Ketvirtadienis, lapkričio 23, 2017
Pradžia Dzūkija Alytus Pagrindinę Alytaus miesto eglutę šiemet puoš kauniečiai, šventę organizuos alytiškiai

Pagrindinę Alytaus miesto eglutę šiemet puoš kauniečiai, šventę organizuos alytiškiai

6
Šventiškai pasipuošusios žaliaskarės žiburius Kalėdų Senelis kartu su Alytaus miesto savivaldybės meru Vytautu Grigaravičiumi įžiebs gruodžio 2 d. 16 val. Kalėdine puošyba Dzūkijos sostinės centre šiemet užsiims anksčiau šventinį Kauną puošę tautodailininkai. Roko Tenio nuotr.

Artėja didžiosios metų šventės. Ko gero ne vienam smalsu, kaip šventiniu laikotarpiu bus papuoštas Alytus, kokia bus miesto eglutė ir kuo šiemet pradžiugins Eglutės įžiebimo šventė?

Prieš skelbdama Alytaus miesto kalėdinio papuošimo idėjos ir jos įgyvendinimo paslaugų konkursą Alytaus miesto savivaldybė organizavo alytiškių apklausą, kurioje teiravosi, kaip turėtų būti papuošta šių metų šventinė eglutė.

50% respondentų atsakė, kad ji turėtų būti papuošta klasikiniu būdu (lemputės / girliandos), o 40% respondentų pageidavo netradicinių papuošalų. Rengiant viešųjų pirkimų sąlygas buvo atsižvelgta į gyventojų išsakytą nuomonę ir pasirinkta klasikinio papuošimo koncepcija.

Įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras paaiškėjo, kad pagrindinę Alytaus miesto eglutę  šiemet puoš  kauniečiai – VšĮ „Tekstilininkų ir dailininkų gildija“, kuriai vadovauja ne vienerius metus Kauno miesto eglę originaliai puošusi Jolanta Šmidtienė.

Su šios įmonės direktore buvo pasirašyta trejus metus galiosianti Alytaus miesto kalėdinio papuošimo idėjos ir jos įgyvendinimo paslaugų sutartis.

Alytaus miesto eglutę  šiemet puoš  „Tekstilininkų ir dailininkų gildija“ iš Kauno, kuriai vadovauja J. Šmidtienė

„Alytaus miesto eglutė bus natūrali, maždaug  12–14 m aukščio. Jos viršūnę puoš baltas apie 2,5 m aukščio angelas. Ji bus papuošta specialiai Alytaus miestui kurtais rankų darbo, iš daugybės lempučių supintais  baltos spalvos papuošimais“, –   apie eglutės papuošimo  idėją pasakojo  autorė.

Eglutė, pasak J. Šmidtienės, bus su įėjimu į vidų. Apsilankiusieji eglės viduje galės čia prisėsti, parašyti savo norus ar linkėjimus ir čia juos palikti. Anot J. Šmidtienės, būtų puiku, jeigu šventiniu laikotarpiu eglutės viduje skambėtų muzika, o jos vidų dar papuoštų Alytaus miesto verslininkų padovanoti šventiniai papuošalai ar žaislai. Šventinio papuošimo idėjos autorė neslėpė, kad norint įgyvendinti šią idėja reikalinga Alytaus miesto verslininkų parama, ir pridūrė, kad, susidomėję šiais pasiūlymais, verslininkai gali kreiptis el. paštu ČIA.

Šventiniu laikotarpiu  bus papuošti ir Rotušės a. augantys medžiai, Miesto sodo fontanas. Medžius planuojama papuošti dideliais šviečiančiais burbulais.  Panašiais šventiniais akcentais  turėtų būti papuoštas ir miesto fontanas.

Eglutės įžiebimo šventę „Kur Kalėdų senelis?“ organizuoja Alytaus „Savanorystės tiltai“ ir vadovas T. Nikulinas (nuotraukoje – pirmoje eilėje su Alytaus vėliava) ir pagalbininkai

Pasak gildijos  direktorės J. Šmidtienės, eglutės papuošalai jau yra gaminami.  Planuojama, kad eglutė į Rotušės aikštę atkeliaus lapkričio 24 d., o puošti bus pradėta po keleto dienų – lapkričio 27-ąją.

Šventiškai pasipuošusios žaliaskarės žiburius Kalėdų Senelis kartu su Alytaus miesto savivaldybės meru Vytautu Grigaravičiumi įžiebs gruodžio 2 d. 16 val.

„Šventės programoje numatytas įspūdingas ugnies ir ledo šou, ypatinga scenografija, programoje žiūrovai išvys Alytaus „Dežavu“ chorą ir jo vadovę Astą Pilypaitę,  dangų nušvies lazerių ir fejeverkų šou“, – apie  eglutės įžiebimo šventę, pavadintą „Kur Kalėdų senelis?“ pasakoja ją organizuojančios, Alytuje registruotos ir veikiančios įstaigos „Savanorystės tiltai“ direktorius Tomas Nikulinas.  Eglutės žiburius įžiebsiantis Kalėdų Senelis į Rotušės aikštę susitikti su mažaisiais alytiškiais atvyks ir gruodžio 3, 9, 10, 16, 17, 23 d. 16–17 val.

Alytaus miesto kalėdinio papuošimo idėjos ir jos įgyvendinimo paslaugos Alytaus miesto savivaldybei šiemet kainuos 29 tūkst. 650 Eur.

Komentuoti

6 Komentarai

  1. 50 % nusprendė ir pagal tai savivaldybė parinko klasikinį variantą: Eglutę su įėjimu į vidų, 2,5m aukščio angelu viršūnėje. Palyginus su tuo kas siūloma, praėjusių metų eglutė buvo labiau klasikinė… Be to, visi pinigai nueina ant “rankų darbo” papuošimų, kuriuos tikėtina miestas tik nuomosis, nes kur po to dėt? Kitais metais reiks kitokių.. 😀 O dėl šventės tai iš vis liūdna. Paimtų vieną populiarų atlikėją ir būtų žymiai tvarkingiau ir pigiau.. o dabar nusimato nusibodęs nieko naujo nesukuriantis choras, ugnies ir ledo šou (labai tikiuosi, kad ne ta nesąmonė iš Lietuvos talentų…) ir speciali įspūdinga scenografija, kuri yra pats didžiausias pinigų švaistymas. O kad būtumėm šiuolaikiški būtinai prie fejerverkų reikia pridėt lazerius, kurie neduoda jokio efekto, priešingai, dažnai jų net nesimato, o pinigai vėlgi milžiniški..

  2. Jai atvirai tai tas mūsų horas ir jau pabodo… tas rėkimas , rankų skėsčiojimas..tas pats per ta patį . Gal pora dainu ir nepabostų.

    • Išsipagiriokite vieną kartą, koks dar pinigų plovimas jei Alytaus įmonės pirkimo konkursuose nedalyvauja arba pateikia nekonkurencingą (aukštą) kainą. Jeigu iš Alytaus įmonių pirktų tai būtų pinigų plovimas.

      • vaikai egle papuost gali-kokie pirkimai? ..nu cirkai be pinigu….ir apkarstyt lemputem,kurios metu metus naudojamos…ot islaidos…suma sumarum…..beveik 30.000 nu nejuokinkit su eglute,puosyba ir choru……

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here