Ketvirtadienis, rugsėjo 21, 2017
Pradžia Naujienos Įdomu Putinus garsina mokinių bendrovės „Double Shoot“, „GugA“, „H2Bubble“, „Lagūna“, „LuLu“ ir „Pegasas“...

Putinus garsina mokinių bendrovės „Double Shoot“, „GugA“, „H2Bubble“, „Lagūna“, „LuLu“ ir „Pegasas“ (ATNAUJINTA)

0

Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojos Jolitos Noruvienės vadovaujami jaunieji verslininkai pirmąjį pusmetį išgyveno intensyvios veiklos laiką. Jaunieji verslininkai dalyvavo parodoje „Mokykla 2016“ – svarbiausiame Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginyje. Čia trys mūsų gimnazijos mokinių mokomosios bendrovės (MMB) prisistatė „Litexpo“ parodos lankytojams.

Putiniškiai bendradarbiaudama kartu su bendradarbystės centro Alytuje „Spiečius“ vadove Agne Motiejūnaite-Šarknickiene dalyvavo verslumo savaitės renginiuose, o visą savaitę mokykloje lankėsi verslininkai – Robertas Gervelis, Andrius Peštenis, Gintarė Rimkutė-Merčaitienė ir Aurimas Vėlyvis, kurie pasakojo apie savo verslo pradžią, diskutavo su mokiniais, kokios yra verslo subtilybes. Gimnazijos mokiniai pakviesti į „Start strong start up“ pirmuosius mokymus Vilniaus universiteto verslo mokykloje, ekonomikos žinių semtis ir už mokyklos ribų.

Gimnazistai užmezgė santykius su Alytaus miesto verslininkais. Gimnazijos socialinio verslumo mokyklos mokinių drauge su ekonomikos mokytoja J. Noruviene aplankė vieną iš Alytuje veikiančių veikiančių įmonių – UAB „Pretendentas“. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kaip savo veiklą buitinių prietaisų didmeninės prekybos rinkoje pradėjo bendrovė ir viena pirmųjų šalies rinkoje įkūrė buitinių prietaisų elektroninę parduotuvę. Ekskursijos metu įmonės vadovas Andrius Bondarevas ir personalo skyriaus vadovė Natali Bondareva pavedžiojo po įmonės patalpas bei pristatė veiklą.

Septyni Alytaus Putinų gimnazijos II–III klasių gimnazistai dalyvavo inovacijų ir verslumo stovykloje „Alytus 2016“. Ji vyko kaimo turizmo sodyboje „Dzūkijos perlas“. Dalyviai buvo suskirstyti į komandas, svarbiausia užduotis – sukurti verslo idėją, analizuoti rinką, parengti konkurentų rinkos analizę, marketingo, rinkodaros planus. Pagrindinis rezultatas buvo verslo idėjos pristatymas, verslo plano įgyvendinimo planas. Buvo labai įdomu kurti idėjas ir galvoti apie tų idėjų įgyvendinimą tikrame pasaulyje, kur veikia konkurencija, pasiūla ir paklausa, vartojimas.

Stovykloje užsiėmimus vedė ir verslo konsultacijas teikė Lietuvos „Junior Achievement“ direktorius Justinas Noreika, projektų vadovas Martynas Žurauskas. Mentorių vaidmenį šioje stovykloje užėmė Ieva Guzė, Marius Kamorūnas ir Simonas Lyvas. Stovyklą papildė SEB banko komanda – ji supažindino su naujovėmis, jų tendencijomis ir padėjo atrasti inovatyviausias savo idėjas. Gimnazistai ne tik susipažino su verslo kūrimo pagrindais, bet stiprėjo jų pasitikėjimas savimi, savo jėgomis, atsirado didesnė mokymosi ir kūrybingumo motyvacija, išmoko bendradarbiauti ir dirbti komandoje, atsirado noras kurti naujas bendroves.

Semiasi žinių ne tik mokiniai, bet ir mokytoja, Putinų gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja J. Noruvienė buvo pakviesta apsilankyti „Microsoft“ ir „Nasdaq“ biuruose Vilniuje. Mūsų gimnazijos socialinio verslumo mokyklos mokiniai savo veiklos patirtimi dalijosi su tokią veiklą pradedančiomis mokyklomis. Svečiavosi Prienų rajono Balbieriškio pagrindinės mokyklos, pirmus metus susikūrusios mokinių bendrovės, mokiniai, jiems jaunųjų verslininkų veikla – naujovė.

Putiniškės MMB „H2Bubble“ narės, mielai sutiko pagelbėti ir svečiams papasakoti, kaip jos pradėjo savarankiškos veiklos kelią bei kartu pabandyti patiems pasigaminti jų produkciją. Svečiai susižavėjo Putinų gimnazija, joje vykdomomis veiklomis, užsidegė noru kurti savo bendroves ir išsivežė gerų emocijų ir idėjų.

Alytaus Putinų gimnazija – ir Kaune vykusios jaunimo lyderystės konferencijos „Lyderių inkubatorius“ dalyvė. Keturi gimnazistai – Agnė Barbaravičiūtė, Karolina Slavinskaitė, Monika Truncaitė ir Domantas Vokietaitis – dalyvavo su savo įkurtomis MMB „GugA“ bei „H2Bubble“. Dalyvavimas konferencijoje buvo naudingas, nes mokiniai ne tik pristatė savo veiklą, kurią vykdo Putinų gimnazijoje, bet ir turėjo galimybę dalyvauti susitikimuose ir išklausyti svečių pranešimus. Mokiniai išgirdo Antano Bernatonio, Alfo Ivanausko, Austėjos Landsbergienės, Justo Ložinsko, Arno Markevičiaus, Simo Sonkino, Indrės Stonkuvienės, Jolitos Vaitkutės ir Andriaus Žebrausko mintis.

Keturios Putinų gimnazijos MMB „H2Bubble“, „Lagūna“, „LuLu“ ir „Pegasas“ dalyvavo Alytaus dailiųjų amatų mokyklos „Kalėdinėje amatų mugėje“, o „Double Shoot“, „H2Bubble“ ir „LuLu“ – ir kalėdinėje mugėje Lietuvos Respublikos vyriausybėje. Sulaukia puikaus įvertinimo. „Šaunuoliai mokiniai, puikiai dirbo mugės metu, šypsojosi, aptarnavo klientus profesionaliai. Tiesiog malonu žiūrėti!“, – vertino I. Guzė.

ATNAUJINTA

Naujausias Putinų gimnazijos įvertinimas – jis Alytuje paskirta 2017 metų savivaldybės bazine mokykla.  Bazinė mokykla – mokykla, priimanti eksternų prašymus laikyti brandos egzaminus, organizuojanti ir vykdanti mokyklinių brandos egzaminų pakartotinę sesiją, pakartotinės sesijos mokyklinių brandos egzaminų darbų vertinimą ir mokyklinius brandos egzaminus laikiusių kandidatų apeliacijų nagrinėjimą.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here