Termo apatiniai yra pirmasis ir labai svarbus drabužių sluoksnis, nuo kurio priklauso mūsų šiluminis komfortas. Ar termo apatiniai šildo? Taip! Tačiau, kad tai įvyktų, turime laikytis kelių taisyklių, apie kurias sužinosite toliau pateiktame straipsnyje.
Prisimenate seną posakį rengtis kaip svogūnas? Tai taip pat tinka termo drabužiams, kurie naudojami turistinėje veikloje. Norėdami palaikyti tinkamą kūno temperatūrą, renkitės sluoksniais, naudokite termo drabužius.
- bazinis sluoksnis, t.y. termo apatiniai. Jie yra atsakinga už jūsų kūno temperatūros reguliavimą, nes pagrindinė jo užduotis yra pašalinti drėgmę nuo odos.
- zoliacinis sluoksnis, t. y. sunkesnio svorio džemperis arba lengvas merino vilnos megztinis iš lietuviskigaminiai.lt. Jis skirtas išlaikyti šilumą arti jūsų kūno. Izoliacinis sluoksnis sugeria drėgmę iš apatinio trikotažo ir už tai suteikia šilumą.
- išorinis sluoksnis, t.y. striukė. Tai paskutinis sluoksnis, kurio užduotis yra apsaugoti nuo vėjo ir lietaus. Membranos veikia taip, kad nepraleidžia drėgmės iš išorės, o iš vidaus drėgmė išleidžiama.
Kokią termo aprangą rinktis?
Termo apatinio trikotažo gamybai naudojami audiniai gali būti sintetinės arba natūralios kilmės. Sintetika yra poliesteris arba poliamidas, o natūralūs audiniai, pavyzdžiui, merino vilnos arba bambuko pluoštai.
Termo apatiniai iš sintetinių pluoštų greitai pašalins drėgmę iš kūno net ir labai intensyvios veiklos metu. Sintetinių termo apatinių minusas yra tas, kad jie lengvai sugeria kvapus.
Termo apatiniai iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, merino vilnos tikrai neturi pagrindinio sintetinių gaminių trūkumo – šie audiniai pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl juos galima nešioti daug ilgiau nei sintetinius analogus. Merino apatinis trikotažas taip pat pasižymi nuostabiomis šiluminėmis savybėmis. Puikiai susitvarkys ir žiemą, kai mus šildo, ir vasarą, kai vėsina, nes turi labai geras izoliacines savybes. Jų trūkumas yra neabejotinai didesnė kaina ir jautrumas mechaniniams pažeidimams.
Kaip dėvėti termo drabužius?
Renkantis termo drabužius, nepriklausomai nuo modelio ir pritaikymo, svarbiausia atsiminti, kad jie priglustų prie kūno. Tai ir yra pagrindas – tik tokiu būdu jie tinkamai pašalins prakaitą ir pagerins ventiliaciją. Laisvi termo marškinėliai bus ne ką geresni už įprastus medvilninius marškinėlius.