1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Alytus
2020 Lapkričio 19d.
15

Vicemerė J. Šukevičienė postą išsaugojo (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleJ. ŠukevičienėAMS nuotr.

Alytaus miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį nusprendė neatleisti dėl nepasitikėjimo socialdemokratų vicemerės Jurgitos Šukevičienės.

„Noriu tikėti, kad galvų kapojimas baigėsi ir pagaliau prasidės normalus darbas vardan miesto“, – BNS atsiųstame komentare sakė miesto meras Nerijus Cesiulis. „Džiaugiuosi, kad pavyko išsaugoti vicemerę J. Šukevičienę. Kviečiu visus tarybos narius pamiršti nuoskaudas, asmeniškumus, susitelkti ir kurti tokį miestą, kuriame būtų gera gyventi visiems“, – teigė jis.

Nepasitikėjimą J. Šukevičiene dėl „neveiklumo ir netinkamo susidariusių problemų sprendimo“ lapkričio pradžioje buvo pareiškę dešimt tarybos narių – buvęs meras Česlovas Daugėla, jo vadovaujamos frakcijos „Vieningas Alytus“ atstovai Gintautas Andriuškevičius ir Vilma Krušnienė, „Alytaus piliečių“ atstovai Valė Gibienė, Vytautas Jastremskas ir Vilija Ramanauskienė bei, valstiečiai Dmitrij Kačiurin ir Valdas Račkauskas, taip pat „Už Alytų“ atstovas Tomas Pačėsas ir centristė Laura Radzevičiūtė. Jie kritikavo vicemerę dėl „destabilizavusios“ švietimo pertvarkos, ydingo biudžeto paskirstymo, netinkamo Vidzgirio pagrindinės mokyklos remonto organizavimo, pažeidžiant teisės aktus organizuoto konkurso į Medicininės reabilitacijos ir sporto centro vadovo pareigas. Tie patys dešimt tarybos narių siekė panaikinti ir dvi mero patarėjų pareigybes, šiuo metu patarėjais dirba Agnė Čeplinskienė ir Aurelijus Jaruševičius.

ATNAUJINTA

Nuotolinio posėdžio pradžioje iš 26 tarybos narių iškart priijungė 19, po kelių akimirkų jau buvo 21.

Po dešimties minučių prie posėdžio pavyko prisijungti ir Laimutei Vincei Kirkliauskienei, taip pat Vytautui Jazepčikui ir L. Radzevičiūtei.

Svarstant jo dienotvarkę nebalsavo (posėdyje nedalyvavo) Gediminas Daukšys, D. Kačiurin ir V. Krušnienė. Meras N. Cesiulis pranešė, kad miesto tarybos nariai, Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje dirbantys Dmitrij ir Vilma posėdyje nedalyvauja dėl pateisinamų priežasčių,

Klausimą dėl J. Šukevičienės meras pradėjo savo vicemerės palaikymo kalba, kurioje priminė ankstesnius, kaip jis pavadino, griaunamuosius miesto tarybos narių inicijuotus darbus – buvusio vicemero Šarūno Klėgerio, administracijos direktoriaus Rolando Juonio, jo pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės, laikinojo administracijos vadovo Giedriaus Šimo atleidimus iš užimamų pareigų.

„Ar švietimo tinklo pertvarką organizuoja viena vicemerė?..“, - dėl politikų pateiktų kaltinimų klausė J. Šukevičienė, perskaičiusi ir daugiau savo minčių nepasitikėjimo ja klausimu.

Tarybos narys Sigitas Leonavičius kolegų tarybos narių prašė nepereiti į asmeniškumus ir ne trukdyti, žeminti, o padėti jauniems miesto vadovams, tiek merui, tiek vicemerei.

„Stebėdama gerbiamos Šukevičienės veiklą matau tam tikrus negerus dalykus“, - kalbėjo tarybos narė L. Radzevičiūtė, įvardijusi, kad miesto taryba jau prarado dvejus metus ir esą laikas darbą pradėti iš naujo, nuo „balto lapo“.

„Pro medžius pamatyti mišką ir nepasiklysti tarp trijų pušų...“, - miesto politikams linkėjo, kaip meras įvardijo, visuomenės atstovė Dalia Cibulskienė. Dar viena pasisakiusi visuomenininkė, daugiabučių namų savininkų bendrijų vadovė Alma Šėperienė miesto tarybą palygino su „ne tik vaidinančiu, bet siautėjančiu cirku" ir miesto politikams linkėjo „raišo vokiečio su bizūnu ir gerai per šikynes, o pirmiausia – Daugėlai ir Laurai“.

L. Radzevičiūtė vieną iš J. Šukevičienės palaikytojų D. Cibulskienę įvardijo kaip visuomenės atstovę, „kurios vyras reketavo sporto klubo vadovą Rolandą Matonį", o A. Šėperienės ateityje paprašė kreiptis ne asmeniniais klausimais.

Meras mėgino malšinti nuotoliniame posėdyje kilusias aistras ir po to pristatė tvarką, pagal kurią bus balsuojama karantino metu.

Politikai abėcėlės tvarka buvo suskirstyti į tris grupes. Slaptai dėl J. Šukevičienės atleidimo balsuojantiems tarybos nariams į savivaldybę privaloma atvykti per įėjimą nuo S. Dariaus ir S. Girėno g., o balsavus išeiti pro duris į Rotušės aikštę.

