.

84 butai ir kokybiškas, patogus gyvenimas, kaip rašoma skelbime, už prieinamą kainą naujakuriams siūlomas „Santaikos slėnio” komplekse.

Vadinamojo „Santaikos slėnio” pastatas nuo pėsčiųjų tako į Vidzgirį pusės. Alytausgidas.lt nuotr.

„Slėnis kuria naują modernaus gyvenimo Alytuje istoriją“, – skelbia būtų pardavėjai ir tikrai sako tiesą arba bent nemeluoja.

Pastatas nuo „Moki-veži” pusės. Alytausgidas.lt nuotr.

„Santaikos slėniu“ agentūra pavadino anksčiau reanimuoti jau mėgintą, Kauno verslininkų atnaujinti pradėtą, tačiau bankrutavusį „Signalo“ viešbučio renovacijos projektą.

Nors NT pardavėjai „Santaikos slėnio” adresą įvardija Santaikos g. 30, tikrasis jo adresas – Santaikos g. 30A. Pastatas nuo į „Norfos” pusės. Alytausgidas.lt nuotr.

Buvusiame viešbutyje adresu Santaikos g. 30A siūlomų butų plotai – nuo 38 iki 79 kvadratinių metrų, kaina – nuo 33 iki 66 tūkstančių eurų.

Pastatas nuo elektros pastočių ir parduotuvės „Maxima” pusės. Alytausgidas.lt nuotr.

 

Nuo 1992 iki 2004 m. „Sig­na­las“ priklausė valstybei ir buvo paskirtas Lietuvos Respublikos kraš­to ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jai, kuri buvusiame viešbutyje turėjo mo­ky­mo cen­tru vadinamas patalpas.

Pastatas nuo Alytaus technikos mokyklos (buvusio SDAAALR/DOSAAF), esančios adresu Santaikos g. 30. Alytausgidas.lt nuotr.

Pastatą su 52 arų valstybei priklausančiu, daugiau nei pusei amžiaus išnuomotu skly­pu įsigijo alytiškių „Bon­val­dos ser­vi­sas“. Iš jo buvusį viešbutį įsigijo Kau­ne registruota „In­ves­ti­ci­nių pro­jek­tų vyk­dy­mo gru­pė“ (IPVG), 2007 m. gavusi Aly­taus mies­to sa­vi­val­dy­bės leidimą seną plytinį viešbučio 5-aukštį rekonstruoti į gy­ve­na­mą­jį 7-aukštį.

Archyviniai kadrai iš buvusio „Signalo” viešbučio rekonstrukcijos. Alytausgidas.lt nuotr.

Kauniečių bendrovės iniciatyva buvo renovuotos sienos, atlikti balkonų ir kiti stiklinimo darbai, pradėti įrenginėti 2-3 kambarių butai, kuriuos planuota pardavinėti, tačiau naujakuriams buvusiame „Signale“ apsigyventi neteko.

Buvęs penkiaaukštis „Signalas” buvo perstatytas į septynaukštį

Buvusio viešbučio renovaciją finansavusio banko prašymu 2011 m. investuotojų bendrovei buvo pradėta bankroto procedūra, o 2012 m. teismas pri­ėmė nu­tar­tį IPVG lik­vi­duo­ti. Po to bankroto sulaukė ir kauniečiams „Signalą“ su že­mės skly­pu par­da­vęs „Bon­val­dos ser­vi­sas“, o Santaikos g. 30A pastatą var­žy­tyinė­se nusipirko  DNB ban­kas.

Senieji kadrai iš „Signalo” rekonstrukcijos

Kaip panaudoti buvusį „Signalo“ viešbučio pastatą sprendė ir Alytaus miesto savivaldybės vadovai, kadencijos pradžioje priėmę minėto banko specialiųjų aktyvų ir turto valdymo departamento atstovus.

„Signalo” rekonstrukcijos. Archyvinė nuotrauka

Jeigu bus apgyvendintas ar kitaip panaudotas, o nenugriautas, buvusio „Signalo“ viešbučio pastatas artimiausiu metu turėtų sulaukti savo 50-mečio. Čia anksčiau veikė ir Dzūkijos sostinėje vienas pirmųjų naktinių klubų „Sakalo skrydis“.

1 komentaras

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here