Alytuje ir apylinkėse prasidėjo kaip niekada renginiais gausi Europos paveldo dienų programa.
Atvira pamoka kultūros paveldo objektų išsaugojimo tema vyko apie sakralinį Švč. mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios kompleksą Pivašiūnuose (Alytaus r.), Eičiūnai kvietė prie Dūdiškių akmens, į kaimo kapinaites ir koplyčią.
Rumbonyse aplankytas kapinėse prie Švč. Trejybės bažnyčios esantis gražiausiu ir vertingiausiu Dzūkijoje tituluojamas marmurinis grafaitės Juzefos Koreivaitės paminklas, kuriam jau 110 metų.
Po žymias paveldo vietas žygiavo daugiškiai, buvo kviečiama ir ant Radžiūnų piliakalnio, prie Radžiūnų ežerą, kurį vietiniai dažnai vadina mistiniu, mat turi savybę tyvuliuodamas žvejus džiuginti žuvimis, o po kiek laiko liūdinti sekluma.
Ūdrijos kaimo muziejus, kurios įkūrėja Aldona Černiauskienė, apsidžiaugė lankytojais, kaip ir liaudies meno centrą–muziejų „Auksarankiai“ Miklusėnuose, kurį čia 2011 metais pradėjo Lina Bunikienė.
Alytaus rajono Raitininkų seniūnijos Piliakalnio kaime aplankytas piliakalnis, 1918–1940 metais jis priklausė Jonui Dobkevičiui.
Dar visa eilė paveldui skirtų renginių suplanuota.

Rugsėjo 12 d. pranešimą Alytaus kultūros centre apie jo sienų tapybos kūrinio „Audėjos“ istoriją, atlikimo technologiją, restauravimo darbus skaitys nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos ekspertė dr. Margarita Janušonienė, o apie tekstilės amato raidą ir vietą istoriniame kontekstesu pažindins muziejininkė-dailininkė Gintarė Markevičienė.

13 d. Archeologijos muziejuje Pirmame Alytuje pranešimus apie čia prasidėjusią miesto pradžią, Alytaus kapinyno istoriją ir archeologinių tyrimų rezultatus bei radinius, taip pat apie Alytaus piliakalnio istoriją ir archeologinių tyrimų rezultatus bei radinius skaitys Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkas Artūras Balčiūnas ir šio s muziejaus istorijos skyriaus vedėja Vilma Jenčiulytė. Po pranešimų vyks žygiai pėsčiomis iki Alytaus piliakalnio ir kiek arčiau esančio, Saulės gatvėje, esančio Alytaus kapinyno.

Tą pačią rugsėjo 13-ąją laukia ir išvyka į Lietuvos totorių sostine vadinamus Raižius (Alytaus r.). Pažintis su totorių bendruomenės pirmininku, istorija, islamo papročiais ir kultūra, mečetės lankymas. „Vaišinsimės ypatinga arbata ir ragausime tikrą totorių kulinarinio paveldo šedevrą – šimtalapį. Vėliau vyksime į Butrimonis, šio miestelio kūrimosi priešistorė siekia Vytauto Didžiojo laikus, XIV-XV a. sandūrą, kai šioje vietoje buvo apgyvendinti totoriai. 1720 m. gyvenvietė, išaugusi tarp totorių priemiesčio ir kaimo, jau vadinama Butrimonių miesteliu, kur totoriai turėjo kepyklų, odos dirbtuvių; veikė smuklė, keturios parduotuvės“, – pristato renginio rengėjai.
Trečiadienio pavakarę renginio Kurnėnuose (Alytaus r.) metu amatininkai, tautodailininkai, edukatoriai supažindins lankytojus su savo amatu, jo tradicijomis, koncertuos „Folk trio“.
Renginys skirtas ir Dainavos (Dzūkijos) metams paminėti ketvirtadienį vyks Vankiškiuose (Alytaus r.).
Rugsėjo 15 d. pažintinis žygis vinguriuos Nemunaičio (Alytaus r.) apylinkėmis, nuo paskutinės Vlado Grybo sukurtos skulptūros iki Švč. mergelės Marijos gimimo bažnyčios, buvusio pranciškonų vasarnamį, vietos gyventojų vadinamą – vienuolynu, ir t. t. Žygio pabaigtuvės –sveikatai palankių pietų gamybos edukacija verdant sriubą, avinžirnių troškinį arba plovą.
Taip pat penktadienį – Pivašiūnų kultūros paveldo objektų lankymas – piliakalnio, bažnyčios ir paplūdimio prie Ilgio ežero, o Butrimonyse – Išganytojo bažnyčios, Butrimonių žydų senųjų kapinių lankymas, senosios miestelio architektūros apžiūrėjimas.
Tą pačią rugsėjo 15-ąją – žygis pėsčiomis Olakalnis – Dapkiškių dvaras, jis – 1831 metų sukilimo dalyvio Simono Konarskio gimtinė.