Netoli Alytaus veikia Domantonių paukštynas. Jame auginami viščiukai.
Lietuvos paukštininkystės pramonė kasmet pagamina 100 tūkst. tonų paukštienos ir 880 tūkst. kiaušinių. Šios pramonės šakos įmonių per metus sumokami mokesčiai siekia 20 milijonų eurų, o apyvarta – 230 milijonų Eur.
- Mūsų šalies paukštininkystės sektoriuje pluša 3 tūkstančiai darbuotojų.
Paskutiniai treji ar ketveri metai buvo kupini iššūkių – tiek COVID-19 pandemija, kai dingo eksporto rinkos, be to, kilo problemos dėl žaliavų importo iš Kinijos, todėl paukštynus valdantys šiuo metu neturi didelių laisvų lėšų, juolab Ukrainoje prasidėjo karas, kuris savo ruožtu sukėlė energijos išteklių krizę Europoje ir Baltijos šalyse.
- Yra ir teigiamų tendencijų – padidėjus infliacijai ir sumažėjus perkamai galiai pirkėjai juda nuo brangesnių baltymų šaltinių, tokių kaip jautiena, prie pigesnių – paukštienos ir kiaušinių.

Vartotojų įpročių tyrimai rodo, kad Lietuvos vartotojams renkantis produkciją vis dar daugiausiai lemia kaina, nes pirkėjai dažniausiai renkasi pigiausią prekę.
Energetinės krizės sąlygomis gamintojai yra priversti optimizuoti gamybos išlaidas, pavyzdžiui, paukščių lesale mažinti grūdus, kurių kaina per pastaruosius metus smarkiai išaugo, juos pakeičiant kukurūzais ar soja. Kai kurie gamintojai nuo gamtinių dujų pereina prie suskystintųjų dujų, o tai neabejotinai reikalauja didelių investicijų. Kai kur pereinama ir prie saulės baterijų.
- Dar vienas iššūkis – paukščių gripas, kuris nebėra sezoninis reiškinys. Žiemos tapo šiltesnės, o paukščių migracija prasideda daug anksčiau.
Lietuvos paukštininkystės asociacijos direktorius G. Kauzonas sako, kad, net ir laikantis visų saugos taisyklių, nė vienas gamintojas nėra apsaugotas nuo paukščių gripo protrūkio. O jeigu ši liga, dėl kurios 37 Europos šalyse praėjusiais metais papjauta apie 50 mln. paukščių, bus aptikta bent 500 metrų spinduliu nuo įmonės, tai nutrauks bet kokį eksportą iš šios teritorijos.
Laimei, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, vis dar išlieka paukščių gripo nepaliesta teritorija.
- Pasak G. Kauzono, vienu metu Domantonių paukštyne auga per 160 tūkstančių viščiukų broilerių, juos ir visą procesą prižiūri dvylika darbuotojų.