Prasta miego kokybė, lėtinis stresas, nesubalansuota mityba ir per mažai fizinės veiklos ilgainiui sukelia lėtinį nuovargį ir silpnina imunitetą.
Nuolatinė emocinė įtampa, nerimas, depresija arba kiti psichologiniai veiksniai taip pat gali turėti neigiamos įtakos gyvenimo kokybei, o nepasirūpinus sveikata gali atsirasti ir daugiau rimtesnių sveikatos problemų.
Vienas iš greičiausių ir efektyviausių būdų susigrąžinti pusiausvyrą ir pasirūpinti savimi – intraveninė, arba kitaip, lašelinių terapija.
Kas yra intraveninė terapija?
Intraveninė lašelinė terapija – tai sveikatinimo procedūra, kurios metu vitaminai, mineralai ir kitos naudingosios medžiagos teikiamos tiesiai į kraują, todėl pasiekia organizmo ląsteles greičiau nei kitais būdais (pvz., geriant tabletes). Taigi, patikima šeimos medicina ir kvalifikuoti specialistai šiame procese yra itin svarbūs.
Intraveninės terapijos procedūros metu organizmas gauna didelę vitaminų, mineralų ir antioksidantų koncentraciją, kas greitai pagerina savijautą ir suteikia energijos.
Lašelinės gali būti naudojamos įvairioms būklėms gydyti, tačiau jos itin pamėgtos lėtinio nuovargio mažinimas ir imuniteto stiprinimui.
Intraveninė lašelinė terapija ir nuovargio mažinimas
Lėtinį nuovargį dėl intensyvaus gyvenimo būdo patiria daugybė žmonių visame pasaulyje. Ši sekinanti būklė sukelia „niekada nepraeinantį“ išsekimą, trukdo susikaupti, atlikti paprastus kasdienius darbus. Deja, dažniausiai net ilgiau pamiegojus šie simptomai nepraeina.
Šioje situacijoje padėti gali intraveninė terapija.
- Organizmas aprūpinamas būtinais vitaminais ir mineralais, įskaitant vitaminus C ir D, vitaminų B kompleksą, magnį, cinką ir kt. Šie elementai gali padėti padidinti energijos lygį ir sumažinti nuovargį.
- Lėtinis nuovargis dažnai siejamas su padidėjusiu oksidacinio streso lygiu organizme. Lašelinėmis teikiami antioksidantai, tokie kaip glutationas ar vitaminas C, gali padėti sumažinti oksidacinį stresą ir paskatinti energijos gamybą organizme.
- Skysčių ir elektrolitų pusiausvyra kūne yra itin svarbi energijos lygio ir bendros savijautos palaikymui. Intraveninė terapija padeda hidratuoti organizmą ir atkurti elektrolitų pusiausvyrą.
- Nuovargis gali būti sukeltas organizme susikaupusių toksinų. Intraveninė terapija padeda organizmui pašalinti šiuos toksinus taip grąžina jį į normalią būseną.
Lašelinės ir imunitetas
Lašelinėmis taip pat galima stiprinti ir imunitetą, kuris yra itin svarbus kovojant su infekcijomis ir ligomis. Organizmą greitai ir efektyviai aprūpinus vitaminu C, D, cinku ir kitomis imunitetą stiprinančiomis medžiagomis, jis gali efektyviai kovoti su virusinėmis ir bakterinėmis infekcijomis.
Intraveninė lašelinė terapija imunitetą stiprina tiek tiesiogiai – teikiant imunitetą stiprinančias medžiagas – tiek netiesiogiai, gerinant bendrą organizmo būklę.
- Intraveninė terapija papildo vitamino C atsargas organizme. Vitaminas C yra galingas antioksidantas, būtinas norint palaikyti sveiką imuninę sistemą. Jis gali padidinti imuninės sistemos ląstelių funkciją, apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų pažeidimų ir skatinti žaizdų gijimą.
- Cinkas prisideda prie uždegimo slopinimo organizme, o intraveninės terapijos metu palaikomas optimalus cinko kiekis padeda organizmui kovoti su infekcijomis ir stiprinti imunitetą. Cinkas taip pat gerina bendrą organizmo funkciją.
- Be vitaminų C ir cinko, intraveninė terapija aprūpina organizmą tokiais imunitetą stiprinančiais ingredientais kaip, pvz., glutationas, kurie padeda organizmui geriau apsiginti nuo infekcijų ir virusų.
- Pakankamas vandens kiekis organizme yra būtinas tinkamai imuninės sistemos veiklai ir normaliam funkcijų atlikimui, o intraveninė terapija yra vienas efektyviausių hidratacijos būdų.
- Intraveninė terapija prisideda prie bendro organizmo sveikatos gerinimo. Ji papildo maistingųjų medžiagų atsargas, skatina detoksikaciją, hidratuoja, o stiprus ir sveikas organizmas turi ir geresnę imuninę sistemą bei yra atsparesnis infekcijoms.
Paprastas ir neskausminga procedūra
Pati intraveninės terapijos procedūra yra paprasta ir neskausminga ir dažniausiai trunka apie valandą. Jos metu galima atsipalaiduoti, skaityti, žiūrėti filmus ar klausytis muzikos.
Svarbu pažymėti, kad intraveninė lašelinė terapija turi būti atliekama tik pas kvalifikuotą sveikatos priežiūros specialistą, o prieš pradedant bet kokį gydymą, būtina pasikonsultuoti su gydytoju ir išsiaiškinti individualius gydymo tikslus bei poreikius.
Gydytojo konsultacija ir tinkamas gydymo planavimas yra būtinas ne tik norint geriausių rezultatų, bet ir siekiant užtikrinti saugų gydymą. Per visą intraveninės terapijos procedūrą, specialistas atidžiai stebi paciento būklę, kraujospūdį, širdies ritmą ir kitus parametrus. Taip, atsiradus bet kokiems nepageidaujamiems simptomams arba komplikacijoms, gydytojas gali iš karto imtis tinkamų veiksmų.