Pirmadienis, kovo 19, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Prakalbo iš darbo atleidžiama Alytaus kultūros ir komunikacijos centro direktoriaus pavaduotoja

Prakalbo iš darbo atleidžiama Alytaus kultūros ir komunikacijos centro direktoriaus pavaduotoja

21

„Baigsiu didžiosios salės remontą ir, manau, tada galėsiu ramiai eiti į pensiją“, – šią vasarą prasitarė Alytaus kultūros ir komunikacijos centro (AKKC) direktorius Vidas Simanauskas, tačiau, atrodo, planuodamas savo ateitį, nenumanė, kas jo laukia ne tik artimiausiu metu, tačiau ir artimoje aplinkoje.

Nuo įkūrimo 2005 metais Alytaus miesto savivaldybės įsteigtai viešąjai  kultūros įstaigai vadovaujantis V. Simanauskas kaltinamas, kad „AKKC klesti korupcija, klastojami dokumentai, švaistomas turtas”, o tokius teiginius viešai paskelbė AKKC direktoriaus pavaduotoja Daiva Andruškevičienė, padedama miesto savivaldybės tarybos nario Mariaus Grišmanausko.

Politiko ir V. Simanausko pavaduotojos D. Andruškevičienės teiginiuose taip pat pateikiama informacija apie „galimai fiktyvias AKKC sutartis su muzikologu Viktoru Gerulaičiu“ (tarptautinio Dainavos šalies muzikos festivalio prodiuseriu ir konferansjė)“.

M. Grišmanausko ir D. Andruškevičienės išplatintame laiške žiniasklaidai taip pat užsimenama apie „tikrovės neatitinkančias AKKC sutartis su Vytautu Lebednyku“ (leidybinės ir atlikėjų prodiusavimo kompanijos UAB „Promostar” atstovu), „kitais atlikėjais ir renginių organizatoriais, galimai fiktyviai įdarbintus asmenis“.

AKKC vadovas V. Simanauskas taip pat kaltinamas, dėl „prezidiumo” (svečių kambario patalpos prie didžiosios scenos) nuomos be dokumentų.

Šiuos ir panašius kaltinimus AKKC direktoriaus pavaduotoja ketina išdėstyti spaudos konferencijoje, drauge su tarybos nariu M. Grišmanausku rengiamoje miesto Rotušėje.

Konferencijos išvakarėse Alytausgidas.lt naujienų portalui pavyko pakalbinti pavaduotojos D. Andruškevičienės kaltinamą pirmąjį ir kol kas vienintelį įstaigos direktorių V. Simanauską. Jo teigimu, pavaduotojos pareiškimu priežastis – paprasta. Prieš prasidedant didžiosios salės remontui D. Andruškevičienė atleidžiama iš AKKC direktoriaus pavaduotojos pareigų, kurios, kaip reikalauja miesto taryba, bus konkursinės.

Pasak V. Simanausko, kokie bebūtų, D. Andruškevičienės kaltinimai skamba dvejopai, nes pirkimai, sutartys kaip tik daugiausia ir priklausė nuo pavaduotojos. Ar imsis teisinių ir kitų atsakomųjų veiksmų, siekdamas apsiginti nuo kaltinimų, AKKC direktorius sako dar nežinantis.

VšĮ Alytaus kultūros ir komunikacijos centre (AKKC) šiuo metu dirba 33 darbuotojai (atlyginimų vidurkis – 476.38 Eur.), o rekvizitai.lt nurodoma įstaigos apyvarta per praėjusius metus – nuo 300 tūkst. iki 500 tūkst. eurų.

21 Komentarai

  1. Nesuprantu, tiek metų dirbo kartu ir nematė nieko, o dabar kerštas, ar to reikėjo, būdama pavaduotoja turėjo skambinti visais varpais, bet kai pasikeitė situacija, tada pradėjo. Aš manau kalti abudu, nes abu buvo valdžioje ir gyvenime.

