1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
DzūkijaAlytusŠvietimas
2020 Lapkričio 20d.
2

Apie tai, kaip nesumokyklinti vaikystės, su prezidentu kalbėjosi ir alytiškė švietimietė

titleE. PoškevičienėRoberto Dačkaus nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įstatymą dėl Švietimo įstatymo straipsnių pakeitimų, užtikrinančių lygiaverčio starto galimybes ankstyvajame ugdyme.

Nuotoliniu būdu su edukologų, pedagogų ir tėvų atstovais susitikęs valstybės vadovas aptarė pasirengimą įgyvendinti švietime prasidedančius pokyčius.

Pokalbyje dalyvavusi Alytaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ vadovė Erika Poškevičienė ir kitos pašnekovės prezidentui išsakė savo nuomonę apie penkiamečių vaikų pasirengimą dalyvauti priešmokyklinio ugdymo, o šešiamečių – pradinio ugdymo programose.

Pašnekovių teigimu, suaugusiųjų nuogąstavimai, kad pradėjus lankyti darželį ar mokyklą iš vaikų atimama vaikystė, nepagrįsti, nes tokio amžiaus vaikai yra ypač imlūs ir jų ugdymas vyksta natūraliai, tik turi būti vykdomas kompetentingų pedagogų, skleistis žaidybinėmis formomis ir patrauklioje aplinkoje.

Prezidentas pritarė minčiai, kad svarbu nesumokyklinti vaikystės, bet paversti ją kokybiškesne vaiko įvairiapusio ugdymo požiūriu.

Prezidento inicijuotais Švietimo įstatymo pakeitimais nustatoma, kad nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. bus užtikrintas visų socialinę riziką patiriančių vaikų ikimokyklinis ugdymas, o visos ugdymo valandos, maitinimas ir pavėžėjimas tokiems vaikams bus apmokami iš valstybės biudžeto lėšų.


Komentarai

2
Komentuoti
alytiškė2020-11-20
ech, jūs , didieji edukologai, pirmi septyneri vaiko gyvenimo metai - vaikystė, ji skirta ne mokslui, žaidimams , gal truputi mokslui nerimtam, per žaidimus. Seniau į mokyklą priimdavo nuo septynerių ir visi išmokti spėdavo, ką reikėjo, argi ne?
IS DIDELIO 2020-11-20
RASTO ISEJOM IS KRASTO '' nesumokyklinti '
traffix.lt