Naujų savininkų valdomos vienintelės Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovės „Snaigė“ kreditoriai trečiadienį pritarė patikslintam įmonės restruktūrizavimo plano projektui, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė įmonė.
Dabar projektas bus teikiamas teismui, kuris spręs, ar jį patvirtinti.
Anksčiau paviešintame restruktūrizavimo plano projekte bendrovė teigia, jog tikisi atsikratyti skolų ir tęsti veiklą didindama naujų gaminių pardavimus, parduodama nekilnojamąjį turtą. Neatmetama, kad į gamyklą ateis naujas investuotojas, jei reikės, bus mažinamas darbuotojų skaičius.
„Snaigės“ vadovas Darius Varnas BNS anksčiau sakė, kad pagrindiniai plano pakeitimai – išsamesnės kreditorių nuolaidos ir pagalba bei pakoreguotos bendrovės veiklos prognozės, susijusios su pagalba finansinių sunkumų patiriančiai įmonei.
„Restruktūrizavimo planas buvo atnaujintas atsižvelgiant į pasikeitusias realijas bei į tai, kad kartu su didžiausiu hipotekos kreditoriumi („EDS Invest 3“ – BNS) buvo ieškota ir rasta keletas būdų, kaip padėti finansinių sunkumų patiriančiai įmonei“, – lapkričio pabaigoje sakė D. Varnas.
Pakeistas planas numato, kad bendrovė per ketverius metus sumokėtų skolas, išsaugotų darbo vietas ir išsilaikytų rinkoje.
181 kreditoriui bendrovė iš viso skolinga 18,2 mln. eurų, iš jų 8,7 mln. eurų – pagrindinei akcininkei, skolų valdymo bendrovės „Easy Debt Service“ kontroliuojamai „EDS Invest 3“ (91,1 proc. akcijų), dar 1,5 mln. eurų – tos pačios grupės įmonei „EDS Invest“.
Planas numato, kad didžiausia dalis – 15,1 mln. eurų – skolų bus grąžinta ketvirtaisiais restruktūrizavimo metais.
Atsiskaitymas su bendrovėmis vyktų iš karto, jeigu būtų parduotas „Snaigės“ turtas. Bendrovė ketina parduoti 17,4 mln. eurų vertės nekilnojamo turto, kuris nebūtinas jos veiklai, daugiausia – 16,4 mln. eurų numatoma gauti už atlaisvintus gamyklos pastatus ir dalį teritorijos.
Už beveik 1 mln. eurų numatoma parduoti veikiančią ir įmonei nereikalingą įrangą bei metalo apdirbimo, nestandartinių įrengimų ir konstrukcijų gamybos įmonę „Almecha“.
Restruktūrizavimo byla „Snaigei“ Kauno apygardos teisme iškelta pernai rugsėjį, o šiemet balandį tas pats teismas nepritarė bendrovės pertvarkymo planui, jam nepritarė dalis kreditorių, tarp kurių buvo „EDS Invest“ ir „EDS Invest 3“, o birželį Lietuvos apeliacinis teismas nurodė planą vertinti iš naujo – pirmos instancijos teismas sprendimo dar nepriėmė.
„EDS Invest 3“ neseniai už 500 tūkst. eurų įsigijo 91,1 proc. įmonės akcijų paketą iš Kipro bendrovės „Sekenora Holdings“, taip pat ruošiasi supirkti kitas akcijas.