Siūloma Alytaus Jaunimo parke įrengti pirmąją žaidimų aikštelę, pritaikytą paaugliams, kurioje jie galėtų karstytis, laipioti, suptis, sėdėti, žaisti, bendrauti.
Dabartinė vaikų žaidimų aikštelė yra pritaikyta mažiesiems alytiškiams, tačiau ja dažnai naudojasi vyresni vaikai, tad būtų sukurta ir vyresniųjų poreikių erdvė.
Pernai įrengta vaikų žaidimų aikštelė įrodė, kad įvairūs žaidybiniai elementai aktualūs ne tik mažiesiems, bet ir paaugliams, o ir Jaunimo parkas skirtas įvairaus amžiaus grupių gyventojams. Nors paaugliai čia gali rasti ir parkūro aikštelę, dviračių ir riedlenčių trasas, krepšinio ir tinklinio aikšteles, tačiau jie nori ir paprastų įrenginių.
Projekto autorės Enrikos Azaravičiūtės teigimu, neatsitiktinai pasirinktas ir „Padaužų aikštelės“ pavadinimas „Juk dažnai vaikai, kurie iškrečia įvairiausias „kvailystes“, vadinami padaužomis, net ir nesvarbu, kokio amžiaus jie būtų. O ir „kvailystės“ vyresniame amžiuje dažnai būna rimtesnės. Todėl norisi tokios erdvės, kad žaidimai vyktų vyresnio amžiaus, o ne mažiesiems skirtose aikštelėse“.
Projekto metu siūloma įrengti guminę dangą, laipynes, žaidimų aikštelės kompleksą, laipiojimo sieną ir kitus objektus.
Jeigu jums patiko ši iniciatyva, tuomet kviečiame visus miestiečius nuo 16 metų iki birželio 30 dienos internetu balsuoti už šį ar kitus iniciatyvų projektus. Daugiausiai alytiškių palaikymo sulaukusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis.
Visi iniciatyvų projektai
Mažųjų iniciatyvų kategorijoje:
- Projektas „Pažink Alytaus paukščius“
- Projektas „Gyvas draugystės kiemas“
- Projektas „Alytaus gyvūnų paplūdimys“
Didžiųjų iniciatyvų kategorijoje:
- Projektas „Padaužų aikštelė“
- Projektas „Sveika, sportiška ir draugiška bendruomenė. Daugiafunkcės sporto ir poilsio aikštelės įrengimas – tvarios bendruomenės garantas“
Balsavimas už projektus vyksta iki birželio 30 d. ČIA.
Už projektus galima balsuoti nuo 16 metų vieną kartą atiduodant balsą už labiausiai patikusį projektą (-us), nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.
Tam, kad viena iš mažųjų iniciatyvų būtų įgyvendinta ji turi surinkti mažiausiai 0,5 proc. Alytuje gyvenančių žmonių balsų, o didžioji – 1 proc.
Primename, kad laimėjusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis.