Po pirmojo sėkmingo žygio 2004-aisiais, Nemunu nuspręsta plaukti kiekvienais metais. „Mes žinom kelią“ idėja – parodyti, kad Alytuje, kituose Pietų Lietuvos miestuose ir miesteliuose jauni žmonės taip pat sugeba sėkmingai dirbti ir mokytis.
Pirmąjį vakarą jaunimas į svečius pakvietė Seimo, savivaldybių, švietimo įstaigų, policijos, verslo ir politikos atstovus, kurie ieškojo bendrų idėjų. Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui atstovavo Valdymo organizavimo skyriaus vyresnioji specialistė Vija Moisaitė.
Jaunimą jaudina emigracija, teiraujasi, ką galėtų padaryti, kad šį procesą galima būtų sustabdyti arba kas daroma ne taip, kad šiuo metu jis labai suaktyvėjo. Kaip paskatinti lietuvius sugrįžti į Lietuvą?
Idėjų ir pasiūlymų buvo daug, „akmenukų į daržą“ visiems: Alytaus merui, Miesto tarybai, policijai, verslininkams, net Seimo nariui Antanui Nedzinskui. Institucijų atstovai suprato, kad, suvienijus patirtį ir jaunimo entuziazmą, būtina ieškoti kompromiso.
Tiek svečiai, tiek žygio dalyviai suprato svarbiausią mintį – ieškoti bendro nuomonių ir interesų susitarimo. Tai būtina daryti ne tik per „Mes žinome kelią“ iškylą, bet nuolat, kiekvienos dienos darbuose.Policijos atstovai dėkoja jaunimui, kad buvo pakviesti į šį žygį ir tikisi tolimesnio bendravimo ir bendradarbiavimo.
Vija Moisaitė,
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Valdymo organizavimo skyriaus vyr. specialistė