1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Aktualijos
2020 Lapkričio 20d.
7

Alytuje pastatyti konteineriai tekstilės atliekoms – surinks naudojimui tinkamus drabužius ir avalynę

titleARATC nuotr. Alytaus mieste jau pastatyti konteineriai tekstilės atliekoms surinkti.

Dėvėjimui dar tinkamų drabužių bei avalynės turintiems alytiškiams nereikės sukti galvos, kur juos padėti – mieste pastatyti konteineriai tekstilės atliekoms.

Šiais konteineriais surinkti drabužiai ir avalynė bus vežama į Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų parką, kur bus rūšiuojama, skalbiama, dezinfekuojama ir atiduodama labdaros organizacijoms pakartotiniam naudojimui.

„Į tekstilės atliekų konteinerius reikia mesti tuos drabužius ir avalynę, kurie žmonėms jau nebereikalingi, bet yra dar tinkami naudoti. Sudėvėtus drabužius, apatinį trikotažą, virtuvės rankšluosčius ir kitas tolesniam naudojimui netinkamas tekstilės atliekas reikia mesti į mišrių atliekų konteinerius arba vežti į rūšiavimo centrus“, - priminė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.   

Jis pabrėžė, kad pradėjus atskirą tekstilės atliekų surinkimą bus ieškoma optimaliausios bendradarbiavimo su labdaros organizacijomis formos, nes pagrindinis atskiro tekstilės atliekų surinkimo tikslas – jų pakartotinis naudojimas.

Pradžiai Alytuje numatyta pastatyti 20 tekstilės atliekų konteinerių. Esant poreikiui, jų bus statoma ir daugiau. Svarbiausia, kad gyventojai neniokotų konteinerių ir mestų į juos tik tas atliekas, kurioms jie skirti. 

Tekstilės atliekų  konteineriams parinktos vietos naujose pusiau požeminių konteinerių aikštelėse, įvertinus, kad juos patogiai galėtų pasiekti kuo daugiau žmonių. Konteinerių vietos suderintos su Alytaus miesto savivaldybe, patvirtinusia jų išdėstymo schemą. Pirmieji tekstilės atliekų konteineriai pastatyti Vilties, Vingio, Lauko, Žuvinto, Naujojoje, Jurgiškių, Jazminų gatvėse.

Tačiau šios vietos ateityje gali būti keičiamos, jų gali atsirasti daugiau – viskas priklausys nuo to, kaip ir kiek alytiškiai naudosis naujais konteineriais. Jų ištuštinimo dažnumas taip pat priklausys nuo situacijos.

Tekstilės atliekos, kaip ir iki šiol, bus surenkamos ir visuose rūšiavimo centruose esančiuose daiktų mainų punktuose „Mainukas“ bei centre „TikoTiks“, kuriame galima ir pasiimti jau sutvarkytų drabužių, avalynės bei kitų daiktų.

„Pakartotinis daiktų naudojimas jau yra ne tik idėja, bet kasdieniu tampantis reiškinys, kuriame mes visi vienaip ar kitaip dalyvaujame. Kuo mažiau daiktų – tuo gražesnis ir laisvesnis mūsų pasaulis“, - kalbėjo A. Reipas, ragindamas neskubėti išmesti to, ką dar galima panaudoti.

ARATC informacija


Komentarai

7
Komentuoti
aha2020-11-23
labai gerai kad bus tokie konteineriai o tai palieka prie konteineriu pundus ir stovi kelias dienas išdraskyti .Dar ir dabar prie nauju konteineriu kartais būna palikta stiklainiai su konservuotais produktais .Nereikia daryti tokiu nesąmonių jeigu pats nevalgai tai ir kitas neims.
maciau2020-11-21
netoli Vidzgirio ,,IkI 'jau yra
TAI2020-11-20
kur randasi tie "Mainukai" ir kaip jie dirba
x2020-11-20
Gerai, bet jie turi stovėti visur kaip ir kiti konteineriai.
Labai įdomu2020-11-20
kas tų konteinerių vietas iš savivaldybės derino? Ar tas pats ,,protingasis", kuris šiukšlių konteinerių vietas suderino per 10 m nuo savivaldybės įrengtos vaikų žaidimo aikštelės ir kioskelių prie Maximos Vidzgiryje?
Pritariu2020-11-20
Nes tikrai nera kur deda,reik konteineriu rubams,buvau priversta po tam tikru dalyku, daug visko ismest,o nebuvo kur,ieskot kam reik nei fiziniu nei psichologiniu jegu nebuvo,taigi isvada-konteineriai reik pastatyt visur ir Vidzgiryje butinai..
Ilona2020-11-20
Prie kurio namo Žuvinto gatvėje?
traffix.lt