Pasaulio alytiškių bendruomenė pakvietė miestų ambasadorius, aktyvius žmones bei savivaldybių atstovus į kūrybinę dirbtuvę Dzūkijoje.
Dirbtuvėse dalyvavo lietuviai, gyvenantys mūsų šalyje, taip pat Airijoje, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Liuksemburge, Prancūzijoje, Švedijoje.
Per bendro darbo savaitgalį gimė gairės, pasiūlymai ir planas darbui, bendradarbiavimui su tautos dalimi, gyvenančia ne savo istorinėje tėvynėje, dar kitaip vadinama diaspora (gr. išsisėjimas).
Buvo išgrynintos keturios strateginės kryptys, kas miestams svarbiausia siekiant išlaikyti ryšį su savo išvykusiais žmonėmis ir įtraukti juos į miesto (rajono) ateities kūrimą.
- Kaip savivalda gali skatinti savo piliečius nenutolti?
Siūlymų būta įvairių, jie apima įvairių format renginius, taip pat diasporos įtraukimą į dalyvaujamojo biudžeto projektus ar net darbą ir savanorystę savivaldoje, taip globalias patirtis pritaikant vietos bendruomenės gyvenime.
Pabrėžiama savivaldos iniciatyvos svarba, bendruomenės ryšių palaikymas, miestų diasporų būrimas ir svetur, padedant išlaikyti kontaktus su savo miestu ir jo žmonėmis, nuoširdžiai rūpinantis, kad visi kraštiečiai, kad ir kur begyventų, būtų sėkmingi.
Kuriant strategiją, parengtą su LR Užsienio reikalų ministerijos projektinio finansavimo pagalba, dalyvavo ne tik Alytaus miesto, bet ir Druskininkų, Panevėžio, Tauragės, Varėnos atstovai. Strategija pirmiausia ibus pristatyta šioms savivaldybėms, kurios siekia „nepamesti“ savo žmonių, o vėliau turėtų pasiekti kitus miestus, rajonus, kurie susidomės pasaulio alytiškių bendruomenės surengtos kūrybinės dirbtuvės rezultatais.