Trečiadienis, rugsėjo 20, 2017
Pradžia Dzūkija Alytus Seimo pirmininkas alytiškiams davė pažadą – kontroliuos atliekų tvarkytojus (VIDEOĮRAŠAS)

Seimo pirmininkas alytiškiams davė pažadą – kontroliuos atliekų tvarkytojus (VIDEOĮRAŠAS)

0

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Alytaus miesto gyventojais.

Į susitikimą su V. Pranckiečiu kvietė ir alytiškių rinktas seimūnas Robertas Šarknickas.

Prieš vasarį vykusį Alytaus tarybos posėdį, kuriame didžioji dalis miesto politikų pritarė atliekų surinkimo mokesčio branginimui, R. Šarknickas buvo išplatinęs pranešimą, kuriame miesto mero Vytauto Grigaravičiaus ir kitų valdančiųjų prašė susilaikyti nuo branginimo ir paprašė atlikti Algirdo Reipo vadovaujamo Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro (ARATC) veiklos patikrinimą.

Alytaus miesto savivaldybė, kurios taryba vasario 9 dieną pritarė didesniam atliekų mokesčiui, paskelbė užsakanti ARATC veiklos auditą.

Už atliekų surinkimo paslaugų branginimą Dzūkijos sostinėje tarybos posėdyje pasisakė 15 miesto politikų – 8 „Alytaus piliečiai“ (meras V. Grigaravičius, vicemerai Valė Gibienė ir Tautvydas Tamulevičius, tarybos nariai Jurgita Eudukevičienė, Algirdas Gataveckas, Aurelijus Jaruševičius, Virginijus Jarušas bei Nerijus Jauneika), 3 konservatoriai (Vytas Jazepčikas, Andrius Jučas, Povilas Labukas), 2  liberalai (Saulius Janulevičius, Arvydas Švirmickas) ir 2 darbiečiai (Kęstutis Ąžuolas, Danutė Remeikienė).

Laimutė Vincė Kirkliauskienė alytiškiams skausmingu atliekų tvarkymo klausimu susilaikė, o dar 3 jos atstovaujamos socialdemokratų frakcijos nariai Nerijus Cesiulis, Jurgis Krasnickas, Henrikas Šivokas bei 3 „Už Alytų“ nariai (Sigitas Leonavičius, Valius Micevičius, Tomas Pačėsas) balsavo prieš.

ATNAUJINTA

Prieš susitikimą su alytiškiais teatre V. Pranckietis apsilankė vaikų globos namuose Pirmame Alytuje ir miesto socialinių paslaugų centre Putinuose.

Į teatro salę šalies parlamentarų vadovas įėjo pavėlavęs 10 minučių. Susitikimą pradėjo alytiškis seimūnas R. Šarknickas, V. Pranckietį pavadinęs „širdžių pirmininku“.

„Tebūnie pagarbintas”, – nemažai ką tokiu savo pasisveikinimu šokiravo pirmininkas. Jis perspėjo, kad asmeniškai nėra įsigilinęs į atliekų surinkimo ir apmokestinimo klausimus, todėl į susitikimą pasikvietė konsultantą iš Kauno Vytautą Rimą.

„Dzūkai, visi mokat rašyt? Tai ir rašykit!”, – nespėjusius paklausti, norinčius gauti atsakymus į rūpimus klausimus alytiškius ragino šalies parlamentarų vadovas V. Pranckietis. Tiesioginės transliacijos videonuotrauka

„Atsiprašau, kad esu Seimo pirmininkas. Dar neseniai aš buvau eilinis pilietis Viktoras Pranckietis. Po kiek laiko vėl toks būsiu”, – paprastumu žavėjo pirmininkas, taip padaręs įžangą į savo nuveiktų darbų apžvalgą.

Dalį savo pasisakymo V. Pranckietis skyrė aktualijoms Ukrainoje, santykiams su Rusija, kaimynėmis Latvija, Lenkija ir Baltarusija.

„50 km iki Vilniaus, iki Alytaus yra toliau”, – apie Baltarusijoje, šalia Lietuvos sienos, statomą atominę elektrinę kalbėjo politikas ir siūlė į mūsų šalį nepriimti nesaugios energijos.

„Esame šiek tiek blaivininkų partija, todėl apie viską kalbame blaiviai”, – apie savo ir partiečių politiką kalbėjo V. Pranckietis.


V. Pranckietis alytiškiams pažadėjo atliekų tvarkytojus pažaboti. Tiesioginės transliacijos videonuotrauka

„Važiuoju po regionus. Nors Alytaus gal ir negalėčiau vadinti regionu. Didmiestis su Ulonų gatve ir kareivinėm…”, – susigaudymą Dzūkijos sostinėje pademonstravo politikas, kvietęs žmones kreiptis į vietos seimūną ir kartu sukurti „bėdų žemėlapį”.

„Ar čia daug yra susijusių su žemės ūkiu?”, – susirinkusiųjų klausė V. Pranckietis, o išgirdęs, kad atėjo ir daug sodininkų, pajuokavo, jog valstiečių partiją kartais taip pat vadina sodininkų partija.

„Kodėl mokesčių inspekcija būtinai turėtų būti Vilniuje?.. Gal Šiauliuose ar Alytuje?..”, – savo regioninės politikos matymą dėstė svečias, kritikos negailėjęs miškų urėdijoms, jų reformos priešininkams. „Dzūkams atsiųskit girių karalių ministeriją”, – V. Pranckiečio prašė vyras iš salės.

