Pirmadienis, balandžio 23, 2018
Pradžia Naujienos Įdomu Po Velykų neblaivių darbuotojų nustatyta ir statybvietėje Alytaus rajone

Po Velykų neblaivių darbuotojų nustatyta ir statybvietėje Alytaus rajone

0
Asociatyvi iliustracija

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) ir policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos informuoja, kad per bendrus reidus darbo inspektoriai ir policijos pareigūnai patikrino apie 80 statybviečių.

Tikrinimai vyko nelegalaus (neteisėto) darbo bei nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevencijai.

Buvusios šventės pėdsakų užfiksuota kone visose apskrityse – negalutiniais duomenimis, iš viso statybose nustatyta apie 18 neblaivių, nenušalintų nuo darbo, kaip to reikalauja įstatymai, darbuotojų.

Pirmoji tikrintojų žinia atskriejo iš Marijampolės, kur vienos iš įmonių darbuotojas, atliekantis mineralinės vatos plokščių montavimo darbus, buvo apsvaigęs iki 1,03 promilių. Neblaivių darbuotojų statybvietėse skaičiumi, pagal tikrinimo rezultatus, pirmavo Telšių apskritis. Čia nustatytas labiausiai apsvaigęs darbuotojas – mažeikietis į alkotesterį „įpūtė“ 2,01 promilės.  Statybvietėje Plungėje darbavosi visa neblaivių darbuotojų brigada, iš kurios girčiausias buvo brigadininkas.

Po kelis neblaivius darbuotojus nustatyta dviejose Tauragės įmonėse, taip pat ir vienoje statybviečių Alytaus rajone. Užfiksuota atvejų, kai buvo neblaivūs individualią veiklą vykdantys asmenys, taip pat ir vienas praktikantas.

Dėl šių pažeidimų bus aiškinamasi, surašomi administracinių teisės pažeidimų protokolai, atitinkamos sankcijos taikomos ir darbdaviams, ir darbuotojams.

„Rezultatai, galima sakyti, šokiruojantys, tuo labiau, kad apie tikrinimų akciją buvome paskelbę iš anksto, – sako Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius. Jis pabrėžė, kad VDI yra dėkinga policijos departamentui, su kuriuo tradiciškai bendradarbiauja rengdama prevencinius patikrinimus ir kurie paprastai yra itin efektyvūs.

Reido statybose metu beveik pusei nustatytų neblaivių darbuotojų jis siekė nuo 1 iki 2 promilių.  Tikrinimai būna naudingi ir nelegalaus darbo prevencijai – negalutiniais duomenimis, nustatyti 6 galimai nelegalaus darbo naudojimo atvejai ir tiek pat atvejų, kai paslaugas teikė asmenys, neturėdami verslo liudijimų.

VDI primena, kad darbdaviui, neblaivaus ar kitaip apsvaigusio darbuotojo nenušalinusiam nuo darbo, pagal Administracinių nusižengimų kodeksą gresia bauda 140 iki 440 eurų. Jei nuo darbo nenušalinamas pavojingus darbus dirbantis apsvaigęs darbuotojas, bauda padidėja nuo 550 iki 1500 eurų. Darbo vietoje esantis neblaivus darbuotojas, taip pat darbuotojas, vengiantis pasitikrinti neblaivumą (girtumą) ar apsvaigimą, būti baudžiamas nuo 30 iki 90 eurų.

Šalies įmonėse šiais metais sunkiai sužalotas vienas neblaivus darbuotojas ir vienas žuvo.

Alytaus mieste girtų statybininkų neužfiksuota, tačiau juos kartais pastebi nebūtinai inspektoriai ar policininkai, tačiau ir gyvenantys kaimynystėje, kaip nutiko šiuo atveju:

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here