Trečiadienis, rugsėjo 20, 2017
Pradžia Archyvas Knygos … O aš esu tik Kunčinas – negirdimas, nematomas

… O aš esu tik Kunčinas – negirdimas, nematomas

0
Juliaus Kalinsko nuotr.

Pasaulis neapskundžiamas tarytum ultimatumas. O aš esu tik Kunčinas – negirdimas, nematomas. Nedaugelis žino, kad tai – ištrauka iš eilėraščio „Pasaulis“. Jo autorius, mūsų kraštietis Jurgis Kunčinas – vienas ryškiausių ir charizmatiškiausių XX a. pabaigos lietuvių kūrėjų. Rašytojo kelią pradėjęs kaip poetas, J. Kunčinas labiausiai išgarsėjo lietuvių literatūroje išskirtiniais prozos kūriniais – tradicinėmis ir trumpomis novelėmis ir, žinoma, romanais. Autoriaus poezija skaitytojams žinoma mažiau, bet ji ne mažiau įdomi ir intriguojanti.

Šiais metais pasirodžiusi J. Kunčino eilėraščių rinktinė „Malūnų gatvė be malūnų“ jau sulaukė išskirtinio dėmesio ne tik Vilniaus knygų mugėje. Į šią unikalią rinktinę sudėti gražiausi ir būdingiausi eilėraščiai iš penkių poetui gyvam esant išėjusių rinkinių, dabar jau tapusių bibliografine retenybe: debiutinio „Takas per girią“ (1977), „Atidėtas rugsėjis“ (1984), „Liepų ratas“ (1988), Alytuje išleisto „Atgimimo Kryžius“ (1990) bei paskutiniojo – „Namai be žiburių“ (1991). Taip pat atrinktas nemažas pluoštas eilėraščių, spausdintų vien šiandien jau sunkiai pasiekiamuose periodiniuose leidiniuose.

Kovo 16 d. 17 val. J. Kunčino poezijos rinktinės „Malūnų gatvė be malūnų“ sutiktuvės vyks jo vardo viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2). Vakaras bus kupinas pašnekesių, muzikos ir, žinoma, poezijos. Į susitikimą su alytiškiais atvyks leidinio sudarytojai poetas Antanas A. Jonynas ir redaktorė Palmira Mikėnaitė bei literatūros kritikė, literatūrologė Elžbieta Banytė. Dainų autorius ir atlikėjas Alvydas Jegelevičius dovanos akustinės muzikos intarpus. Jurgio Kunčino eiles skaitys jo jaunystės draugai ir kiti alytiškiai.

Malūnų gatvė

Malūnų gatvė be malūnų,

Totorių gatvė be totorių,

Mėnulio gatvė be mėnulio,

O Eigulių – be eigulių.

Kvėpavimas be įkvėpimo,

Ir pasakos be brolių Grimų,

O vynas teka be gėrimo,

O pieva vysta be gėlių.

O muzika be muzikantų,

O filosofija be Kanto,

O upės padvesia be kranto,

Palaidotos tarp dilgėlių.

Tik purpteli dvasia be kūno,

Užtat ir dangūs be Perkūno.

Tik tyliai mylisi be krūmų

Pulkai varnėnų ir pelių.

Malūnų gatvė be malūnų – – – 

PALIK KOMENTARĄ

Please enter your comment!
Please enter your name here