2 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
Koronavirusas
2020 Lapkričio 11d.
6

Savivaldybės gydytojas: „Matome Alytuje augančius sergančiųjų skaičius, besipildančią ligoninę“ (INTERVIU. ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleAlytaus miesto savivaldybės gydytojas P. JagelavičiusAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus mieste koronavirusu vakar sirgo 287, o šiandien, lapkričio 11-osios popietę – jau 480 asmenų. Jeigu prie miesto gyventojų pridėtume 88, COVID-19 sergančius Alytaus rajone, o dar per 150 atvejų kitose mūsų apskrities savivaldybėse, situacija, matyt, nėra tokia, kad koronavirusą neigtume...

Kaip su COVID-19 kovojama Dzūkijos sostinėje, kokių veiksmų imamasi, apie tai – Alytausgidas.lt interviu su Alytaus miesto savivaldybės gydytoju Povilu Jagelavičiumi, patikinusiu, kad mobilusis koronaviruso tikrinimo postas, veikiantis Pramonės g., veiks efektyviau, mat prailgintas darbo laikas.

- Gydytojau, kaip ilgai reika laukti dėl COVID-19 tiriantis Alytaus mieste?

- Reikėdavo laukti iki dviejų parų, kad užsiregistravusieji patektų į Alytaus mobilųjį patikros punktą.

Pirmadienį buvo priimtas sprendimas, kad gyventojus aptarnausime ne kas penkias minutes, o kas keturias, tad prieinamumas turėtų padidėti nuo 133 iki 180 asmenų per parą.

Punktas dirbs ilgiau – 12 valandų, nuo 8 iki 20 val.

- Kokia šiuo metu Alytuje yra COVID-19 sergamumo kreivė?

- Alytaus mieste pirmadienį sergančiųjų buvo 480. Kiekvieną dieną užsikrėtusiųjų – apie 20-30 gyventojų. Ši infekcija plinta židiniais.

- Kaip vykdomas mobiliųjų komandų darbas?

- Pagrindinę veikla užtikrina Alytaus poliklinikos darbuotojai, prisideda ir Alytaus kolegijos slaugos studentai, Alytaus rajono pirminės sveikatos priežiūros centras, Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras.

- Ar planuojama Alytaus mieste atnaujinti karščiavimo klinikos darbą?

- Jau turėjome karščiavimo kliniką, pirmai koronaviruso bangai atslūgus buvo priimtas sprendimas pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Lazdijų rajono savivaldybe, ši sutartis buvo pasirašyta birželio mėnesį ir galiojo iki šiandienos.

Dabar svarstoma galimybė karščiavimo klinikos veiklą Alytaus mieste atnaujinti. Kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydami leisti naudotis  Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninės patalpomis ir ten esančia rentgeno diagnostikos aparatūra, tačiau, ar mes ten galime steigti karščiavimo kliniką, patvirtinimo dar negavome.

Alytuje matome augančius sergančiųjų skaičius, besipildančią ligoninę.

Veikianti karščiavimo klinika nukrautų dalį srautų nuo mūsų stacionaro.

- Ar situaciją gali palengvinti karantinas?

- Karantinas jau prasidėjo, tikimės, kad po dešimties dienų situacija pasikeis, stabilizuosis ir pagerės, jog atsigaus ir visas sveikatos priežiūros sektorius.

Tikimės, karantinas bus į naudą, kad mūsų miesto gyventojai laikysis jo.

- Kokia jūsų nuomonė apie COVID-19 ligoninės Alytuje įkūrimo?

- Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje turime COVID-19 pacientams skirtų 40 lovų. Yra toks pasiūlymas viena apskrities ligoninę paversti koronaviruso gydymo centru, deja, tektų stabdyti kitų paslaugų teikimą, o pacientus, sergančius kitomis ligomis, kreipti į kaimynines savivaldybes. 

- Ką tai duotų?

-  Tokiu atveju, jeigu COVID-19 centru taptų viena iš Alytaus apskrityje esančių ligoninių, viskas būtų sukoncentruota viename taške, būtų užtikrinama pilna infekcijų kontrolė.

- Ar tokio centro įkūrimui  pakaktų personalo?

- Su personalu būtų didelis iššūkis, tačiau tikimės, kad ligos plitimą pavyks sustabdyti ir užtikrinti reikiamą darbuotojų skaičių.

- Ačiū už pokalbį.

ATNAUJINTA

Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius Lietuvoje – 1 tūkst. 433, iš jų Alytaus apskrityje – 61.

PAPILDYTA

Druskininkuose, kur sergamumas koronavirusu apskrityje šiuo metu yra vienas mažiausių, užsikrėtimas nustatytas šiame mieste, adresu M. K. Čiurlionio g. 99, veikiančios parduotuvės „Maxima XX“ darbuotojai.


Komentarai

6
Komentuoti
To E2020-11-14
Musėt niekada nesirgai gripu. As sirgau, prieš daug metų sunkiai.... Mano sūnėnas dėl šios ligos vos liko gyvas.... Ir tai buvo eilinis gripas, ir nieks dėl to nekėlė tokio ažiotažo... Atsipeikėkit žmonės...
To E2020-11-13
Sirgai eiliniu gripu ir tiek, o gripas būna labai britkus.
Nu,nu2020-11-12
Iš kur tokie skaičiai ištraukti. Pirmą kartą, tokių skaičių nebuvo. Nejuokinkite, nes tiek tikrai neserga.
gal2020-11-11
pirma karta alytuij nesirgo situ makaronavirusu niekas nu gal du koki dabar reikia kaip visur statistikos ir zmoniu gazdinimo sugalvota nesamone kuri eina per visa svieta bet ,viskas daroma kad butu sekami zmones nes idiegta g5 rysys izoliuotis turi bet negali niekur iseiti nes seka per telefa per banko korteles ,dar vakcinuot prades kad butu paprasciau viska atlikt o aviu banda tiki paprastu persalimu kaip kitaip ,vaistu nera pasveiksta per 2 sav, besimtome liga , nu durnyste bet visi yra itikinami kad serga ,eilinis smegenu plovimas sekta.....
E2020-11-11
Blet žmonės debilai netiki virusų aš ir netikėjau kol ne susirgau o jis yra britus virusas tikėkite žmonės atsimerkit
Viktor2020-11-11
Labas. Pareigas tai turi, bet kur jo darbo vieta ,kad nieko nesako. Ir ką jis aplamai dirba toje savivaldybėje, kad ten ligonių lovų nėra ir niekada nebuvo. O gal paskirtas švapsėti nesąmones ir mus bauginti, tokių išminčių ir diksaduonių mmums nererikia.
traffix.lt