Penktadienis, gegužės 25, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Pasaulio alytiškių sambūryje – visas žvaigždynas asmenybių

Pasaulio alytiškių sambūryje – visas žvaigždynas asmenybių

0
Pasaulio alytiškių sambūris

Alytuje – Pasaulio alytiškių bendruomenės (PAB) sambūris. Per šimtą alytiškių susibūrė čia tam, kad prisimintų Alytaus miesto kultūrinę ir istorinę raidą, pasidalintų asmeniniu ryšiu su gimtuoju miestu bei kartu generuotų idėjas jo tobulinimui. Kas gi tie pasaulio alytiškiai?

Tai – žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar  yra išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą.

PAB galima išgirsti ir pamatyti ne tik Alytaus miesto savivaldybės merą Vytautą Grigaravičių ir vicemerą Tautvydą Tamulevičių, bet ir susitikti su JAV gyvenančiu alytiškiu, žymiu kineziterapeutu Samueliu Tacu, energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovu dr. Daliumi Misiūnu, finansų analitiku Pauliumi Kunčinu, trumpam į Alytų sugrįšiančiu iš Jungtinės Karalystės. Išmaniosios technologijos suteiks galimybę bendrauti ir su pasauliniu mastu žinoma operos soliste Justina Gringyte.

Šventėje – ir grafikos dizainerė, „Banga art“ atvirukų ir piešinių autorė Banga Vaicekauskienė, teigianti, jog Pietų Lietuvos miestas turi daugiau privalumų nei mūsų sostinė: „Matėme daug gyvenimo Vilniuje trūkumų, todėl kai pasitaikė galimybė dirbti Alytuje – susikrovėme daiktus ir grįžome“.

Savo įdomia gyvenimo istorija dalinasi ir „Flower Power“ merginos, netikėtai susitikę Alytuje ir įkūrę sėkmingą verslą. „Kiekviena iš mūsų savu laiku bandėme ieškoti savęs svetur ir netyčia susipažinę gimtajame mieste Alytuje, atradome ne tik draugystės ryšį, bet ir meilę gėlėms, kuri virto verslu“, – sako merginos.

Kitokio pobūdžio verslo subtilybėmis dalinsis plaukų studijos „Ramūnas Hair” įkūrėjas Ramūnas Čiuplys. 13 metų svetur praleidęs alytiškis didžiuojasi sugrįžęs į Alytų: „Svajonė išsipildė, sukuriant sau darbo vietą ir suteikė galimybę padėti tobulėti pradedantiesiems šios specialybės praktikantams“.

Sambūryje dalyvauja ir menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, festivalio „Jotvos vartai“ organizatorius Tomas Sutkaitis, buvusi Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja, dabar verslą Vilniuje vystanti Gitana Pinkevičienė, garso režisierius Artūras Pugačiauskas.

Atviroje konferencijoje, kurią moderuoja Liudas Ramanauskas, po pasaulį išsibarstę ir jau namo sugrįžę alytiškiai pasakoja apie savo ryšį su Alytumi, asmenine patirtimi dalinasi savų sričių profesionalai – menininkai, dizaineriai, sveikatos specialistai, įmonių vadovai, dainininkai, plaukų stilistai, verslininkai ar užsiimantys kita įdomia veikla asmenys. Be to, tarp susirinkusių kraštiečių ir iš Alytaus kilusių archeologų dr. Arūno Puškoriaus, Zenono Baubonio, dr. Eugenijaus Svetiko vyksta diskusija apie Alytaus miesto šaknis.

Po konferencijos Alytaus miesto teatro galerijoje suplanuota neformali kontaktų mugė, kurioje kiekvienas žingeidus ir naujų kontaktų ieškantis Baltosios rožės miesto gyventojas galės gauti tai, ko ieško. Pasaulio alytiškių sambūrį surengė Alytaus pilietinis judėjimas, Alytaus „City Alumni” nariai kartu su aktyviais alytiškiais. Projektą finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.

Atviroje konferencijoje,po pasaulį išsibarstę ir jau namo sugrįžę alytiškiai pasakoja apie savo ryšį su Alytumi

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here