„Laikas vienija“ – taip pavadinti Alytaus miesto 440-ojo gimtadienio apdovanojimai užlipo ant vienos aukščiausių vietų Dzūkijoje – pėsčiųjų ir dviratininkų tilto virš Nemuno.
Buvusio sugriautojo tilto vietoje Dzūkijos sostinė taip pradėjo tiesti naują tiltą, simboliškai vedantį į metus, kai Alytus taps Lietuvos kultūros sostine – 2022.

Šventę pradėjęs miesto meras Nerijus Cesiulis prisiminė, kad teko išgyventi pandeminius metus, kai net pasisveikinti miestelėnams buvo sudėtinga.
Po iškilmingos Dzūkijos sostinės vadovo kalbos buvo įnešta ir pagerbta miesto vėliava.
Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Steponas Batoras miesto (Magdeburgo) teises suteikė prieš 440 metų (1581 m.).

25-uoju Alytaus garbės piliečiu buvo paskelbtas daugelio miesto statybos objektų vadovas Antanas Jonas Minkevičius (g. 1939 m.). Jis prisiminė, kad 1965 metais atvykęs į Alytų čia rado miestelį su 16 tūkstančių gyventojų. Dzūkijos sostinei vis dar dirbantis senjoras pastebėjo, kad nemėgsta raudonos spalvos, todėl tokį kilimą aplenkė ir eidamas atsiimti apdovanojimo. „Nieko nesugadinom, reikia dabar tik pataisyt“, – tokiai žodžiais emigrantus grįžti į Alytų pakvietė naujasis miesto garbės pilietis A. J. Minkevičius.

Alytaus miesto vicemerė paskelbė, kad kultūros premijos įteiktos Alytaus kraštotyros muziejaus kolektyvui, o taip pat Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos vadovei Giedrei Bulgakovienei bei Dzūkijos sostinės videofilmų, reportažų ir kitų vaizdo sprendimų autoriui, filmuotojui, montažo režisieriui ir scenaristui, transliuotojui Aliui Mikelioniui.

Lietuvos žurnalistų sąjungos Alytaus skyriaus vadovė Alma Mosteikaitė tradiciškai paskelbė metų žmogų, o simbolinę plunksną skyrė darbe, Stasio Kudirkos ligoninėje, COVID-19 virusu užsikrėtusiam, vis dar sveikstančiam priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus priėmėjui Valdui Marcinkevičiui.

Alytaus gimtadienio apdovanojimus vainikavo vokališčių Indrės Anankaitės-Kalašnikovienės ir Eglės Černiauskaitės-Malinauskienės užtikrintai atliktas miesto himnas, kurį pagal Antano Saulyno žodžius sukūrė Andrius Abromavičius.
Miesto himnas nuskambėjo ir Rotušės aikštėje.
Laikas paanalizuoti susiklosčiusią situaciją. Kodėl neįvyko Alytaus jubiliejinė miesto šventė? Tą įtakojo kelios aplinkybės, iš kurių galimybių pasas ir lauke labai aukšta temperatūra. Dėl galimybių paso internetinėse erdvėse diskutuojama plačiai, o va dėl antro kriterijaus, t.y. aukštos temperatūros, nutylima. Bet iš klaidų privalome mokytis. Kyla štai toks klausimas: miesto šventė tai kas čia? Nenutrūkstamos gamybos procesas? Juk galima buvo konsultuotis su sinoptikais ir nukelt šventės dieną esant palankesniam orui. Juk ir taip ne birželio 19 d. buvo suteiktos miesto teisės.
Žiauru, bet gerai, Cesiuliui žmonės parodė kaip vertina jį ir jo darbus. Siūbuoja keli viduryje aikštės, nes alytiškiai neturi ko švęsti. Meras juk net miesto herbo negerbia, kažkokį kringelį piarina
Isrinktuju kasta lietuvos geroves planetoj kur nusipelne gyventi geriau.As ir be diplomatinio paso galiu kiekviena diena eit i didziaja muge jazminu g
Tas tiltas yra 9 lemai vedantys i niekur. Galejo 3 daugiabučius pastatyt. Kiek šeimu butu apgyvendinta.
Elitss svenc bedniokai nedaleidzemi juos parke saugo pescia + raita policija ,in mugy laidze tik su kokiu tai pasu laisva lituanija vadinas tripery su slogu sumaise ir gavos colvados