1 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
AlytusLaisvalaikis ir kultūraĮdomu
2020 Lapkričio 17d.
6

Alytuje dalyvaujamasis biudžetas veikia, bet didysis projektas dar neįgyvendintas nė vienas

title

Kas ketvirta savivaldybė (15 iš 60) įgyvendina dalyvaujamąjį biudžetą, kas aštunta kviečia gyventojus spręsti dėl dalies biudžeto, o dar 7 ruošiasi tai daryti jau artimiausiu metu, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) atlikta apžvalga.

Kas devinta savivaldybė (7 iš 60) (Birštono, Biržų r., Kaišiadorių r., Plungės r., Radviliškio r., Švenčionių r. ir Vilniaus r.) nenurodė nė vienos gyventojų įtraukimo veiklos.

Tuo tarpu Alytaus miesto, Lazdijų rajono, taip pat Kretingos r., Panevėžio m., Panevėžio r., Šiaulių m., Vilkaviškio r. gyventojai nuo 2018 m.  bendrai nusprendė dėl 1 mln. 40 tūkst. jiems savivaldybių patikėtų eurų, pateikę 156 projektus ir išsirinkę 23 geriausias iniciatyvas.

Keli laimėję projektai jau yra įgyvendinti Alytaus miesto savivaldybėje, tiesa, Dzūkijos sostinėje, kai veikia dalyvaujamasis biudžetas, remiantis TILS surinktais duomenimis, nuo 2018 m. – dar nėra realizuotas nė vienas didysis projektas.

2018 m. dalyvaujamam biudžetui Alytaus m. savivaldybė skyrė 200 tūkst. eurų.

Didžiųjų projektų kategorijoje laimėjo „Miesto sodo koncertinė erdvė“,  mažųjų – „Dainų slėnis – gyvas“. Pastarasis – įgyvendintas, o „Miesto sodo koncertinė erdvė“, remiantis TILS informacija, neįgyvendintas – „vyksta įvairūs projekto derinimo etapai, kadangi pats koncertinės erdvės projektas yra pakankamai senas“.

2019 m. Alytuje buvo skirta 175 tūkst. Eur.

Didžiųjų projektų kategorijoje laimėjo „Anzelmo Matučio parkas – vaikų erdvė", mažųjų – „Su gaivia bangele...“. Pastaroji, savivaldybės duomenimis, bus įgyvendinta šiemet (2020 m.), o didžioji – kitais metais (2021 m.), nes, kaip įvardijama TILS pranešime, jai reikalingas projektavimas.

2020 m. dalyvaujamam biudžetui vėl buvo skirta 175 tūkst. Eur.

Didžiųjų projektų kategorijoje laimėjo „Alytus-Myliu“ miesto vartai“, tarp mažųjų – grilio zona Jaunimo parke, bronzinės voverės su riešutu skulptūra Senamiesčio skvere ir aktyvaus laisvalaikio šeimai idėja. Mažosios – įgyvendintos, o „Alytus-Myliu“ miesto vartai“ – įgyvendinami šiemet (2020 m.), vyksta projektavimo procedūros.


Komentarai

6
Komentuoti
ALGIS2020-11-17
DARBAI VYKSTA PILNU TEMPU Kuriamas naujas rubliovkos rajonas kurorte, jau keli sklypai suformuoti.O prie dainu slenio statiniu aukstis iki15metru .Osakot niekas nedirba
kests2020-11-17
myliu savo gimtą Alytų, bet neįgalūs politikieriai baigia paversti kaimu
.2020-11-17
Apsiskambina, bet nieko neįgyvandina, kažkas pasisavina pinigus, o kur nero atsakimybė, reiklumas juos įgyvendinti, būkim biedni. bet teisingi, kažkaip tie pinigai kažkur vis pradingsta, neištveria nepasisavinus........
Staklės.2020-11-17
Svarbiausiai sukurti ir skambu pavadinimą, o kur nueis pinigai, tai yra nesvarbu. Svarbiausiai juos gauti, o įsisavinti ras kur.
as2020-11-17
nematau cesiulio darbu
kada2020-11-17
ALYTUJE ISASFALTUOS ZVYRO GATVES
traffix.lt