Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas devintokams prasidėjo praėjusiais mokslo metais, o nuo pavasario jį išsibandė 10 proc. šalies devintokų. Šiais mokslo metais išgyvenimo įgūdžių bei pilietiškumo pradmenų mokysis bent pusė visų devintokų, o 2024–2025 mokslo metais kursas jau bus privalomas visiems bendrojo lavinimo moksleiviams ir gimnazistams.
Žygis – smagiausia dalis
Daugelis mokyklų, kuriose jau vyko pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas devintokams, registruojasi į jį dar kartą.
Lazdijų rajono Šventežerio mokyklos direktorius Edmundas Čečėta pasakoja, kad jį maloniai nustebino šaulių profesionalumas, o ir vaikams kursai paliko daug gerų emocijų.
„Turime vaikų ir su specialiaisiais ugdymo poreikiais, tad pats asmeniškai klausinėjau jų, kaip vertina šiuos kursus. Visų atsiliepimai teigiami, – pasakojo E. Čečėta.
Šventežerio mokyklos direktorius pastebėjo, kad vaikai itin džiaugėsi žygiu, kuriame galėjo pabūti kitoje erdvėje su klasiokais, išeiti iš klasės, socializuotis, išmokti naujų, praktiškų dalykų, svarbi buvo ir krašto pažinimo dalis, nes žygio maršrutas driekėsi aplankant žymias mūsų kraštui vietas.
Pasak direktoriaus, nemažai įspūdžių paliko ir šaudymo iš pneumatinio ginklo užsiėmimai, net merginoms, kurios, anot E. Čečėtos, toli nuo karybos. Šiais metais Šventežerio mokykloje pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas devintokams prasidės nuo spalio.
Mokymus vaikams veda šauliai, kviestiniai profesinės karo tarnybos ir atsargos kariai.
Kursus vedantys šauliai pabrėžia, kad vaikams įdomiausia tai, ką jie gali pačiupinėti, ir ten, kur patys gali sudalyvauti. Ir nors moksleiviai didmiesčiuose bei mažesniuose miesteliuose skiriasi, vienas bendras bruožas būdingas daugeliui.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas devintokams įgyvendina Lietuvos šaulių sąjunga kartu su Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.