Seimo pirmininkas nesustodamas kalbėjo 40 minučių.


Seimo pirmininkas V. Pranckietis ir alytiškių rinktas parlamentaras R. Šarknickas

„Vienas Alytaus miesto tarybos narys, kuris dirba ir ARATC, balsavo už atliekų surinkimo mokesčio didinimą, tai yra pažeidimas, dėl to manau, kad turi būti perbalsuota”, – mikrofoną perėmė R. Šarknickas.

Alytiškiai siūlė, kad valstybinis kainų reguliavimas būtų reikalingas ne tik šilumos tiekėjams, tačiau ir atliekų tvarkytojams, o konkrečiai tokioms monopolinėms, niekieno neprižiūrimoms, nekontroliuojamoms įstaigoms, kaip ARATC.

„Ar čia yra Algirdas Reipas?”, – į susirinkusius salėje kreipėsi V. Rimas, mėginęs pabendrauti su ARATC vadovu ir Lietuvos regioninių atliekų centrų asociacijos prezidentu A. Reipu. Kalbėtojas pastebėjo, kad ARATC padidinti atliekų tvarkymo mokesčiai kris ant visų gyventojų.

Panašiam sprendimui Šiaulių politikai nepritarė, Kaunas padidino šiek tiek, deja, pasak kalbėtojo, ne visi rajonai buvo gyventojų pusėje. Anot pranešėjo, kultūros įstaigoms atliekų išvežimas Alytaus mieste brangs 370 procentų, švietimo organizacijoms – 150 proc.

„Atliekų tvarkymo kaina visoje Lietuvoje turės būti reguliuojama ir pagrįsta”, – vilčių dėl atliekų surinkimo kainų sureguliavimo ir tvarkos įvedimo alytiškiams suteikė V. Pranckietis. Tiesioginės transliacijos videonuotrauka

„Regiono atliekų tvarkymo centrai turėtų sulaukti to paties likimo, kaip urėdijos. Šalyje turėtų likti viena centralizuota organizacija”, – alytiškių plojimų bangą sukėlė V. Rimas. Susirinkusieji, tarp kurių buvo ir daugiabučių namų pirmininkų, Alytaus miesto tarybai siūlė sprendimą atšaukti, ARATC organizacijai paskirti nepriklausimą auditą, o A. Reipą – atleisti.

„Ne viena savivaldybė parodė stuburą. Savivaldybė susitinka su daugiabučių namų bendrijų vadovais. Tikiuosi, kad kažkas Alytuje pasikeis”, – vylėsi R. Šarknickas.

„Alytaus ARATC pagal tai, kiek gavo Europos sąjungos lėšų – galėtų aptarnauti visą Lietuvą”, – plojimų sulaukė kalbėjęs Alytaus miesto tarybos narys Sigitas Leonavičius, kvietęs sustabdyti monopolistą atliekų tvarkytoją.

„Po narkotikų – antras biznis”, – apie „šiukšlininkų” verslus iš salės kalbėjo pagyvenęs alytiškis, siūlęs ARATC rinkliavas pakeisti paslauga, kad toliau „šiukšlintų ne kvadratai”.

„Neužilgo ARATC išlaidos bus patikrintos”, – žadėjo V. Rimas.

„Pati sistema yra ydinga. Kaina turi būti suskaičiuota, o daromos tik reikalingos išlaidos. Manau, kad pajėgsime suskaičiuoti kainas, kurios būtų teisingos. Atliekų tvarkymo kaina visoje Lietuvoje turės būti reguliuojama ir pagrįsta”, – vilčių dėl sąžiningos atliekų surinkimo kainos ir logiškos tvarkos įvedimo alytiškiams suteikė V. Pranckietis.

Susitikimas susirinkusiems neprailgo. Tiesioginės transliacijos videonuotrauka

Seimo pirmininkas taip pat siūlė mažinti parlamentarų, ypatingai – renkamų per sąrašus, skaičių, ragino tiesiogiai rinkti seniūnus bei griežtinti rinkimų į savivaldybių tarybas tvarką.

„Pažinojau Romą Guževičių“, – įvardijęs buvusio įgaliotinio Simne pavardę, išmanymą ir apie Alytaus rajoną rodė V. Pranckietis, tvirtinęs, kad įgaliotinių tvarką reiktų atkurti.

„Nuo 16 iki 27 procentų”, – Lietuvos juodojoje rinkoje esančių pinigų kiekį apibrėžė šalies parlamentarų vadovas.


„Kur nepasisuksi – visur vagia…”, – žodžių apie Nacionalinę žemės tarnybą nerinko V. Pranckietis. „Ar jau vejat?”, – jis klausė alytiškiams pradėjus dėkoti už apsilankymą. Seimo pirmininkas savo mintis dar išsakė sodų bendrijų ir antstolių veiklos klausimais.

Po daugiau nei dviejų valandų bendravimo su alytiškiais V. Pranckietis su R. Šarknicku ir V. Rimu iš Alytaus miesto teatro salės buvo išlydėti plojimais. „Dzūkai, visi mokat rašyt? Tai ir rašykit!”, – nespėjusius paklausti, norinčius gauti atsakymus į rūpimus klausimus atsisveikindamas paragino V. Pranckietis.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here