Penktadienis, gegužės 25, 2018
Pradžia Dzūkija Alytus Olimpinę Alytaus gimnazistų idėją vainikavo sportmūšis (NUOTRAUKOS)

Olimpinę Alytaus gimnazistų idėją vainikavo sportmūšis (NUOTRAUKOS)

0
Į Alytaus A. Ramanausko-Vanago gimnazijoje vykusį sportmūšį atvyko mokinių komandos iš Alytaus rajono Daugų V. Mirono, Krokialaukio T. Noraus-Naruševičiaus, Alytaus miesto Šv. Benedikto, Jotvingių, Putinų ir A. Ramanausko-Vanago gimnazijų

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai turėjo galimybę dalyvauti „Olimpinės kartos“ mokymuose Druskininkuose, kuriuos organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Savos srities profesionalai atskleidė įvairių su sportu susijusių sričių (fotografijos, renginių organizavimo, žurnalistikos) ypatumus, o mokiniai tobulino kompetencijas šiose srityse.

Po mokymų mokiniams buvo suteikta galimybė teikti LTOK jaunimo sporto organizatorių mažųjų projektų paraišką. Paraišką teikė ir laimėjo finansavimą II c klasės mokiniai Marta Cibulskaitė ir Povilas Krikščiūnas bei III g klasės mokinė Rūta Balčiūnaitė, padedami etikos mokytojos metodininkės Meilės Platūkienės ir informacinių technologijų mokytojos Loretos Mazėtytės.

Sportmūšį laimėjo Alytaus miesto Putinų gimnazija

150 € finansavimas buvo skirtas Alytaus apskrities gimnazijų mokinių sportmūšiui „Olimpinių idėjų vedami“. Konkurso tikslas – suteikti žinių apie olimpinį judėjimą, olimpinį sąjūdį, olimpinį sportą ir skatinti Alytaus apskrities gimnazijų bendradarbiavimą.

Į Alytaus A. Ramanausko-Vanago gimnazijoje vykusį sportmūšį atvyko mokinių komandos iš Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono, Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus, Alytaus miesto Šv. Benedikto, Jotvingių, Putinų ir A. Ramanausko-Vanago gimnazijų. Kiekvienoje komandoje buvo po 5 mokinius.

Alytaus sporto žinovas Z. Gramackas

Prieš renginį visi atvykę svečiai turėjo galimybę apžiūrėti A. Ramanausko-Vanago gimnazijos sporto informacijos centrą. Ekskursiją vedė muziejaus įkūrėjas, tarptautinės kategorijos stalo teniso teisėjas, Alytaus kolekcininkų klubo prezidentas Zenonas Gramackas, surinkęs visus muziejaus eksponatus.

Be 6 mokinių komandų konkurse dalyvavo ir suaugusiųjų komanda, į kurią buvo pakviesti Alytaus krepšinio komandos „Dzūkija“ vadovas Giedrius Gustas, krepšininkas Mindaugas Sušinskas, A. Ramanausko-Vanago gimnazijos abituriento mama Dainora Puvačiauskienė, lietuvių kalbos mokytoja Eglė Barysienė ir informacinių technologijų mokytojas Tomas Balynas. Ši komanda tapo spormūšio lydere, nes visi nariai domisi olimpinėmis žaidynėmis ir atidžiai stebi jų transliacijas per televiziją. Tačiau suaugusiųjų komanda nebuvo konkurentai mokiniams.

Jungtinė alytiškių sporto entuziastų komanda

Konkurso užduotys neleido nuobodžiauti dalyviams, nes reikėjo atsakyti į klausimus apie antikines ir šiuolaikines olimpines žaidynes, atpažinti olimpinius miestus ir olimpinių žaidynių talismanus. Kol buvo skaičiuojami įnirtingos kovos balai, visi dalyviai vaišinosi tortu ir saldumynais.

1-ąją vietą laimėjo Putinų gimnazijos komanda, atsilikę vos 1 tašku 2-ąją vietą iškovojo A. Ramanausko-Vanago gimnazijos atstovai, 3-ioje liko Jotvingių gimnazija. Diplomais ir dovanomis apdovanoti buvo ne tik prizininkai, bet ir visi konkurso dalyviai bei mokinius atlydėję mokytojai.

Organizatoriai dėkoja LTOK, skyrusiam lėšų renginio organizavimui bei rėmėjams – AB „Alytaus chemija“, UAB „Isveta ir ko“, UAB „ALTreklama“, UAB „Tarzanija“, UAB „Grivada“, picerijai „Miami Pizza House“, UAB „Maristika“, UAB „Audito ir apskaitos praktika“, kavinei „Spotas“, UAB „Rixa“, UAB „Jurvidginta“, sporto klubui „Darna“, Alytaus sporto ir rekreacijos centrui, sporto klubas „Dzūkija“.

L. Mazėtytė, projekto „Olimpinė karta“ koordinatorė

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here