Ketvirtadienis, rugsėjo 21, 2017
Pradžia Visos naujienos Dzūkija Prie Balbieriškio bažnyčios atstatymo prisideda Alytaus profesinio rengimo centras

Prie Balbieriškio bažnyčios atstatymo prisideda Alytaus profesinio rengimo centras

1
Senosios Balbieriškio bažnyčios mecenatai buvo grafas Tiškevičius ir jo artimieji. Tvarkant sudegusios bažnyčios teritoriją daug padėjo pavieniai ir organizuoti rėmėjai, tarp kurių ir - Alytaus profesinio rengimo centro Balbieriškio skyriaus mokiniai. Iki 2018-ųjų, kol naujai statoma bažnyčia ims veikti, mišios paprastomis dienomis bus laikomos bendruomenės namuose, o sekmadieniais – kultūros centre. „N. Gėlupio“ nuotr.

Atstatoma netoli Alytaus buvusi šventykla. Balbieriškio Švč. mergelės Marijos rožančiaus bažnyčia, sudegusi 2013 m. vasarą, atgimsta. Iškilo naujo pastato sienos, bus keliamas stogas. Tikimasi, kad iki vasario 16-osios bažnyčioje jau bus išmūrytos vidinės sienos. Senoji bažnyčia buvo 520 kvadratinių metrų, naujoji bus 320 kv.m., su 108 sėdimomis vietomis.

Senosios Balbieriškio bažnyčios mecenatai buvo grafas Tiškevičius ir jo artimieji. Tvarkant sudegusios bažnyčios teritoriją daug padėjo pavieniai ir organizuoti rėmėjai, tarp kurių ir – Alytaus profesinio rengimo centro Balbieriškio skyriaus mokiniai. Iki 2018-ųjų, kol naujai statoma bažnyčia ims veikti, mišios paprastomis dienomis bus laikomos bendruomenės namuose, o sekmadieniais – kultūros centre.

Gaisras pasiglemžė XVII–XVIII a. tapytus šventųjų paveikslus, unikalius XIX a. pradžioje stalių drožtus medinius altorius ir vargonus, skulptūras, stacijas. Dėl elektros „trumpo sujungimo“ arba tyčinio padegimo bažnyčia sudegė rugpjūčio 8-osios naktį.

Prie Balbieriškio bažnyčios atstatymo galima prisidėti lėšas pervedant į paramos sąskaitą LT464010041100476000

1 komentaras

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here