Dabar yra aktyviai reklamuojami įvairūs mineraliniai vandenys ir daugelis žmonių juos vartoja dažnai. Reikėtų žinoti, kad mineralinis vanduo skirtas gydymui, o ne kasdieniam gėrimui. Kasdien galima gerti tik silpnai mineralizuotą vandenį. Renkantis mineralinį vandenį, reikėtų žinoti savo organizmo šarmų-rūgščių pusiausvyrą ir pagal tai rinktis vandenį – rūgštinį ar šarminį. Priešingu atveju, besaikis mineralinio vandens gėrimas gali pasibaigti akmenimis inkstuose ir kitais susirgimais.
Aktyvuoto vandens gamybos metu, vykstant elektrolizei, „negyvame” vandenyje prie anodo susidaro chloro dioksidas, kuris kontaktuodamas su organika neduoda nuodingų junginių. Chloras, esantis vandentiekio vandenyje jungiasi su organinėmis medžiagomis, kurių yra vandenyje, ir sudaro kenksmingus junginius. Pavyzdžiui, jeigu vandenyje yra fenolo, tai šiam kontaktuojant su aktyviu chloru, susidaro dioksinai, kurių kancerogeninis poveikis žinomas. Jeigu vandenyje yra humuso, tai susidaro chlororganiniai junginiai – chloroformas ir dichlormetanas. Tai pavojingos medžiagos. Chloroformas kenkia kepenims , inkstams , skrandžiui ir t. t.
Geriant distiliuotą vandenį, organizmas jį priima kaip maistą ir skrandis, jo išgėrus, ima aktyviai išskirti virškinimo sultis. Žmonėms, kurių virškinimo sistema jautri, tai gali baigtis gastritu ar kitais virškinimo trakto sutrikimais.
Vandenį virinant, žūsta patogeninė mikroflora, virusai, parazitai, bet pasikeičia vandens dujinė sudėtis ir toks vanduo slopina skrandžio veiklą. Kylant temperatūrai, vandenyje esantis chloras jungiasi su organika(jei ji vandenyje yra) ir sudaro kancerogeninius junginius. Virinto vandens privalumas – sumažėjęs vandens paviršiaus įtempimo koeficientas.
Kai vanduo yra iš išorinių telkinių, vandenvietėse jis yra chloruojamas. Apie chloro poveikį jau minėjome. Jei vanduo yra iš artezinio gręžinio, jame dažnai būna per didelis kalcio, magnio ir geležies druskų kiekis. Vandenyje esanti geležis dažnai yra trivalentė, o žmogaus organizmas įsisavina tik dvivalentę geležį, todėl tokio artezinio gręžinio geležis yra nenaudinga. Ji provokuoja skrandžio žaizdas ir kt.. Todėl geriausia tokį vandenį filtruoti filtrais, kurių pasirinkimas dabar yra gana platus.
Įdomu:
Per 50 metų su vandeniu į žmogaus organizmą pakliūna apie 16 kg chloridų, 2 kg nitratų, 14 g geležies (viena vinis) ir 23 g aliuminio ( 1 arbatinis šaukštelis)