Didžiosios partijos jau dėlioja programas, kuriomis mėgins pelnyti rinkėjų simpatijas prieš artėjančius Seimo rinkimus. Politikai pasiryžę skatinti viduriniosios klasės kūrimąsi, išlaisvinti žmonių kūrybines galias, Lietuvą ir jos gyventojus padaryti laimingus.
Kaip rašo „Lietuvos žinios”, panašūs pažadai žarstyti ir prieš ankstesnius rinkimus, bet toli gražu ne visus juos pavyko tesėti.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) savo rinkimų programą visuomenei rengiasi pristatyti bene vėliausiai iš didžiųjų partijų – tik kitų metų rugsėjį, nors patys rinkimai vyks jau spalį. Tačiau, TS-LKD vykdomojo sekretoriaus Raimundo Aleknos teigimu, ji jau pradėta rengti. Pagrindinis valdančiosios partijos tikslas – tęsti ir įtvirtinti esmines permainas.
Esą bus kovojama dėl energetinės nepriklausomybės, stengiamasi eliminuoti oligarchų įtaką, korupciją ir pažaboti „šešėlinę erdvę”.
Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) rinkimų programą visuomenei pristatys iki šių metų pabaigos. Socialdemokratams talkina įvairūs ekspertai, jiems už šį darbą esą nemokama.
Per rinkimų kampaniją socialdemokratai esą kalbės apie tai, kas aktualiausia Lietuvai ir labiausiai jaudina žmones. A.Butkevičiaus teigimu, daug dėmesio bus skiriama ekonomikos, mokesčių politikos, užsienio investicijų pritraukimo, darbo vietų kūrimo, taip pat energetikos, šilumos ūkio, švietimo klausimams. LSDP žada pateikti specialią verslo, mokslo ir politikos bendradarbiavimo viziją.
Rinkimų programą jau tobulina ir Liberalų sąjūdis, kuris pasigenda Vyriausybės dėmesio bei sprendimų išlaisvinti „žmogaus individualią saviraišką”.
Partijos „Tvarka ir teisingumas” rinkimų programos dėlionė jau gerokai pasistūmėjusi į priekį.Būsimos rinkimų kampanijos ašimi bus ekonomika, energetika, socialiniai reikalai, švietimas, sveikatos apsauga.
Darbo partija, pasak jos pirmininko pavaduotojo Vytauto Gapšio, pristatys geriausią rinkimų programą. Esą per vieną ar dvi dienas ją bus galima paversti būsimos Vyriausybės veiklos programa. Programoje akcentuojami dalykai, kurių nepavyko išspręsti dabartinei Vyriausybei. Esminės temos – nedarbo problema, mokesčių sistema, verslo skatinimas, emigracijos mažinimas.