Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pasitinkame su dovana – susitelkimo dėka šimtmečiams išsaugotu mišku Raigardo slėnyje, skelbia Sengirės fondas.
Šis 27,5 hektarų ploto miškas jau išpirktas. Tai – didžiausias vientisas iki šiol išsaugotas sklypas kultūriškai ir gamtiškai ypatingoje vietoje – šalia Druskininkų esančiame Raigardo kraštovaizdžio draustinyje.
Miškas išsaugotas kiekvieno iš jūsų dėka: parėmusių per visus 2022-uosius metus – skyrusių savo pajamų mokesčio dalį, nuolatinių fondo rėmėjų, verslo atstovų, taip pat – jau šiemet aktyviai atsiliepusių į kvietimą išsaugoti šią unikalią vietą. Iš viso prisidėjo virš 1 tūkst. 230 aplinkosaugai neabejingų žmonių ir virš 30 verslo organizacijų.
Nors ir miškas priklauso saugomai teritorijai – Raigardo kraštovaizdžio draustiniui ir yra II miškų grupės, būtent fondo globoje bus nevykdomi visiškai jokie kirtimai, taip leidžiant formuotis natūralioms ekosistemoms, kritiškai svarbioms daugeliui gyvybės rūšių.

Legendomis apipintą Raigardo slėnį iš visų pusių supa pušynai, centre ošia Beržalapio miškas, gausu Nemuno senvagių ir upelių.
Ornitologas Marius Karlonas vien šio slėnio teritorijoje yra užregistravęs apie 120 perinčių paukščių rūšių, o iš viso yra aptikęs per 160 skirtingų sparnuočių.
Čia auga biologiškai itin vertingi medynai: 161 metų eglynas bei 150 metų pušynas, o vidury sklypo tekantį upelį juosia brandūs juodalksniai.
Fondo mokslininkų teigimu, leidus miškui ir toliau natūraliai vystytis, jame tik daugės grybų, kerpių, bestuburių rūšių, susijusių su gyvastinga (negyva) mediena.
Kadangi tai – didelis vientisas sklypas, toks miškas geriau palaikys ekologinių sąlygų stabilumą, svarbų rūšių išlikimui.