Pirmoje grupėje balsuoti teko G. Andriuškevičiui, N. Cesiuliui, Edmundui Čečėtai, Č. Daugėlai, Gediminui Daukšiui, V. Gibienei, V. Jastremskui, V. Jazepčikui ir Andriui Jučui.

Antru užėjimu balsuoti buvo kviečiami D. Kačiurin, L. V. Kirkliauskienė, Š. Klėgeris, V. Krušnienė, Povilas Labukas, S. Leonavičius, Nijolė Makštutienė, Valius Micevičius ir T. Pačėsas, o su trečia „banga“ – Asta Pilypaitė, V. Račkauskas, L. Radzevičiūtė, V. Ramanauskienė, Danutė Remeikienė, J. Šukevičienė, Skaistė Ulčickaitė ir Valerijus Vencius.

PAPILDYTA

Slaptame balsavime iš 27 dalyvavo 18 miesto tarybos politikų.

Nors Už J. Šukevičienės atleidimą pasisakė 11 (prieš buvo 2 tarybos nariai, 5 biuleteniai sugadinti), vicemerės atstatydinimui balsų pritrūko, mat pagal reglamentą buvo skaičiuojama nuo visų dabar tarybą sudarančių (26) tarybos narių.

Vicemerės atstatydinimo atveju už tai turėjo balsuoti ne mažiau 14 politikų.


Komentarai

15
Komentuoti
A.V.2020-11-20
Man tik klausimas, kada pagaliau pradės normaliai dirbt, nes susidaro vaizdas, kad nieko kito neveikia, tik vieni kitiems galvas kapoja. Gėda. Yra kontrolės ir audito tarnyba, tegu ir vertina nuveiktus darbus, o ne patys tarybos nariai rezga intrigėles... Pritariu anksčiau išsakytoms nuomonėms, kad jeigu bet balsuot nesusirenka, biuletenio nemoka užpildyt, tai už ką jiems atlyginimą mokėt, kaip jie čia mūsų interesus atstovauja?
Piktas2020-11-19
Labiausia pikta dėl tarybos narių balsavimo. Klausimas kodėl tiek daug sugadintų balsavimo biuletenių? O gal jie buvo sugadinti balsų skaičiavimo metu pamačius, kad rezultatai ne tokie kokių laukiama. Reikėtų dar kartą paaiškinti tarybos nariams balsavimo taisykles ir pakartoti balsavimą. Kartoti tol, kol visi biuleteniai bus galiojantys, nes jau nusibodo tie cirkai balsavime. Jei nesugeba pažymėti kryželiu net reikiamą laukelį, tai tokiems taryboje ne vieta. Ką tokie gali spręsti Alytaus problemas?
alytiske2020-11-19
idomu - tarybos nariai kokio issilavinimo? ,,Po desimties minuciu pavyko prisijungti ....." 3 nesugeba prisijungti i svarbu posedi, 5 nesugeba uzpildyti biuletenio, keleto isvis nera!! ir dar kitus kritikuoja.
Viktor2020-11-19
labas. Kol Alytuje sėdės vagys ir intrigantai, tol nebus jokio susikalbėjimo ir darbo. Išvykite intrigande Radzevičiutė, tai ji kur tik būna , ten vyksta visokios nesąmonės. O be to nereikia ir buvusių vagių, nes su jais miestelėnam ne pakeliui.Ate.
Net 2 ,,už''2020-11-19
Galingas palaikymas.
Valio2020-11-19
Šlovė stagnacijai ir rietenoms.
to man2020-11-19
Paziurek i foto, si foto labai daug pasako
nuomone to man2020-11-19
Gal galite placiau paaiskinti, nes nelabai supratau komentaro? as ne tarybos narys tai man ne viska suprasti galima
nuomone to man2020-11-19
plintusinis lygis , auksciau ORAS
Taigi2020-11-19
5 tarybos nariai dar nemoka pildyti balsavimo biuletenių?!! Kodėl meras neorganizuoja tarybos nariams kursų, kad išmoktų bent teisingai užpildyti balsavimo biuletenį? Gėda!
Gaidys ar Višta (konkursas)2020-11-19
Likusi viena vicemero kėdė laisva. Ar ją užims Gaidys, ar jį apipešiojusi (aplaužiusi) Višta ?
Vištidėje nusimato peštynės :)
man2020-11-19
o man ji po plintusu butu labai gera :)
Sveikinu ,tuos kas palaike vicemere, tai cia tuos 2, uzjauciu tuos 11 kurie bande nuversti. o tiems 5 kuri nemoka nemoka teisingai uzpildyti tai pasiulyciau labai pagalvoti ka jus veikiate taryboje ( jeigu nemokate teisingai balsavimo biuleteniu pildyti ) arba jau turetu savo nuomone, kaip Jus atrodote miestelenu, zmoniu kurie jus rinko akivaizdoj...
Ponia Dalia sveikinimai islaukus ir atkersijus :)))
Retorinis klausimas visiems tarybos nariams, taip pat rinkejams, miestelenams: Kodel isrinkus tarybos narius jie iskart susireiksmina ir laiko save Dievukais, visaziniais? o pamirstame, jog mes paprasti zmones juos rinkome ir jie turi mums atstovauti, o ne tenkinti savo interesus?
JOO2020-11-19
Alytaus padangėje nieko naujo. Pusę darbo dienos taryba praleido tuščiai...
Dalia Cibulskienė,2020-11-19
Tai čia iš tų reketininkų chebros?
Nuomone2020-11-19
Visuomenės atstovė - Dalia Cibulskienė zemiau plintuso !
traffix.lt