Trečiadienis, gegužės 23, 2018
Pradžia Aktualijos Transportas Pirmieji programuojami šviesoforai Alytuje – Jonyno ir Putinų gatvių sankryžoje (VIDEO)

Pirmieji programuojami šviesoforai Alytuje – Jonyno ir Putinų gatvių sankryžoje (VIDEO)

4

Eismu Dzūkijos sostinėje besirūpinanti Saugaus eismo komisija nusprendė investuoti į programuojamus  šviesoforus.

Pradžioje imtasi Putinų – Antano Jonyno ir Putinų gatvės sankryžos. Anot specialistų, kraštinėse mikrorajono gatvėse, už kurių prasideda Panemunė ir Pramonės rajonas, dažnai susidaro spūstys ir kai gyventojai važiuoja į darbą, ir tuo metu, kai grįžta iš jo. Palaukti tenka, jei iš Pramonės rajono vairuotojai nori sukti į A. Jonyno gatvę. Pasitaiko ir gudravimo atvejų. Dalis vairuotojų renkasi laisvesnę pirmą juostą ir suka į dešinę . Tokiu būdu sutaupoma laiko. Kiti renkasi Kalnėnų gatvę.

Taip būti neturėtų – mano atsakingi asmenys.  Todėl gerinti situaciją nuspręsta pakeičiant šviesoforus į tokius, kuriuos būtų galima programuoti, tai yra ilginti žalią signalą tam tikru paros laiku. Be to – šioje sankryžoje jau nuimtos ir žalios rodyklės.

13 tūkstančių eurų kainavę šviesoforai suprogramuoti taip, kad nuo 6 iki 14 valandos  A. Jonyno gatve važiuojantiems į Pramonės rajoną žalias šviesoforo signalas dega 40 sekundžių. Tai gerokai ilgiau nei įprastu rėžimu veikiantys šviesoforai.

Po pietų, nuo 14 iki 17.30 val., sukant iš Pramonės gatvės į A. Jonyno žalias signalas taip pat dega ilgiau. Per tą laiką pravažiuoja per 20 automobilių. Kol kas šviesoforas veikia bandomuoju rėžimu, vėliau iš A. Jonyno gatvės sukti į dešinę bus galima be apribojimų –  žalias signalas degs nuolat.

Deja, nors į Naujosios gatvės remontą investuotas ne vienas milijonas, eismas šia gatve ne tik nepagerėjo, bet dar suprastėjo. Vien ko verta sankryža ties autobusų stotimi, kurią keiksnoja dažnas vairuotojas.  Šviesoforo ciklai čia keičiasi kas dvi minutes.

Keista, tačiau sankryžoje prie autobusų stoties spūsčių nebuvo, kai veikė senoji šviesoforų sistema. Visi Naujosios gatvės šviesoforai dirba chaotiškai, tarpusavyje nesureguliuoti, nors ir yra tokia galimybė. Dažnas vairuotojas taip vadinamos „autostrados” netgi vengia ir į miesto centrą ar iš jos važiuoja Kauno ar Punsko gatve.

Alytausgidas.lt žiniomis, Naujosios gatvės šviesoforai „žaliosios bangos“ nepagauna dėl tokio tipo specialistų stygiaus. Kantriausi vairuotojai vis tik dar tikisi permainų, kai bus baigta atnaujinti visa Naujoji gatvė.

4 Komentarai

  1. Kur tik prisiliečia saugaus eismo komisija, ten iš karto matosi…….. Po eilinio šviesoforų patobulinimo aš į darbą (pramonės rajone) iš A.Jonyno g. 37 kiemo išvažiuoju tik mandagių vairuotojų dėka, nes ryte visa A.Jonyno gatvė užkimšta. Prie senų ir “netobulų” šviesoforų to niekada nebuvo….

  2. su savo moderniu sviesoforu tik padidinot kamscius. viska iskasinejo putinuose, ryte kamsciai nesveiki. kur meras ziurejo samdydamas kauniecius stabdzius.

  3. Is Jonyno g. isukima i Putinu pagerinot, bet vaziuojantiems Putinu g. nuo autobusu stoties tiesiai pro sia sankryza KELIS KARTUS PABLOGINOT, nes tik pravaziavus is Punsko g. pro Naujosios-Punsko sankryza tiesiai 2-aja juosta uz 20m. jau reikia stoti, nes eile masinu iki pat isgirtosios “modernios” sankryzos, kuria pasiseka pravaziuoti tik 3-4 kartus sulaukus zalios sviesos, kuri daug trumpiau dega negu anksciau, kai dar nebuvo “ismani”. Taigi, turiu pasiulyma miesto “ismaniajai” saugaus eismo komisijai – gal geriau eikit SIENO RAVETI – bus daugiau naudos ir miestui ir zmonems!!!

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here