1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Politika
2020 Lapkričio 19d.
3

Kokiuose komitetuose dirbs alytiškių ir kitų dzūkų rinkti seimūnai ar iš mūsų krašto kilę parlamentarai? (ATNAUJINTA)

titleAlytiškių išrinktas seimūnas V. Bakas darbuosis Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteteJuozo Muzikevičiaus nuotr.

Seimas patvirtino parlamentinių komitetų sudėtį, už nutarimą balsavo 85, prieš buvo 13, susilaikė 9.

Kuriuose komitetuose alytiškių, dzūkų rinkti ar iš mūsų krašto kilę parlamentarai?

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) dirbs alytiškių išrinktas nepriklausomas parlamentaras  Vytautas Bakas, taip pat Dzūkijos apygardoje kandidatavęs, pagal Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašą į Seimą patekęs Laurynas Kasčiūnas, su jais dirbs ir kiti seimūnai, o tarp jų – ir valdžią perduodantis premjeras  Saulius Skvernelis, žinoma, jeigu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir jos seimūnai, nepasitrauks iš visų komitetų, kaip tai ketino padaryti po to, kai nesutiko su Seimo vicepirmininkų rinkimų tvarka.

Dzūkijos apygardoje į Seimą išrinktas liberalas Juozas Baublys, o jeigu taip pat LVŽS atstovas, kadenciją baigiantis, Seimo rinkimuose ir Alytaus rajono gyventojų balsų sulaukęs Kęstutis Mažeika bei kiti parlamentarai patvirtinti į Kaimo reikalų komitetą.

Teisės ir teisėtvarkos komitete darbuosis Alytaus apygardoje kandidatavęs socialdemokratas, šios Seimo kadencijos vicepirmininku tapęs Julius Sabatauskas.

Kultūros komitete turtų plušėti Alytaus apygardoje kandidatavęs, pagal LVŽS sąrašą į Seimą išrinktas Robertas Šarknickas, jo kolega komitete bus iš Alytaus kilęs liberalas, etiketo žinovas Arminas Lydeka, taip pat Mankūnuose (Alytaus r.) gimęs politikas, dabar jokiai partijai nepriklausantis nepriklausomas parlamentaras Petras Gražulis.

Sveikatos reikalų komitete dirbs iš Alytaus kilęs, pagal TS-LKD sąrašą Seimo nariu tapęs Linas Slušnys, taip pat druskininkiečių ir kurorto apylinkių rinkėjų išrinktas LVŽS atstovas Zenonas Streikus, kuriems kompanija sudarys ir kadenciją baigiantis Sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

A. Lydeka, L. Slušnys ir iš Druskininkų kilusi TS-LKD atstovė Laima Liucija Andrikienė su dar 22 parlamentarais priklausys Europos reikalų komitetui.

Alytaus rajone augęs buvęs liberalas, buvęs centristas, dabartinis Darbo partijos atstovas Antanas Guoga su L. L. Andrikiene ir kitais politikais, tarp kurių buvo ir iš Seimo besitraukiantis LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis, patvirtinti į Užsienio reikalų komitetą.

Dainavos apygardoje, kurioje balsavo ir Alytaus rajono gyventojai, nelaimėjęs TS-LKD atstovas, buvęs Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas patvirtintas į Ekonomikos komitetą. Toje pačioje apygardoje į Seimą išrinktas socialdarbietis, nueinantis Žemės ūkio ministras Andrius Palionis darbuosis Aplinkos apsaugos komitete.

ATNAUJINTA

NSGK komiteto pirmininkus išrinktas L. Kasčiūnas.

L. L. Andrikienė ir A. Lydeka tapo Europos reikalų komiteto vicepirmininkais, tokia pat pozicija Užsienio reikalų komitete buvo patikėta A. Guogai.


Komentarai

3
Komentuoti
Nu,nu2020-11-24
Koks skirtumas alytiškis ar ne. Svarbu, kad ką gero nuveikti Alytaus labui, o ne taip, kaip kiti nieko nenuveikė. Pavyzdys Sarknickas, ką jis nuveikė naudingo Alytuje. Antrą kadenciją, net žmonės jo nerinko. Pasisekė jam, kad pagal sąrašą pakliuvo vėl į seimą.
Skaitytoja2020-11-20
Ar Seimo narys J. Baublys priiminės Alytaus gyventojus, jei taip tai kur jo būstinė? Negi alytiškiams reiks vykti į Varėną? Kodėl rinkome tokius seimanarius?
BAKAS2020-11-19
NE ALYTISKIS IR I SEIMA PAPUOLE BE REIKALO IR KO GERO NELABAI SVARIAI
traffix.lt