Pirmadienis, balandžio 23, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Senas geras plombyras ir kiti ledai iš lietuviško pieno – pagaminta Alytuje!...

Senas geras plombyras ir kiti ledai iš lietuviško pieno – pagaminta Alytuje! (VIDEO. NUOTRAUKOS)

3

Vasara šiluma Lietuvoje nelepina, o kai kurie prekybos tinklai praneša apie sumažėjusius valgomųjų ledų pardavimus, jų gamyba Dzūkijos sostinėje nemažėja. Buvusios Alytaus pieninės teritorijoje, naujame ledų ceche, dirbama netgi trimis pamainomis.

„Žmonės ledus valgo visus metus“, – .sako gamybos vadovė Laima Balionienė, besidžiaugianti, kad gamyba, planuojama pagal prekybininkų pateikiamus užsakymus, Putinuose nestoja. Per parą pagaminama arti 100 tūkstančių porcijų.

Buvusios Alytaus pieninės teritorijoje, naujame ledų ceche, dirbama trimis pamainomis. Alytausgidas.lt nuotr.

„Ledus gaminame iš lietuviško pieno, šviežios grietinėlės. Per dozatorius ledų masė patenka į formas, porcijos grūdinimo kameroje atšaldomos iki minus 18 laipsnių, pakuojamos ir patiekiamos pirkėjams“, – pasakoja Alytaus ledų gamyklos technologas Linas Sieniutis.

Tradiciškai Lietuvoje populiariausi – vaniliniai, kakaviniai ledai, plombyras. Alytuje gaminami visi šie – nuo seno gero (iki 18% riebumo!) plombyro iki vaisinių bei naujausių, šiuolaikinių skonių – „cukraus vatos“, „kramtomos gumos“, o iš viso – neveik 20 rūšių.

Alytausgidas.lt nuotr.

Nuo seno savo kokybe garsėjantys Alytaus ledai valgomi ne tik Lietuvoje, tačiau ir Baltijos šalyse, o pastaruoju metu ragauja ir daugiau Europos šalių bei Kinija.

Naują ledų cechą, jo įrangą Dzūkijos sostinėje pastatė inžinieriai iš Lenkijos, o ledų gamybos technologija buvo tobulinama mokantis Vokietijoje, taip pat šios šalies specialistams viešint Alytuje.

Alytiškių ledai patiekiami kubeliuose, rageliuose ir su glaistu ant pagaliuko.

Pasak L. Balionienės, gamyboje naudojami natūralūs produktai, o hidrintų riebalų alytiškių ledų sudėtyje nėra.

Produkciją gaminate, kuriate Alytuje? #PagamintaAlytuje pas jus atvyks ir parengs teminį reportažą, videopasakojimą, o gal ir tiesioginę transliaciją. Alytausgidas.lt naujienų portalu apie save ir produkciją galite pranešti ČIA. Bendradarbiaukime! 

3 Komentarai

  1. Tai jei rašote straipsnius,tai nepatingėkite parašyti ir ledų pavadinimą,dabar iš daugelio rušių žinok kurie lefai pagaminti Alytuje,ar čia rašoma apie Piemenėlio lefus,jei apie piemenėlio,tai jie net iš tolo neprilygsta senų laikų plombyrui,bei yra vieni iš neskaniausių ledų ir su Pols ledais nėra nei ką lyginti

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here