Paskaitos tema: KULTŪROS AKIRAČIAI. Apie tai kalbės: menininkė, arbatžolų planetos gyventoja:Jurgita Žvinklytė
Kaip atsirado arbata, arba kada ją pradėjo naudoti kaip arbatą? Kinijoje apie tai yra nemažai legendų. Kaip ten bebutų, ji ilgą laiką buvo naudojama kaip gydanti ir išvarnti ligas priemonė.Arbatos iškilimo ir klestėjimo metas buvo Tang dinastijos laikais, kai buvo išleistas Ch’a Dzin (arbatos traktatas)- pirmasis tokio turinio kurinys. Jį parašė 8 amžiuje gyvenęs Kinijos poetas, mastytojas, mistine asmenybė, vardu Lu Yu, po mirties oficialiai pripažintas arbatos šventuoju. Per savo gyvenimą daug keliavęs po Kiniją, rinko informaciją apie vandens šaltinius, arbatmedžius. Ch’a dzine daug dėmesio skiriama vandeniui ir jo savybems, arbatos estetikai ,kuri išreiškiama per skonį, kvapą ir putą. Arbatos virime saveikauja trys stichijos: vanduo, vėjas, ugnis.Kiti du elementai žeme-arbata, metalas-žmogus. žmogus-laidininkas, atleka rituala ir sujungia dangų su zeme. Ch’a dzin rašoma: harmonizuojant 5 elementus išvarysi 100 ligu.
Muzikantas ir etnomuzikologas, keliautojas, rytų klasikinės muzikos specialistas, vadovėlių vaikams autorius bei folkroko grupės „Atalyja“ įkūrėjas:
Eirimas Velička 5 Tyagaraja brangakmeniai
Tai festivalis, skirtas Pietų Indijos šventojo dainiaus ir kompozitoriaus 162-osioms mirties metinėms. Festivalyje dalyvauja žymiausi Pietų Indijos klasikinės muzikos atlikėjai – voklalistai ir instrumentininkai. Festivalis vyko penkias dienas (2009 sausio 11-15). Paskutinę šventės dieną visi atlikėjai ir klausytojai unisonu gieda ir griežia penkias Tjagaradžos giesmes – kirtanas, vadinamas „penkiais brangakmeniais“. Eirimas Velička sako, kad tai kažkuo primena mūsų dainų šventes Vingio parke.Laisvasis universitetas – tai savanoriška bendruomeninė iniciatyva, siekianti kurti alternatyvas dabartinės visuomenės susvetimėjimui, švietimo modeliui, suburti neabejingus supančiam pasauliui žmones ir kalbėtis įvairiomis temomis, dalintis patirtimi, žiniomis, idėjomis. Laukiami visi, norintys pasiklausyti ir išsakyti savo mintis, diskutuoti. Atėjo laikas patiems keisti abejingumu persisunkusią visuomenę.
Paskaitos vyks šį šeštadienį, kovo 7 d., 15 val. Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytus. Įėjimas laisvas.
Daugiau informacijos www.luni.lt bei www.sotvaras.lt