Ketvirtadienis, rugsėjo 21, 2017
Pradžia Dzūkija Alytus „Raguvilė“ savo darbą Alytaus mieste vertina be minusų: „Gatvės – pravažiuojamos. Toliau...

„Raguvilė“ savo darbą Alytaus mieste vertina be minusų: „Gatvės – pravažiuojamos. Toliau dirbsim taip pat…“ (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

17

„Didelis kritulių kiekis, šaltis, ledas, druska, žvyras ir mišinys, padėtis kontroliuojama“, – tokie ir panašūs pasiteisinimai Alytaus miesto rotušėje skambėjo iš miesto gatvių priežiūrai nusamdytos įmonės „Raguvilės“ atstovo. Jo klausė ne tik žiniasklaidos, tačiau ir savivaldybės darbuotojai, vadovai.

„Kaip pėsčioji tokios situacijos nesu mačiusi – čiuožyklos perėjose, gatvėse“, – pasakojo „Lietuvos ryto“ korespondentė Alytuje Genovaitė Rafanavičienė. „Raguvilės“ atstovas žurnalistės pastabą įvardijo kaltinimu.

„Į mišinį dėjom ir druskų, kurios veikia prie minus 30 laipsnių, tačiau nesuveikė…”, – teisinosi kelininkas, atsakydamas į techninį miesto savivaldybės administracijos vadovo Vytauto Jastremsko klausimą.

„Gatvės buvo pravažiuojamos, toliau dirbsim taip pat, “, – savo darbą be minusų įvertino „Raguvilės“ darbų vadovas Alytuje Mindaugas Skestenis, sutartį su kurio atstovaujama įmone miesto savivaldybė pasirašiusi iki 2018-ųjų.

„Kiek druskų bepiltų – miesto mokesčių mokėtojams tai nekainuos“, – alytiškius ramino V. Jastremskas.

„Raguvilės“ atstovas taip pat apeliavo į tai, kad daugiausia problemų Alytaus gatvėse esą turėjo „prastesnėm padangom“ važiavę vilkikų iš Baltarusijos ir Lenkijos vairuotojai.

„Kodėl važiuojat pakeltais peiliais?“, – kelininkų klausė savivaldybės atstovai. „Dabar važiuoja nuleistais peiliais“, –  atsakė „Raguvilės“, kurios parke Alytuje dieną – 3, naktį – 5, o maksimaliai gatvėse – 7 mašinos.

Rotušėje vykusios konferencijos metu pirmadienį „Raguvilės“ transportas buvo itin aktyvus – Naująja gatve važinėjo pirmyn ir atgal bei sėkmingai „drožė“ ledo likučius.

„Atrodo – normali įmonė, o visa kita – tik sutapimai“, – miestui nusamdytų kelininkų darbų kokybe guodėsi savivaldybės administracijos vadovas.

„Jeigu nesugebat važiuoti žiemą – važiuokit visuomeniniu transportu“, – alytiškiams, kurie nėra profesionalūs vairuotojai, siūlė miesto savivaldybės ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

Alytaus miesto savivaldybės sutarties su „Raguvile“ metų suma – 283 tūkstančiai eurų. Įmonė kartą jau buvo bausta, kai tik pradėjo dirbti Alytuje. Naujų baudų savivaldybė jai neskyrė, tačiau turi 3% nuo bendros sumos baudos skyrimo galimybę už kiekvieną nusižengimą.

ATNAUJINTA

Alytausidas.lt žiniomis, už 2017-ųjų sausį „Raguvilei“ Alytaus miesto savivaldybė sumokės daugiau nei 45 tūkstančius eurų.

PAPILDYTA

Ar valdininkai sureagavo į beveik 1000-čio alytiškių pasirašytą peticiją dėl miesto gatvių ir rajono kelių. Pasak skundo iniciatorės Ievos Budraitės, iš savivaldybių sulaukta atsakymų, kad peticija gauta ir užregistruota oficialia tvarka.

Alytui ir jo gatvių kokybei neabejingos alytiškės nuomone, iš valdininkų ji tikisi atsakymų su konkrečiais atliktų darbų išklotine ir tiksliai nurodytais panaudotų medžiagų kiekiais.

I. Budraitės manymu, tik tuomet specialistai (ir ne savivaldybės, o nepriklausomi) galėtų įvertinti, gerai, blogai ar labai blogai Alytuje žiemą valomos gatvės ir keliai.

ATNAUJINTA

 

Nerijaus Cesiulio ir kitų Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių nuomone, savivaldybės ir „Raguvilės“ sutartis, pratęsta prieš keletą metų – kelia pagrįstų abejonių dėl savo profesionalumo ir akį veria itin ryškiomis nuolaidomis vykdytojui vadinamųjų „ekstremaliųjų atvejų“ metu.

I. Budraitės teigimu, nerimą kelia ir šįkart neskirtos baudos bendrovei bei pernelyg „draugiškas“ savivaldybės vadovų ir administracijos požiūris į nekokybiškai atliktus miesto gatvių priežiūros darbus, ypatingai tuos, kurie buvo „kokybiškai atliekami“ sausio 5-8 dienomis.

Netgi po miesto savivaldybės visų laikų istorijoje kilus pačiam didžiausiam gyventojų nepasitenkinimui, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Jastremskas „Raguvilei“ viešai neišsakė nė vienos pastabos ir aiškino, kad apie ankstesnes baudas minėtai bendrovei nieko nežinojęs.

