Į žiniasklaidą kreipėsi Alytaus aeroklubas. 1959 metais įkurta, Dzūkijoje seniausia be pertraukų veikianti visuomeninė organizacija išplatino naujausią informaciją, kuria remdamieji vietos aviatoriai vėl galės naudotis istoriniu, nuo 1939-ųjų veikiančiu Alytaus arodromu.
Gegužės 11 d. Alytaus apylinkės teismas priimė sprendimą „uždrausti atsakovei Nacionalinei žemės tarnybai prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (…) parduoti, perduoti valdyti patikėjimo ar panaudos teise, išnuomoti ar apsunkinti kitais įstatymų nustatytais būdais valstybinės žemės sklypą, esantį Miškininkų g. 3, Alytuje“. Teismas taip pat nusprendė „įpareigoti atsakovę Nacionalinę žemės tarnybą prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (…) iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos leisti ieškovei asociacijai „Alytaus aeroklubas“ (…) netrukdomai naudotis valstybės žemės sklypu, esančiu Miškininkų g. 3, Alytuje (…) Valstybinės žemės panaudos sutarties (…) sąlygomis“.

Teismo minimos Valstybinės žemės panaudos sutarties sąlygos numato, kad daugiau nei 100 hektarų ploto žemė Pirmame Alytuje, adresu Miškininkų g. 3, Alytaus aeroklubui dar 2010 metais buvo patikėta naudoti 68-erius metus, t. y. iki 2078 m.

Alytaus aeroklubo atstovų teigimu, tai – ne pirmas kartas per keletą metų, kai Teismas stabdo skubotus, aviatorių teigimu, „galimai korupcinio pobūdžio“ Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimus, kuriuos įtakojo „spaudimą darė Alytaus miesto savivaldybė, tiek prie dabartinio mero Nerijaus Cesiulio, tiek prie jo pirmtako Vytauto Grigaravičiaus“.
Teismas savo vakarykščia nutartimi taip pat nurodė, kad „ieškovės (Alytausgidas.lt pastaba – Alytaus aeroklubo) teikiamo ieškinio tikslas yra ne tik pripažinti neteisėtu skundžiamą įsakymą, kurio pagrindu neteisėtai vienašališkai buvo nutraukta valstybinės žemės panaudos sutartis, bet ir atkurti panaudos santykius tarp šalių, kurie buvo susiklostę iki skundžiamo įsakymo priėmimo. Ieškovė turėjo teisėtą lūkestį aviacijos veiklą valstybiniame žemės sklype vykdyti 68 metus, o vienašališkas ir be jokio įspėjamojo termino vykdomas sutarties nutraukimas, akivaizdžiai, yra itin žalingas ieškovės, kaip viešo juridinio asmens, veiklai“.

Alytaus aeroklubą kovoje dėl savo ir istorinio Alytaus aerodromo išlikimo remia Lietuvos aerodromų asociacija, daugelis šalies aviciacijos asociacijų, klubų, įstaigų, federacijų ar kitų organizacijų, jas vienyti siekiantis Lietuvos aeroklubas, taip pat pavieniai aviatoriai, fiziniai, juridiniai rėmėjai ir Pirmojo Alytaus bendruomenė su keliais tūkstančiais peticiją dėl aerodromo išsaugojimo pasirašiusių Lietuvos gyventojų bei užsienio lietuvių.
Alytaus aeroklubas, kuriam veikti trukdo aerodromo tinkamumo pratęsimui balandį prieštaravusi Alytaus miesto savivaldybė, prieš tai atėmusi ir vietos aviatorių nuo 1959 metų valdytą turtą, pastatus, Alytausgidas.lt duomenimis, atnaujina savo veiklą.
Jau vyksta būsimųjų aviatorių mokyklėlės užsiėmimai.
Rėmėjai Alytaus aeroklubui padėjo su laikinosios buveinės įrengimu, o artimiausiu metu, kai tik bus ištyrinėta teritorija, ketinama pradėti ir nuosavo angaro statybas.
Aerodromo teritorijos žvalgymai toje vietoje, kurias norima parinkti naujojo angaro statybai, suplanuotas po Kauno atvejų. Pastaraisiais metais Aleksote randamos aviacinės bombos, kaskart pavojų neutralizuoja Lietuvos kariuomenės išminuotojai.

Kauno miesto savivaldybė dėl to, užbėgdama grėsmėms už akių, jau ėmėsi kompleksinių veiksmų. Kad būtų atsikratyta nuo Antrojo pasaulinio karo po žeme slypinčių grėsmių, sprogmenų paieškos ir neutralizavimo darbai Aleksote bus vykdomi 2 hektarų ploto teritorijoje.

Per praėjusius metus Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai iš minėtos teritorijos Kaune išvežė apie 80 vienetų aviacinių bombų, kurios sverė nuo 50 iki 250 kilogramų, o dalis jų, kaip spėjama, buvo užtaisytos sprogstama medžiaga, padegamojo modelio ir su cheminiais užtaisais.

Kaip mūsų portalui anksčiau yra tvirtinę atstovai iš mūsų krašto istorija besidominčius entuziastus vienijančios asociacijos „Olita-Orany“, Alytaus aerodrome taip pat galimas sprogmenų (netgi cheminių!) arsenalas. Įvertinus šią pastabą ir kitų žinovų spėjimus dėl galimų sprogmenų istoriniame aerodrome, prieš aviacinės veiklos atnaujinimui skirto naujojo angaro statybą teritoriją išžvalgyti yra būtina. Tam neprieštarauja ir oficialūs Alytaus aeroklubo atstovai, besidomintys situacija Aleksote bei planuojantys į specialistus kreiptis dėl aerodrome, Miškininkų g. 3 teritorijoje, palaidotų sprogmenų išžvalgymo, o jei prireiks – ir dėl detalesnių tyrimų.
Be naujojo angaro statybų Alytaus aeroklubas turi planų ir dėl kitų aerodromo detaliajame plane numatytų priemonių įgyvendinimo.
https://www.facebook.com/aeroalytus/posts/4082511228500706