Į šį klausimą egzistuoja daug išsakytų tiek medikų, tiek liaudies priemonių žinovų nuomonių. Visgi, egzistuoja oficiali nuomonė, jog tą padaryti galima nuo 12-20 nėštumo savaitės. Tėveliai tuo domisi dėl įvairiausių priežasčių: Vieni tiesiog labai nori sūnaus arba dukrelės, kiti jau nėštumo metu bando naujagimiui išrinkti vaiką, tretiems tai ne pirma atžala, tad domisi kas dabar atkeliaus į jų šeimą. Galiausiai daugelį tėvų kamuoja elementarus smalsumas.
Egzistuoja dar viena priežastis, kodėl iš anksto domimasi vaiko lytimi – tiesiog norima iš anksto parinkti naujagimiui kraitelį. Egzistuoja daug nuomonių, kokie drabužėliai ar kiti dalykai, tinka vienos ar kitos lyties naujagimiui. Ne paskutinėje vietoje ir patalynės parinkimas. Juolab, kad šiandien pasiūla tikrai stulbinanti. Užsukite https://tavosapnas.lt/ ir įsitikinsite.
Šiek tiek plačiau, kokie gi yra tie vaiko lyties nustatymo būdai.
Ultragarso tyrimas, dar kitaip vadinama echoskopija. Gimsiančio kūdikio lytis dažniausiai nustatoma 12–20 nėštumo savaitę, t. y. antrojo arba trečiojo ultragarsinio tyrimo (echoskopijos) metu. Kartais to negalima padaryti dėl netinkamos naujagimio padėties mamos gimdoje. Juokaujama, jog mažylis slapukauja.
Genetiniai tyrimai. Šie tyrimai pasirenkami dėl jų galimybės anksti nustatyti vaiko lytį. Tačiau turite žinoti, jog neinvaziniai genetiniai tyrimai tai nepigus malonumas. Genetiniai tyrimai įprastai atliekami, jeigu egzistuoja su lytimi susijusių genetinių ligų rizika. Egzistuoja ir invaziniai genetiniai tyrimai: choriono gaurelių biopsija ir amniocentezė. Tačiau jie pasirenkami kraštutiniu atveju.
Tai yra daugiau mediciniai būdai. Yra nemažai ir liaudiškų metodų. Sakykim, garsusis Ramzio metodas:
- Jeigu placenta pradeda formuotis kairėje gimdos pusėje, vadinasi gims mergaite;
- Jeigu dešinėje – gims berniukas.
Ganėtinai populiarus metodas – naujagimio lyties nustatymas pagal nėščiosios pilvo padėtį. Manoma, jog gana žemai nusileidęs pilvas, rodo, jog gims berniukas, priešingu atveju – mergaitė.
Ir tai išties tik patys populiariausi metodai. Jų egzistuoja begalė. Be abejonės patikimiausia yra pasitikėti moksliniais būdais. Juolab, kad kai kurie jų tą leidžia padaryti gana anksti. Ir visai ne dėl vedamo tėvų smalsumo, o dėl pačio kūdikio sveikatos gerovės.