Nacionalinis karščio rekordas (34,9 °C) sekmadienį buvo pakartotas Kalvarijoje. Iki naujo trūko 0,1 laipsnio, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
Tuo tarpu naują karščio rekordą Dzūkijoje turime.
Kaip mūsų redakciją informavo tarnybos atstovas Gytis Valaika, vietinis karščio rekordas buvo pagerintas Lazdijuose.
Sekmadienį oras ten įkaito iki 33,7 °C (ankstesnis liepos 16 d. rekordas Lazdijuose buvo 33,0 °C, užfiksuotas 2021 m.).
Visur kitur Dzūkijoje išsilaikė 2021 m. ar dar seniau išmatuotos reikšmės. Pvz. Alytuje vakar įkaito beveik iki rekordo (iki 33,8 °C), o 2021 m. liepos 16 d. buvo 33,9 °C.
Pasak G. Valaikos, žmonių siuntė savo termometrų ar orų programėlių rodmenis du didesniais rodmenimis, tačiau oro temperatūra turi būna matuojama ne bet kaip.
Specialisto teigimu, pakankamai griežti reikalavimai yra tiek vietovei, kurioje matuojama, tiek prietaisams, kuriais būna matuojama temperatūra.
Pvz. termometro daviklis turi būti įrengtas nuo tiesioginių Saulės spindulių apsaugotoje ir gerai ventiliuojamoje vietoje (baltame narvelyje) 1,5–2 metrų aukštyje virš natūralios žolinės dangos.
- Arti termometro negali būti nei namo siena, nei automobilis.
Visi termometrai, esantys prie namo sienų, langų ar automobiliuose vasaromis rodo bent 1-2 ar dar daugiau laipsnių per aukštą oro temperatūrą, tvirtina G. Valaika.
Meteorologo teigimu, orų programėlėse visada rodoma orų modelyje iš anksto apskaičiuota, o ne meteorologijos stotyje išmatuota (faktinė) oro temperatūra. Tą labai svarbu prisiminti prieš „priekaištaujant meteorologams“ dėl esą per žemų reikšmių, nustatomų meteorologijos stotyse.