Gulbės – kaip joms padėti ar geriau netrukdyti gyvūnams – tokį klausimą sprendė portalo skaitytojai.

Mantas Č. praėjusį savaitgalį atsiuntė videoįrašą, jame – paukščiai su mažyliais, visi jie – ne vandens telkinyje, o kelyje tarp Alytaus miesto ir rajono ribų.
„Sparnuočiai vos juda, perkaitę“, – pranešė skaitytojas.

Į skaitytojo atsiųstą video sureagavo neabejingieji, jie siuntė naujus vaizdo įrašus, nuotraukas, komentarus.
„Pas mus Kaimynystės parke irgi vaikšto dvi gulbes ir du gulbiukai, o buvo penki…“, – situaciją prie Alytaus miesto ribos pakomentavo Garliavos gyventoja. „Palikit ramybėj laukinius gyvūnus. Nėr ten ką gelbėt“, – ramino Vaida B.
Po kiek laiko paaiškėjo, kad suaugusių gulbių pora su septyniais gulbiukais į aikštelę prie „Hesburger“, degalinės „Stateta“ ir kelią, važiuojamąją jo dalį ties žiedu, važiuojant link Miklusėnų, išeina jau ne pirmąsyk, o kartą eismą žiede dėl to teko reguliuoti ir policininkams.

Paukščius skaitytojai pastebėjo ir Naujojoje gatvėje prie Pramonės parko bei nurodė, kad jie gyvena visai šalia – tvenkinyje prie buvusio administracinio namų statybos kombinato pastato.
Nežinia dėl kokių priežasčių, tačiau gulbės su savo mažyliais dažnai išeina į Naująją gatvę, į kelią link Prienų.
„Reikia šio ženklo, kad žmonės būtų atidesni, kol jos ten išvien migruoja“, – siūlo Raminta J., nurodžiusi panašaus, užsienyje gyvūnams apsaugoti kelyje skirto kelio ženklo pavyzdį.

Situaciją pakomentavo Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Pranaitis.
Kaip rašoma Alytausgidas.lt naujienų portalui atsiųstame specialisto atsakyme, „įprastomis sąlygomis – kai užtenka maisto, yra saugu, gulbės jauniklius užsiaugina net ir nedideliame vandens telkinyje. Tačiau net ir tada kai kurios poros yra linkusios keliauti ir keisti gyvenamą vietą“.
„Galbūt ieško kiek saugesnės vietos šėrimosi laikotrapiui, kai išmeta visas plasnojamąsias plunksnas ir ilgesniam laikui negali paskristi?“, – spėja gamtininkas. Pasak jo, taip pasitaiko natūraliuose vandens telkiniuose, tik mažai kas pastebime, nieko keisto kad gulbės panašiai elgiasi ir mieste. Tik tarp pastatų joms keliauti atsiranda daugybė problemų.
Kodėl gulbės nesiglaudžia lyg joms tinkamesniame vandens telkinyje, pvz., Putinuose esančioje Gulbynėje?

Anot A. Pranaičio, gulbių nebylių Gulbynėje neliko dėl natūralių priežasčių, kai tvenkinys tapo netinkamas paukščiams – sekliosios vietos apaugo švendrynais, pakrantės – krūmais.
Pasak gamtininko, vandens telkiniai, tokie, kaip Gulbynė Alytuje, nors iš pradžių būna vertingi paukščiams, neretai labai greitai netenka savo vertės.
Įtakos, kad gulbių Gulbynėje neliko, gali turėti ir tarša telkinio dugno nuosėdose.
argi nematot ,kad gulbyne uzkariavo panasiai kaip malinausko dvaras,okokius ten sunelius vedzioja,kaip gero ukininko teliukus ,tai kur jau ten vargsiai gulbei su vaikeliais|
ona
Tai kuo ce galiu aš padėc,
Tegul bus dabar kokia birbynė, vietoj gulbynės, gal gimstamumas padides bent.
Nu va ir pavadinimą reiks keist.
Gulbiu ir kitu rusiu pauksciu nebeliko nuo tu metu,kaip buvo didelis gaisras, dege padangos.Nuo to laiko Gulbyne liko uztersta ir pauksciai joje nebegyvena.Tenka tik apgailestauti.Norint,kad vel pauksciai gyventu,reikia ja isvalyti.