Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnams įkliuvo Baltarusijos pilietis, bandęs į mūsų šalį nelegaliai įsivežti nemenką „kruvelę“ JAV dolerių.
Į Lietuvą krovininiu automobiliu „Scania“ su puspriekabe iš Baltarusijos atkeliavęs šios šalies pilietis nedeklaravo vežamų prekių.
Atlikdami vilkiko kabinos apžiūrą, muitininkai kompiuterio krepšyje rado du plastikinius neperšviečiamus paketus, kuriuose buvo 40 tūkst. JAV dolerių.
Nelegaliai gabenti „baksai“ sulaikyti, dėl šio grynųjų pinigų kontrabandos atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Lietuvos muitinė primena, kad kertant Europos sąjungos išorines sienas, privaloma deklaruoti grynaisiais pinigais vežamą didesnę nei 10 tūkst. eurų sumą ar atitinkamą sumą kita valiuta.
Muitinės pareigūnas gali reikalauti deklaruoti mažesnę nei 10 tūkst. eurų gabenamų grynųjų pinigų sumą, jeigu įtaria, kad esama neteisėtos veiklos, susijusios su pinigų plovimu, teroristų finansavimu ar kitais teisės aktų pažeidimais.