Nekritiškas, gal net atsainus požiūris į Alytaus gatvių priežiūrą miesto savivaldybėje sklinda ne tik iš V. Jastremsko ar mero Vytauto Grigaravičiaus. Pastarojo pavaduotojai Valė Gibienė ir Tautvydas Tamulevičius oficialiai situacijos nekomentuoja, o tarp Rotušės klerkų bene vienintelis komunalinių klausimų žinovas administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Žuromskas, anksčiau vadovavęs ir Kauno gatvių apšvietimo bendrovei, išeina atostogų.


ALYTIŠKI, DAR NEPASIRAŠEI?

Priversk valdžią gerbti Alytų, jo gyventojus ir svečius – pasirašyk e-peticiją dabar ir ČIA!

17 Komentarai

 1. Kas per betvarkė? Tai tyčiojimasis iš žmonių! Ir dar taip arogantiškai kalba. Matyt labai saugiai jaučiasi. Juk jie patys tomis gatvėmis važinėja ir mato kaip viskas yra, bet kažkodėl sako, kad viskas gerai. Kodėl taip yra?

 2. Šiauliuose advokatė ruošia kolektyvinį ieškinį savivaldybei. Gal ir Alytuje atsirastu advokatas,kuris tai padarytų. Tikrai prisijungčiau prie bendro reikalo. Reikia tik dvidešimties ieškovų.

 3. kur jau Alytus riobos matosi tiek nuo Prienu tiek nuo Vilniaus ar Simno ,Lazdiju.Neveltui ribozenklius nueme kad nematytai kur Alytus prasideda bet nevalyti keliai isduoda…..

 4. O ko jus tikejotes? Patys ta sena bandita Griga issirinkot, sunelis dirba saugume tai viska sutvarke kad pries rinkimus visi konkurentai butu apsikti tik jis vienas angelas. O cia su savo sutve atvare ir sitas klanas cia vieni per kitus plauna musu pinigelius per draugus gimines. Sumokejus ta Ragu-viles kontora atkata tai kokios dar gali but baudos? Ir taip aisku del ko ir sutartys pratesiamos. Kazkoks issityciojimas is gyventoju. Cia galejai vaziuot ir su sypuotom naujom padangom, ir profas vairuotojas, bet ir tai sunku vairuoti. Reikejo jau barstyt pries sniega o ne po paros kai baige snigt. Pinigu plovimas tik… O be grigo palaiminimo cia nieks alytuje nevyksta, nes jis kaip putinas rusijoj.

 5. Sito ir buvo galima tiketis visi kalti ir aplinka kalta tik ne mes, kodel nenori pripazinti klaidu is ju mokytis ir tobuleti .??? Labiausiai stebna savivaldybes klerku erogancija !!!!

 6. Nu baisu kokios gatves,vakar is kauno parvaziavau ten miela malonu vaziuoti tik ivaziavau alytaus riba ir viskas arimas o apie gatviu ciuozyklas mieste isvis nera ka kalbeti. Ranka ranka plauna kur ziuri meras.

 7. Mindaugai, jeigu dar nezinojai, tai visi keliai pravaziuojami, tik technika reikia pasirinkti tinkama. Nepravaziuojamu keliu nera. Matosi kad truksta kompetencijos.

 8. Viskas aisku,kokia miesto valdzia,tokie ir gatviu priziuretojai,suverte viska ant oro,valdzia nusidave,kad viskas gerai,taip kad bordakas bordake

 9. Ka cia sneketi ranka ranka plauna apzmaezia lenkus baltarusius o lietuvis su miskoveziu ir grandinem uzsidejas ir tai neivaziavo o apie jy net nutylejo toks jausmelis beziurint sita interviu atrodo kaip kaimynai susede prie bonkeles padiskutavo ir issiskyrste kas kur o jai kaip jis sake ir toliau tap dirbsim tai ka vairuotojai kentesim ir ciuozinesim baisu baisu

 10. dangsto savivaldybe ir jiem poch…i apipi…a liaudi viskas gerai , koki jieten kelynykai puodziai amatininkai reikejo sluotom atsluot kad neprispaustu o jie suvare druska kuri tirbde o saltis salde ir gavosi ledas , technikos per mazai turi faktas , apie vazevima cia ir profesonalui isukis kai prie sankryzos nesustoji ar nepajudi raskauskiene gal gerai pakamso kad kryzium gula po skysteniu.kelinykai mat mazai zoles apsike

 11. Raguvilės bosas: Virginijus Brazauskas
  Gimė: 1976 m. liepos 14 d. Kaltinėnuose, Šilalės raj.
  Veikla: kaimo amatininkas, puodžius, Lietuvos ir Kretingos rajono politinis bei visuomenės veikėjas
  2005 m. baigė Kretingos suaugusiųjų mokymo centrą. UAB „Raguvilė“ direktorius.
  2006 m. partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) narys. 2003–2007 m. ir nuo 2007 m. Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys.

 12. Atvažiuoja žmonės iš kitų miestų ir klausia – kaip jūs šitomis gatvėmis važinėjat? O šitam klounui – viskas gerai. Gal visur kitus nesnigo? Nešalo? Sutiksiu – maikę patiesinsiu.

 13. Raškauskienė po transliacijos peržiūros turėtų savo noru iš darbo išeiti, kol neišvijo… Nors kas ten vys, visiem gerai.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here