Vienas iš malonių sprendimų – dovanoti dovanas, kurios žmogui teikia sveikatos, gerina savijautą ar palengvina kasdienybę.
Prieš šventes ir ne tik visi mes ieškome dovanų artimiausiems ir brangiausiems žmonėms: bičiuliams, šeimos nariams bei ypatingiems, svarbiems klientams ir partneriams, tačiau ar pagalvojame apie brangiausią dalyką – sveikatą? Juk taip gera žinoti, kad dovanos suteiktas džiaugsmas tęsiasi ne vieną dieną ir tai gali tapti paskatinimu dar labiau rūpintis savo sveikata.
Imuniteto stiprinimas šių dienų realijose tampa svarbus kaip niekada. Tik stipri sveikata gali užtikrinti, kad puolami virusų, mes nesusirgsime, o susirgę greitai ir nesunkiai įveiksime visas ligas. Organizmas – unikali, harmoninga sistema, kur kiekvienas organas sąveikauja su kitais. Dėl to, jei norime jaustis gerai, turime kreipti dėmesį į bendrą kūno sveikatą, Įsivyravęs požiūris, kad reikia gydyti tik vieną negaluojantį organą, niekuomet neduoda pageidaujamų rezultatų, o tik įtraukia į nuolatinį vaistų gėrimą. Gydant vieną sutrikimą, bendros sveikatos pagerėjimo vargu ar sulauksime.

Imunitetas – sudėtinga ir harmoninga apsauginė kūno sistema, kurios tikslas yra apsaugoti mus nuo išorės pavojų – nuodingų medžiagų, virusų, bakterijų, grybelių parazitų. Pastarąjį dešimtmetį bendras žmonių atsparumas ligoms yra vis mažesnis. Tai įtakoja daug kas – prastesnės kokybės maistas, kuris yra stipriai perdirbtas, maisto produktai, kurie atkeliauja pas mus ne iš gamtos, o iš laboratorijos, sterili aplinka namuose, cheminių vaistų, antibiotikų vartojimas, baimė, stresas ir daugelis kitų priežasčių. Imunitetas yra sukurtas gamtos ir gerai veikia tik tuomet, kai mes gyvename gamtos ritmu.
Mokslininkai sutinka, kad mūsų imuniteto pagrindas yra mikroflora, gyvenanti žarnyne. Kuo ji sveikesnė – tuo geriau esame apsaugoti. Rūpintis savo gerąja mikroflora yra labai svarbu, jei norime geros sveikatos. Sveikas, natūralus maistas, neperdirbtas ir nerafinuotas, be maisto priedų yra ne tik puikios savijautos pagrindas, bet ir gerosios mikrofloros maistas, kuris užtikrina jos populiaciją, kitaip tariant – stiprų imunitetą. Cukraus, baltų miltų, rafinuotų ir hidrintų aliejų, cheminių maisto priedų vartojimas gerąją mikroflorą silpnina, tuo pačiu skatindamas blogosios patogeninės mikrofloros peraugimą, kas sukelia organizme uždegimus ir prastina mūsų savijautą.
Organizme nuolat vyksta ir taršos, kurios sukelia uždegimus ir valymosi procesai. Kurių procesų yra daugiau, tie ir lemia mūsų sveikatą ir savijautą. Taršos procesus skatina žalingi įpročiai, neteisinga mityba, judėjimo stoka, negatyvus požiūris ir stresas. Valymosi procesus įtakoja sveikas, natūralus maistas, kurio didžiąją dalį sudaro daržovės ir grūdai, sėklos, vaisiai, sveiki riebalai, o taip pat judėjimas, grūdinimasis, pozityvus požiūris, teisingas santykis su aplinka, artimaisiais ir pačiu savimi.
Mūsų organizmas – tobula sistema, sugebanti atsistatyti ir po labai didelių stresų ir ligų. Ir jis puikiai žino, kaip tą daryti. Tereikia jam padėti. „Tėviškės namų“ bendruomenė, vienijanti onkologinius ligonius ir jų artimuosius, jau trečius metus plėtoja socialinį verslą – sveikatinančių produktų krautuvėlę. Joje galima įsigyti ir užsakyti įvairių maisto produktų, užaugintų ir pagamintų pas patikimus Lietuvos ir Europos sąjungos šalių gamintojus, daugiausia iš smulkių, natūralių ir ekologiškų ūkių.
„Ne karantino laikotarpiu mūsų ofisuose darbuotojai visada turi galimybę vaišintis šviežiais vaisiais, daržovėmis ir riešutais, todėl darbuotojams persikėlus dirbti iš namų, mąstėme, kaip pasirūpinti jų sveikata nuotoliniu būdu“, – sakė „Teltonikos“ grupės įmonių atstovas, pasak kurio, buvo ieškota natūralių, nekasdienių produktų, kurie stiprina imunitetą šalčiausiu metų laikotarpiu, todėl pamatę „Tėviškės namų“ krautuvėlę nusprendė išbandyti. Pasirinkimą lėmė ir vienas svarbus faktas – „Tėviškės namų bendruomenė“ yra įsikūrusi ne sostinėje, todėl „Teltonika“ nusprendė paremti mažą regione įsteigtą verslą. Sveiki užkandžiai buvo dalinami visų „Teltonikos“ grupės įmonių darbuotojams. Įmonė liko nustebinta šios iniciatyvos grįžtamojo ryšio bei darbuotojų įsitraukimo, mat gavusieji dovanas dalinosi socialiniuose tinkluose atsiliepimais ir draugiškai erzino savo kolegas, kurių dar neaplankė kurjeris…
Jūratė Marčiulaitienė