Kraustantis iš vienos vietos į kitą dažnai prireikia pervežti nemažai daiktų. Vieni žmonės samdo profesionalius kraustytojus, kiti linkę dalį darbų atlikti patys. Šiais laikais kraustymasis gyventi į kitą vietą vienu ar kitu sezonu labai populiarus. Vasaras žmonės linkę leisti vasarnamiuose, o šaltasis sezonas labiau traukia pasirinkti jaukų butą ar namą su šildomomis grindimis. Taigi, tie, kurie linkę kraustymosi reikalus tvarkyti patys dažnai pasirenka priekabų nuomą.
Ką reikia apgalvoti nuomojant priekabą?
Taigi, pirmas dalykas, kurį reikės padaryti – išsinuomoti priekabą. Kokybiškos priekabos naudojamos įvairių svorių krovinių pervežimui, taip pat – keturračių, sniego ir vandens motociklų, automobilių, krautuvų, mini ekskavatorių ir kitos sunkiosios technikos transportavimui. Tad jums labai svarbu apgalvoti, kiek ir kokius daiktus planuojate pervežti. Juk nenorite, kad priekabos nuoma sukeltų bereikalingą stresą ar net suteiktų finansinių nuostolių?
Pirma – nesusigundykite pernelyg maža kaina. Po ja dažnai slepiasi smulkiu šriftu įrašytas tekstas. Dažniausiai tokia kaina nuomojamos priekabos turi tik civilinės atsakomybės draudimą, o už visus kitus galimus nuostolius teks mokėti iš savo kišenės.
Būtinai išsiaiškinkite, kokios priekabos prikabinimo galimybės yra jūsų automobilyje. galų gale, kokį automobilį vairuojate. Vargu ar mažytis auto susidoros su didele, pilna daiktų priekaba.
Ko reikia nuomojant priekabą privačiam asmeniui ir juridiniams asmenims?
Lietuvos Respublikos piliečiams reikia turėti asmens tapatybės dokumentą bei vairuotojo pažymėjimą. Taip pat gyvenamąją vietą patvirtinantį dokumentą. Tais atvejais kai nuomininkai nesutinka pateikti minėtų dokumentų, tuomet nuomoti priekabą teks už užstatą. Ne Lietuvos Respublikos piliečiams priekabos nuomojamos tik už užstatą. Tokie reikalavimai yra privatiems asmenims.
Tuo tarpu juridiniai asmenys privalo pateikti įmonės pavadinimą ir kodą. Įmonėms dažnai yra pasiūlomos ilgalaikės sutartys. Be abejonės, jos yra gerokai pigesnės. Įmonės atstovas, kitaip tariant įgaliotas asmuo privalo pateikti darbuotojo pažymėjimą ir asmens tapatybės dokumentą. Jeigu įmonės vadovas naudoja el.parašą, tuomet sutartis gali būti pasirašyta internetu. Jeigu įmonė nenaudoja antspaudo, tuo prireiks įmonės registracijos pažymėjimo kopijos.
Pasirinkite tinkamas daiktų pakavimo priemones
Kad priekaboje daiktus būtų galima sukrauti kompaktiškai, be abejonės reikalingos tinkamos pakavimo priemonės. Tam dažniausiai naudojamos paprastos kartoninės dėžės. Nedūžtantiems ir kitaip nesugadinamiems daiktams, sakykim, knygoms, tai iš tikrųjų geras pasirinkimas. Oro pagalvių kilimėliai ar kitaip vadinama burbulinė pakavimo plėvelė – labai naudinga pakavimo priemonė, kai norima saugiai transportuoti dūžtančius daiktus. Tokioje plėvelėje įsukti daiktai ir saugiai užklijuoti kartoninėje dėžėje – absoliutus garantas, jog daiktai nukeliaus į reikiamą vietą visiškai nepažeisti.
Žieminius drabužius tikrai nepatartina dėti į tokias dėžes. tam puikiai tiks pakabinami maišai drabužiams.
Nepamirškite ir lipnios juostos. Ja užklijuotos dėžės garantuos, jog daiktai neišsimėtys, ar dar blogiau – jų tiesiog nepamesite kelyje. Žinoma, patartina tų dėžių per daug neperkrauti. Kitaip ir lipni juosta gali neapsaugoti nuo nelaimių kelyje.
Kaip teisingai sudėti daiktus priekaboje?
Galioja dvi taisyklės. Pirmiausia kraukite sunkiausiai pažeidžiamus ir iš viso sunkiausius daiktus ir tuos, kurių jums prireiks vėliausiai. Gali būti, kad priekabos neiškrausite tą pačią dieną, tuomet būtinus daiktus bus sunku pasiekti nuo dugno. Ir galiausiai – nepersistenkite pakraudami priekabą. Jos, kaip ir bet kuri kita technika, genda. Jums papildomos išlaidos tikrai reikalingos. Jeigu norite lengvai rasti kažkokius namų rakandus, tikrai nepakenks dėžes sužymėti. Taip nesunkiai rasite tai, ko reikia tą minutę.