Į portalą kreipėsi Alytaus rajono Krokialaukio kaimo gyventojas.
Vyrą, kurio vardas ir pavardė redakcijai žinomi, išgąsdino beveik per visą Krokialaukio tvenkinio pakrantę nusidriekusios mėlynos ir žalios spalvos juostos. Jos nudažė tvenkinio prieigose esančius akmenis, skleidė nemalonų kvapą. Po liūčių ir anksčiau pasitaikydavo dėmių, bet ryškiai mėlynas prie vandens telkinio gyvenanti šeima, esą pastebėjo pirmą kartą.
Baimindamasis, kad neaiškiomis medžiagomis gali būti užterštas vanduo, Alytaus rajono gyventojas informavo ne tik žiniasklaidą, tačiau ir aplinkosaugininkus.
Portalas susisiekė su Aplinkos apsaugos departamentu, kuriam pateikėme iš bepiločio orlaivio padarytas nuotraukas.
Dalijamės aplinkosaugininkų atsakymu:
„Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę jūsų pranešimą, tą pačią dieną atliko Krokialaukio tvenkinio apžiūrą ir taršos požymių nenustatė. Pagal pranešime pateiktas nuotraukas nustatyta, kad jose užfiksuotas Krokialaukio tvenkinys. Pareigūnams atlikus Krokialaukio tvenkinio patikrinimą nustatytas vandens „žydėjimas“. Tai yra natūralus gamtinis reiškinys. Vasarą labiau įšilus vandeniui ir esant pakankamai maistingųjų medžiagų (azoto ir fosforo) suintensyvėja mikroskopiniai augaliniai dumbliai, sukeliantys vasarinį vandens „žydėjimą”. Lyginant su pavasariu, vasarą pradeda vyrauti kitos dumblių rūšys – didžiausia biomasė ir kiekiu pasižymintys melsvadumbliai. Dažniausiai vandens „žydėjimas“ pastebimas karštomis dienomis, esant silpnam pastoviam vėjui arba štiliui“,- rašoma Aplinkos apsaugos departamento atsakyme redakcijai.
Daugiau žiūrėkite Alytausgidas.lt videoreportaže čia: