Ketvirtadienis, lapkričio 23, 2017
Pradžia Dzūkija Alytaus rajonas Po ilgo laukimo garo duos Kančėnai

Po ilgo laukimo garo duos Kančėnai

0
Simbolinę pirties atidarymo juostelę perkirpęs Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas vylėsi, kad norinčių apsilankyti pirtyje netrūks ir padovanojo pirties reikmenis

Po 28 metų pertraukos Alytaus rajono Daugų seniūnijos Kančėnų ir aplinkinių kaimų gyventojai vėl gali džiaugtis tradicine lietuviška pirtimi.

Malkomis kūrenama pirtis įrengta kaimo bendruomenės „Dėmesio centras“ patalpose.

Bendruomenės pirmininkė, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narė Monika Ražanauskienė sako, kad pirtis bus ne tik nauja bendruomenės susitikimo vieta, bet ir vaistas nuo daugelio ligų.

„Kaime visada buvo pirtis. Bet po 1989 m. jos neliko. O Kančėnų ir aplinkinių kaimų gyventojams pirties reikėjo“, – apie idėją įrengti pirtį kalbėjo pirmininkė M. Ražanauskienė. Ji padėkojo  rajono savivaldybei už skirtas lėšas ir UAB „Coner“ už kokybiškai atliktus darbus.

Simbolinę pirties atidarymo juostelę perkirpęs Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas džiaugėsi aktyvia bendruomene ir vylėsi, kad norinčių apsilankyti pirtyje netrūks. Meras bendruomenei padovanojo pirties reikmenis, Daugų seniūnas Vydas Raudonis – vantų, o UAB „Disolis“ vadovė, gydytoja, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narė Ramunė Gaisrienė – kraujospūdžio matuoklį.

Gražių žodžių bendruomenei negailėjo Seimo narys Laurynas Kasčiūnas: „Kančėnų kaimo bendruomenė yra bendruomeniškumo, veiklumo, tarpusavio pagalbos  pavyzdys kitoms Lietuvos bendruomenėms. Sveikinu ir džiaugiuosi dar viena gražia bendruomenės iniciatyva“. Bendruomenę pasveikino rajono mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas, patarėjas Sergejus Riabininas.

Kančėnų kaimo bendruomenė  „Dėmesio centras“ – viena aktyviausių, Aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje: įrengė vaikų žaidimų ir sporto aikšteles, šarvojimo salę; verslauja – spaudžia sultis, gamina ir parduoda keramikos gaminius, kepa sertifikuotas tradicines dzūkiškas bandas ir močiutės pyragą, gamina sertifikuotą kmynų gėrimą, mezga pirštines su tautiniais raštų motyvais, kurios taip pat sertifikuotos.

Nuo šiol Kančėnų bendruomėnė teikia asmens higienos ir pirties paslaugas. Vienu metu pirtyje gali pertis 15 žmonių. Bendras pirties plotas kartu su priepirčiu ir dušu, tualetu – daugiau kaip 50 kvadratų.  Į pirties atidarymą sugužėjo gausus būrys vietos gyventojų. Po atidarymo norintys galėjo išbandyti ją. Bendruomenės pirmininkė paklausta, iš kur semsis pirties paslapčių atsakė: „Visų subtilybių mus mokys bendruomenės narys Jonas Ražanauskas, kuris šio meno išmoko iš savo tėvų, o šie iš savo tėvų. Tai patirtis perduodama iš kartos į kartą“.

Bendruomenė savo lėšomis įsigijo ir parafino vonelę rankoms, kurią galės išbandyti bendruomenės nariai. Patalpose įrengtas dušas, nupirkta skalbimo mašina – bendruomenė pradėjo teikti asmens higienos paslaugas, prie kurių bus priskirta ir pirtis. Nemokamos paslaugos bus teikiamos tiems asmenims, kurie gyvena būstuose be patogumų.

Vienintelis bendruomenės rūpestis – malkos, kuriomis šiuo metu apsirūpinta. „Ateityje visi bendrai rūpinsimės, kad malkų netrūktų“,– sakė pirmininkė.

Kovo 24 d., penktadienį, Kančėnų ir aplinkinių kaimų gyventojai kviečiami išbandyti bendruomenės pirtį: nuo 15 val. iki 18 val. – moterų, o nuo 18 iki 21 val. – vyrų laikas.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentuoti

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here