  2. Aš esu įsitikinusi, kad čia yra moteriškas pavydas. Kol kartu buvo, viskas buvo gerai. Dabar jau pasirodo blogai viskas… Simanauskas ir vaikus visur vežiojasi, pažiūrėkit kaip jo auklėtiniai keliauja, kiek pamato, kaip plečia akiratį. Šiam žmogui visiškai nenusispjaut ant žmoniù su kuriais jis dirba. Alytaus kultūrinis gyvenimas tikrai atsigavo, o kolektyvà pasauliniu mastu žino. O juokingiausia tai, kad pati “ex’ė” visus dokumentus tvarkė ir tokios jos pareigos buvo! Tai kur logika??? Pati prišikau, tu mane palikai – tu kaltas? Teta, atsigaukit ir gėdos nebesidarykit. Suprantu, po daugiadieniù tikrai “balti arkliai” galvoje laksto, bet taip elgtis yra daugiau nei bukaprotiška…

  3. Pavaduotoja , konferencijos metu , pabreze , kad susirgus direktoriui kas pasirasytu dokimentus ir kas ji pavaduotu ? Bet , kad ji daznai “serga ” Pats direktorius veze “uzkoduoti ” ar jau pasveiko ? Lyg tai neseniai “Kodas” nuluzo ?

  4. DZIEVAZI KAI TIK ZMOGUS PRABYLA ISKARTO SMEIZIA ALKOHOLIKE, SUGYVENTINE IR T.T. TAI BRANGIEJI KADA BAIGSIS BARDAKAS LIETUVOJ, KAD NELEIDZIAT ZMONEM ISAKYTI TIESOS??? O KAD TIESA TAI NET NESUABEJOJAU… 17 METU ISDIRBAU KULTUROS SRITYJE IR PUIKIAI ZINAU KAIP SUMANIAI PLAUNAMI PINIGAI, IDARBINAMI POPIERINIAI DARBUOTOJAI, SKIRTOS RENGINIAMS LESOS VIENOKIOS PANAUDOJAMOS KITOKIOS. KULTURA LIETUVOS VEIDAS VA TUO VISKAS IR PASAKYTA… TAI LENGVIAUSIA NISA VALDININKAS PLAUTI PINIGUS, NES IR TAIP SKIRIAMA MAZIAUSIAI IS VISU SRICIU. DAIVA SAUNUOLE LAIKYKIS!!! TIE KURIE SIO MESLINO DARBO NEDIRBO, TIE NIEKAD NESUPRAS KAIP SLYKSTU KAI I TAVE VALOSI KOJAS, LAIKO PAJUOKOS OBJEKTAIS, O TU TUOS VALDININKUS TURI LINKSMINTI

  5. Kol abu gyveno kartu, tai viskas buvo gerai. Tik jam susiradus kitą viskas apsivertė aukštyn kojom. Nuo meilės iki neapykantos vienas žingsnis…

  6. Kol gyveno kartu, tai viskas buvo gerai. Tik jam susiradus kitą, viskas apsivertė aukštyn kojom. Nuo meilės iki neapykantos vienas žingsnis..

  7. Kiekvienoje valdiškoje įmonėje tas pats mėšlas. Ir kiekvienas kapstosi. Teko dalyvauti AKKC organizuojamuose renginiuose, taip pat teko matyti gerb. Direktorių neblaivų renginiuose. Galbūt vertėjo nešališkam asmeniui apie tai žiniaskaidą informuoti, nebūtų dabar tiek velniavos užvirę.

  8. Kur tik Grismanauskai , ten intrigos. Vien va kaskokia Grismanauskiene centre aikstele uzsidaze , namu gyventojus be vietu automobiliams paliko. Kitas -intrigas AKKC kelia. Miestas pavargo nuo Grismanausku -Ramanausku gimines , bei miesto tarybos daugumos valdymo. PVZ buvo pirmajame Alytuje puikus med prieziuros centras. Pridare intrigu, skandalu – uzsimane prijungti , paskui savo veikeja prastume direktoriaus vietai. Domantoniu gatve tvarkyti pradejo tik po LRYTO tv reportazu. Zmones nerinkite tu seimyniniu komitetu i valdzia

  9. Daivos Andruškevičienės aš asmeniškai nepažįstu. Žinau, kad moteris yra turėjusi problemų su alkoholiu, tačiau gerti ji buvo nustojusi. Prieš kelias savaites, savo akimis mačiau, kad vėl nugrimzdo į alkoholio liūną. Tad nežinau “ant kiek” galima tikėti iš darbo atleidžiamos alkoholikės žodžiais. Apie AKKC direktorių esu girdėjusi vien pozityvių dalykų – atstatė AKKC, išremontavo, pakėlė naujam gyvenimui ir toliau sėkmingai tai daro.

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here