Nuo penktadienio (birželio 17 d.) 13 val. iki šeštadienio (birželio 18 d.) 23 val. bus sustabdytas transporto priemonių eismas Lelijų g. atkarpoje nuo Maironio g. iki Dainų slėnio.
Penktadienį (birželio 17 d.) nuo 16 iki 17.30 val. eismas bus stabdomas Jono Basanavičiaus g. dalyje nuo Maironio g. iki Dainų slėnio ir Jotvingių g.
Nustatytos Alytaus miesto gimtadienio šventės ribos, kuriose ribojamas eismas:
nuo Šilo g. iki Dainų slėnio ir Dainų slėnis,
J. Basanavičiaus g. dalis nuo Žemaitės g. iki Dainų slėnio.
Apie kitus eismo ribojimus Alytaus miesto šventės metu:
Ribojimas automobilių eismas:
- birželio 17 d. nuo 6 val. iki birželio 18 d. 1 val.
- birželio 18 d. nuo 10 val. iki birželio 19 d. 1 val.
Stabdomas automobilių eismas:
Piliakalnio g. atkarpoje nuo Saulės g.:
- birželio 16 d. nuo 16 val. iki birželio 19 d. 12 val.
Šilo g. iki Dainų slėnio ir J. Basanavičiaus g. atkarpoje nuo Žemaitės g. iki Dainų slėnio:
- birželio 17 d. nuo 7 val. iki birželio 19 d. 15 val.
DRAUDŽIAMAS TRANSPORTO PRIEMONIŲ STATYMAS:
J. Basanavičiaus g. dalyje nuo Vinco Krėvės g.,
Lelijų g. dalyje nuo V. Krėvės g.,
V. Kudirkos, Vaižganto, Žemaitės ir Šilo gatvėse.
- birželio 17 d. nuo 6 val. iki birželio 18 d. 24 val.
Taip pat birželio 17 d. nuo 13 val. iki birželio 18 d. 23 val. bus sustabdytas transporto priemonių eismas Lelijų g. atkarpoje nuo Maironio g. iki Dainų slėnio ir J. Basanavičiaus g. atkarpoje nuo Maironio g. iki Dainų slėnio ir Jotvingių g. birželio 17 d. nuo 16 iki 17.30 val.
Kaip važiuos viešasis transportas?
Birželio 17-18 dienomis į ir iš miesto šventės kursuos specialiai jai skirti trys maršrutai:
- Autobuso maršrutas 441 važiuos „Kalniškės g. – Naujoji g. – Rotušė – Dainų slėnis“ atkarpa. Šiame maršrute nurodyti skaičiai žymi miesto gimtadienio metus.
- Autobuso maršrutas 645 važiuos „Kalniškės g. – Vidzgiris – Rotušė – Dainų slėnis“ atkarpa. Šio maršruto skaičiai žymi Alytaus vardo paminėjimą rašytiniuose šaltiniuose.
- Autobuso maršrutas 2022 kursuos „Sodra – Rotušė – Dainų slėnis“ atkarpa. Čia skaičiai žymi, kad Alytus yra Lietuvos kultūros sostinė.
Maršrutus nr. 441, 645, 2022 aptarnaus 8 autobusai.
Autobusų maršrutai nuo Kalniškės g. stotelės kursuoti pradės nuo 17.30 val. Jie į šventę norinčius atvykti ir iš jos išvykti lankytojus veš pagal galiojančias viešojo transporto kainas.
Keleivių įlaipinimo/išlaipinimo stotelės bus skirtos renginio dalyviams pasiekti šventę ar po jos sugrįžti namo.
Stotelės:
- Greta savivaldybės pastato bus įrengta laikina viešojo transporto stotelė „Rotušė“.
- J. Basanavičiaus g. arčiau įsukimo į Šilo g. bus įrengta laikina viešojo transporto stotelė „Takas“.
- Galutinė viešojo transporto stotelė, į kurią viešuoju transportu bus atvežami ir po renginio 24 val. parvežami šventės dalyviai – Šilo g. stotelė „Dainų slėnis“.
Dėl gausaus miesto šventės dalyvių skaičiaus, transporto spūsčių, maršrutai, važiuojantys į miesto šventę, gali nukrypti nuo pateiktų tvarkaraščių laikų. Keleiviai prašomi atkreipti dėmesį į stotelių švieslentes (Kalniškės g., Putinai, Poliklinika, Žuvintas, Volungė, Statybininkų g., Sodra, Pirmojo Alytaus aikštė), kuriose rodomas realus autobusų atvykimo laikas.
Keleiviai, turintys prieigą prie interneto, realią autobusų maršrutų buvimo vietą gali stebėti nuotoliniu būdu ČIA, mobiliesiems telefonams skirta nuoroda ČIA – aktyvuojant skiltį „Rodyti transporto judėjimą“.
Nuo miesto centro iki Šilo g. bei atgal, maršrutu Savivaldybė – Basanavičiaus g. – Šilo g. – Savivaldybė, keleivius veš pramoginis traukinukas. Bilietą įsigysite pas traukinuko vairuotoją. Jis kursuos:
- birželio 17 d. nuo 18 iki 23 val.
- birželio 18 d. nuo 11 iki 23 val.